Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 762/1002 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,089 - 6,096 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    haftasonu hava çok bozuk olmasına rağmen kaç tane caddede cafeye baktım bir tane boş masa yok hiçbirinde oturamadan geri döndük .

Kriz ve covid var diyorsunuz ama ben hiç göremiyorum onu .

Diyecekseniz de bugün Pazar haftaiçi görmüyorum ama yinede büyük çoğunluğu doludur diye tahmin ediyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kriz ve Virüs Lafı,Milletin ağzında sakız olmuş.Herkes istediği gibi bahane olarak kullanıyor...
    Türkiye de, Benden başka fakir yok...!.

2. Bizim millet kıçında giyecek don olmasa bile boğazından vazgeçmez. Tonla borcu olan tanıdıklarım var ve nerdeyse iflas durumundalar, bu adamlar en lüks lokantalarda sürekli yemek yemeye devam ediyorlar.

Devletin kendilerini kurtaracağını düşünüyorlar.

Haksızda değiller aslında. Geçen hafta FB 328 milyon TL kredisini ödeyemedi Ekim 2021 e ötelediler. Bu tür paralar vatandaşı zikerek vatandaştan çıkartılacak. Ama herkes boğazının derdinde. Aslında o kafelerde gördüğünüz insanların %80 i gidin anket yapın aynı FB gibi! FB yabancı futbolcu almaktan vazgeçmez, bizim millet de lüks lokantalardan vazgeçmez!

Bu sebeple yapılacak en iyi yatırım yastık altı fiziki altındır. Çünkü iflas eden sistem sizin malınıza çökemez fiziki ve kayıtdışı olursa!

https://www.haberler.com/fenerbahce-...593458-haberi/

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    haftasonu hava çok bozuk olmasına rağmen kaç tane caddede cafeye baktım bir tane boş masa yok hiçbirinde oturamadan geri döndük .

Kriz ve covid var diyorsunuz ama ben hiç göremiyorum onu .

Diyecekseniz de bugün Pazar haftaiçi görmüyorum ama yinede büyük çoğunluğu doludur diye