Sayfa 755/1001 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: Viop XXXII

1.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Yahu kardeşim muhalefet gibi buradaki çoğu kişide kitabı tersten okuyor.

Ülke kötü mü yönetiliyor. Hukuk mu yok. Ekonomi mi berbat. İnsan haklari mi ihlal ediliyor. Kanal İstanbul mu yanlis. Dış politika mi rezalet.

Sen bunlardan rahatsızsin ve düzeltmek istiyorsun değil mi. O vakit önce iktidar olacaksın.

Buradan mağduriyet yaratacaklar vay vay. Yarattirma baba yarattirma. Daha bildiri yayınlandığı gibi muhalefet ülkeyi ayağa kaldiracakti. Tepkide öncü olacaktı. Başörtüsü, online bildiri vs elli tane şeyde aynısı olmadı mı?

Yarattirma abi mağduriyet o zaman. Muhalefet ya kukumak kuşu gibi tuneyip ortamın sakinlesmesini bekledi ya da hep yanlış tarafta durdu.

Birşey yapmak istiyorsan önce iktidar olacaksın. İnsanların ne düşündüğünü, ne istediğini, neye kizdigini, neyi desteklediğini bileceksin.

Hep derim bu ülkede iktidar çok kötü . Ama muhalefet ondan da kötü.

Halbuki yillardir insanlar bir arayis içerisinde. Yerel seçimlerde gördük. Kaç tane Büyükşehir muhalefete geçti. İstanbul yahu İstanbul geçti. Kim kazandı. Tek başına bir ilçe belediye başkanı. Kime karşı? AKP, eski başbakan, MHP ve Cumhurbaşkanına karşı kazandı hemde iki kez

İnsanlar umut görürse, ışık görürse, doğru politika görürse seni secer. Maalesef ki sen hep yanlış yoldaşın.

Birşeyler yapmak istiyorsan önce iktidar olmalısın. Yoksa sabahtan akşama eleştirir durursun. Seni iktidar yapacak politikalara egilmedikce, doğru yanlış, ilkelerine uygun degil, bir cm yol alamazsın.
    Bravo; tüm tespitlerinizin altına imza atarım

Viop XXXII

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    İktidardan çok muhalefeti elestirmedigimiz sürece bu düzen değişmez. Öyle ya bunca hataya, rezalet politikaya rağmen iktidar hala ayaktaysa, sen ne iş yaparsin muhalefet olarak. Sen niye doğru politika yapmazsın, oyunu kuralina göre oynamazsin, insanlara umut olamazsın.

Yoksa icra makamı belli. Eleştiriyorum sabahtan akşama. Ben sade vatandaşım hükmüm yok. Da sende eleştirmekten başka ne iş yapiyorsun? Ne farkımız kaldı.
    Muhalefet seçim kazanmaz iktidar seçim kaybeder.
    Halk mevcut politikalardan memnun ki mevcut iktidar 18 senedir devam ediyor. 2002 seçimlerinde ak parti süper muhalefet yaptığı için mi iktidar oldu ? Yoksa mevcut iktidar çok kötü olduğu için mi ?
    Cem uzanın genç parti ile aldığı oyu paylaşmama gerek yok sanırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Amiraller içinde hemen Cem Gürdeniz amiral varmı merak ettim, varmış, ....Deniz Kutluk amirali göremedim,

Cihat Yaycıyı önemsemiyorum/göremedim, papyonu bana ters,. listede yine Türker Ertürk bana ters gelenlerden,

Ancak bu ikisi Cem Gürdeniz ve Deniz Kutluk (listede yok), basından takip ettiğim düşüncelerine önem verdiğim saygı duyduğum kişilikler,

özellikle Cem Gürdeniz le birleşen ''Mavi Vatan'' düşüncesi, bir uygulama haline de gelerek 3 bir taraftan kuşatıldığımız bu günlerde devletimizin rotası haline gelmişken, mevcut iktidarı da Ege de Akdeniz de sıkışmışlıktan çekip alan ve bu konuda iktidarın önünü açan göğsümüzü kabartan bize vatan evlatlarımız varmış dedirten doktrinlerden oldu.

Cem Gürdeniz Amiralin Montrö ve Boğazlar konusunda öteden beri düşünceleri malum ve isabetli, diğer amiralleri bilemem, ...Ergenekon'da Fetönün Amirallere ve Deniz Kuvvetlerine saldırısını hepimiz biliyoruz ve Cem Gürdeniz Amiral de 3.5 sene haksız bir şekilde Fetöcü Yargının kurbanı olmuştu.

sona gelirsek Hükümetin Kanal İstanbul'u Montröyü etkilediği gibi Türk Deniz Kuvvetlerinin Karadeniz barış gölü olsun tezi ve uygulamasıyla da uyuşmuyor,...

Bu ikisi Mavi Vatanda birleşebildiler ama Möntrö, Boğazlar, Kanal İstanbul ve Karadenizde düşünce birlikteliği kuramadılar biri diğerine ters,..

Karadeniz de bir zamanlar uygulanan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Türk Deniz Kuvvetlerinin bir başarısı olarak Natoyu Karadeniz den yıllarca uzak tutma başarısını göstermişti,... ta ki Fetönün Türk Deniz Kuvvetlerine Ergenekon üzerinden saldırısına kadar,..

oysa bu günlerde Natonun Karadenizde ki jandarma faaliyetlerini ve Karadeniz Barışını sabote eden artan Savaş gemisi trafiğini her geçen gün izliyoruz,..

Ekonomiye sıkışan hükümet, Kanal İstanbul'a ve NATO ya sıkışmamalı,...buna çok dikkat etmeli,..

Cem Gürdeniz dışında hepsini tanımıyorum ama bir zamanlar mevcut iktidarca atanmışlara karşı seçilmişlerin alabildiğine yüceltildiği, şimdilerde ise aynı iktidarca bunun tersine seçilmişlerin atanmış yaşadığı bu günlerde her biri emekli olan bu amirallerimizi hemen anında asker yapıp darbe ile suçlamak kolaycılık olur,....

özetle herzamankinden çok ihtiyaç duyduğumuz İç cepheyi sağlam tutarken kanunlar nezdinde düşüncelerimizi söyleyebilecek bir ortamında devamlılığına önem vermeliyiz,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

4. marikano 10 yıllıkları yükselişlen kapattı.
    bu bize de doların yükselişi olarak yansıdı.
    görürürmki bitli koyunlar hırpalanmış.
    sanki dolar 825 havasında.
    eğer pazartesi zabahı fiyatlamalar büle oluşuursa dolar bazlı pist 100 granfik sıkıntı yapabilir gibi.
    sen ne dersin tospa?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Emekli Amiraller terste kalmis herhalde

Oturun torun torbalak sevin abi ne güzel emekli olmuşsunuz. Çıkın ekrana, yazı yazın, video çekin fikrinizi söyleyin.

Ama bu içerikte böyle bir tavir kabul edilemez. Seçimle gelen seçimle gitmeli istisnasız. Bunun harici herhangi bir seçenek asla akıllara, gündeme gelmemeli kim iktidar da olursa olsun.

Bu tarz haddini aşan işlere tüm siyaset kurumu topluca karşı durup tepki vermeli.
    Bencede ben olsam onların yerinde orduevlerinde krallar gibi yaşarım. Hele kıbristakiler offf valla öyle super yerdeler ki tam emekli isi zaten bunların vadesi doldu. Eskiden oy verenler bile bi daha asla demeye başladı. Ekonomik kriz ile geldiler ekonomi ile giderler. Hic başka işlere girmeye gerek yok bu ancak onlara malzeme çıkarır ondan bir kazanç elde ederler ve ekmeklerine yağ sürmüş olursunuz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    Bu amiraller kripto AKP li.
    Akp secmenini konsolide ediyorlar.😀😀

7. Maaş, huzur hakkı, keyif farkı, aşınma tazminatı gibi osuruktan kılıflarla 100 binler mertebesinde ballı avantayı her ay cebe atan tayfa kudurmuş hemen...tabii iktidar giderse bu ballı paralar da gidecek.

Sanki bu iktidar giderse kıyamet kopar. Neymiş “emekli†amiraller bildiri yayınlamış, görevde olmayan emekliler konuşunca neden kudurdunuz hemen...tabii aktrol tayfası da hemen mesaiye başladı, gündem değiştirme çabaları. Ne de olsa milletin canı burnunda, çorba kaynamıyor, tekrar kapanmalar gündeme gelmiş, salgın yine azmış...ballı maaşlar çok tepki çekmeye başladı, hemen ciyaklayalım, gündem değişsin.

Yemezler, 1-2 gün konuşulur, salı yine gündem ekonomi, yine salgın. Bir tarafınızı yırtsanız da böyle.

Not: resmî görevi sonlanmış bir asker, rütbesi ne olursa olsun sıradan bir vatandaştır. Nasıl vatandaş her konuda görüşünü şey ediyor, amiral dede de şey edebilir. Zırlamaya gerek yok.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    son dönemerdeki haftasonu atraksiyonlarından kar veya nötr çıktım.Bu sefer kuyruğu herife kaptirdik.Allahtan az longum var.Belki de bir şey çıkmaz...

Vob bu işte.Mutlaka tenhada yakalar.

Sayfa 755/1001 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •