Sayfa 755/1002 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Portföy dağılımı
    Rota ve Safir

http://www.fibaportfoy.com.tr/Duyuru...ularFile/1091/
    http://www.fibaportfoy.com.tr/Duyuru...ularFile/1092/

Özet geçeyim portföy=Herşey

2.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Pörtföyün %50 sı donlarda.Iki yıldır fon yatırımı yapıyorum.Forumdaki isimler değişti bir çok yeni arkadaş katıldı aramıza.Forumun ilk aylarında efsane olan fonların ismini bile unuttuk artık.Fil fonu ile başlayan macera okt ile devam etti gpg ardından yfv yi keşfettik iyi kar bıraksada efsane fon tcd oldu.Şimdi tüm yatırımcılar hisse yoğun fonlarda.Bu işin sonu pek hayır gelmiyor.%100 fondayken %50 hisse %50 fona döndüm.Gpg nin son halini gördükten sonra fonlar daha çok korkutmaya başladı.Yatırımcı beğenmeyen eleştirilere bu fon size göre değil satıp gidin diyen fon yöneticisinin bulunduğu gpg nin pörtföyü 40 milyonlara düşmüş.Yatırımcılarına üzülürüm ama fon yönetimi ne asla.Her şeyi ben bilirim fonu canımın istediği gibi yönetirim tavırları takınan yöneticilerin düştükleri bu duruma verebilecek cevapları varmı.Fon geneline dönersek bizim gibi ky nın alım yapamayacağı piyasalara ulaşmakta kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.Yabancı hisseler petrol eurobond gibi nitelikli yatırımcının ulaşabildiği yatırım araçlarına fonlar aracılığıyla ulaşmak gibi.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İlk cümledeki %50'nin bulunduğu yer yanlış anlamaya müsait.Klavye hatası var.Aman dikkat

3. Ben katılmıyorum. Hiç katılmıyorum.

TEFAS' in en büyük nimeti ulaşması zor yatırım araçlarına daha dengeli ve küçük yatirmlarla ulaşılabilir bir araca çevirmesi.

Daha geçen ay dolara bile %1 BSMV gibi bir harac ödediğimiz ulkede bu imkanlar daha daha kıymetli.

Ama ky profili genelde sazan gibi oltaya atlamak olduğu için araştırmadan riskleri nedir sorgulamadan atlamak olduğu için canı yananlar oluyor. Ama bu fonların suçu değil.

Ulaşılabilir olmasının en büyük zararı bu: herkes ulaşabilir.
     Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Fon geneline dönersek bizim gibi ky nın alım yapamayacağı piyasalara ulaşmakta kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.Yabancı hisseler petrol eurobond gibi nitelikli yatırımcının ulaşabildiği yatırım araçlarına fonlar aracılığıyla ulaşmak gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Ben katılmıyorum. Hiç katılmıyorum.

TEFAS' in en büyük nimeti ulaşması zor yatırım araçlarına daha dengeli ve küçük yatirmlarla ulaşılabilir bir araca çevirmesi.

Daha geçen ay dolara bile %1 BSMV gibi bir harac ödediğimiz ulkede bu imkanlar daha daha kıymetli.

Ama ky profili genelde sazan gibi oltaya atlamak olduğu için araştırmadan riskleri nedir sorgulamadan atlamak olduğu için canı yananlar oluyor. Ama bu fonların suçu değil.

Ulaşılabilir olmasının en büyük zararı bu: herkes ulaşabilir.
    Bende size katılıyorum. Yani küçük yatırımcının kolay ulaşamayacağı yatırım araçlarına ulaşmak fon yatırımı yapmada ki en önemli ikinci neden bence. 1. Si ise profesyonel portföy yönetimine parayi emanet etmek

5.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Pörtföyün %50 sı donlarda.Iki yıldır fon yatırımı yapıyorum.Forumdaki isimler değişti bir çok yeni arkadaş katıldı aramıza.Forumun ilk aylarında efsane olan fonların ismini bile unuttuk artık.Fil fonu ile başlayan macera okt ile devam etti gpg ardından yfv yi keşfettik iyi kar bıraksada efsane fon tcd oldu.Şimdi tüm yatırımcılar hisse yoğun fonlarda.Bu işin sonu pek hayır gelmiyor.%100 fondayken %50 hisse %50 fona döndüm.Gpg nin son halini gördükten sonra fonlar daha çok korkutmaya başladı.Yatırımcı beğenmeyen eleştirilere bu fon size göre değil satıp gidin diyen fon yöneticisinin bulunduğu gpg nin pörtföyü 40 milyonlara düşmüş.Yatırımcılarına üzülürüm ama fon yönetimi ne asla.Her şeyi ben bilirim fonu canımın istediği gibi yönetirim tavırları takınan yöneticilerin düştükleri bu duruma verebilecek cevapları varmı.Fon geneline dönersek bizim gibi ky nın alım yapamayacağı piyasalara ulaşmakta kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.Yabancı hisseler petrol eurobond gibi nitelikli yatırımcının ulaşabildiği yatırım araçlarına fonlar aracılığıyla ulaşmak gibi.

Harbiden bu Gpg nin hali ne olmuş öyle halen bu fonda kalanlar var Allah sabır versin. Az riskle mevduat üstü getiri hedefleyen bir fon bir günde %1.72 nasıl düşer. Gedik Yatırıma da boyle bir fonu halen devam ettirmesi yakışmıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Hocam selamlar, siz o dönemleri benden iyi bilirsiniz elbet ama 2005-2011 arası döviz stabil gitmesiyle beraber borsamız da epey yükseldiğini hatırlıyorum. O zamanki borsa yatırımlarınızın dönüşü daha yüksek olmamış mıdır?
    Selam, tabiki kazandığım ve kaybettiğim dönemler oldu,fakat bizim borsamız söylendiği gibi uzun vade al yat denilen yatırıma uygun değil,benim edindiğim tecrübe bu oldu,bana göre sırasıyle iki şey çok önemli,
    1-Seçtiğin hissenin alım yeri düşük olacak,zamanlama çok önemli,kar ettiğindede satmasını bileceksin.
    2-Bilinen iyi şirketlerden ,satışları ve karı iyi olanlardan başkalarına bakmayacaksın(kumar oynamak istemiyorsan)

7. Bunu işaretlemek lazım. Serbest Fonlar içinde TEFAS ta işlem görüp hisse ağırlıklı olan fon var mı?

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Tefaş'ta işlem gören serbest fonlar:

AAS-ATA PORTFÖY FON SEPETİ SERBEST FONU
    ACU-ACTUS PORTFÖY URARTU SERBEST (DÖVİZ) FON
    AHN-ATLAS PORTFÖY SERBEST(DÖVİZ)FON
    ANZ-ATA PORTFÖY DÖRDÜNCÜ SERBEST (DÖVİZ) FON
    DGH-ATA PORTFÖY ÜÇÜNCÜ SERBEST FONU
    DZM-DENİZ PORTFÖY BEŞİNCİ SERBEST (DÖVİZ) FON
    ESG-MÜKAFAT PORTFÖY ESG SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERBEST FON
    FFS-FİBA PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ) FON
    FPZ-QNB FİNANS PORTFÖY BİRİNCİ SERBEST (DÖVİZ) FON
    FSF-FİBA PORTFÖY KISA VADELİ SERBEST FON
    FSK-QNB FİNANS PORTFÖY KISA VADELİ SERBEST FON
    FZP-FİBA PORTFÖY SERBEST FON
    GAG-GEDİK PORTFÖY BİRİNCİ SERBEST (DÖVIZ) FON
    IDF-İŞ PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ) FON
    IMF-İSTANBUL POTFÖY MAESTRO SERBEST FON
    IZS-İSTANBUL PORTFÖY ALTINCI SERBEST FON
    KRT-KARE PORTFÖY TÜRKİYE ODAKLI SERBEST (DÖVİZ ) FON
    KSV-KT PORTFÖY KISA VADELİ KATILIM SERBEST FON
    KTR-KT PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM SERBEST FON
    MPN-MÜKAFAT PORTFÖY İKİNCİ AKTİF SERBEST (DÖVİZ) FON
    MVK-M**ASİD PYŞ KISA VADELİ KATILIM SERBEST FON
    ONN-MÜKAFAT PORTFÖY AKTİF ONİKS SERBEST FON
    OOK-OSMANLI PORTFÖY KAPTAN SERBEST (DÖVİZ) FON
    OTK-OYAK PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM SERBEST FON
    PAL-AK PORTFÖY ALTINCI SERBEST(DÖVİZ) FON
    PBK-QİNVEST PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM SERBEST(DÖVİZ) FON
    PPF-AZİMUT PORTFÖY AKÇE SERBEST FON
    PVK-ALBARAKA PORTFÖY KISA VADELİ KATILIM SERBEST FON
    YPL-YAPI KREDİ PORTFÖY BALAT SERBEST (DÖVİZ) FON

8. Bizim borsa geneli al yata uygun degil, haklisiniz.
    Fakat yönetimi ve bilancosu iyi(ihracat orani yuksek) olan şirket her zaman kazandirir.Her sene satislarini ve net karini artiran sirketlerde az degil.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 755/1002 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •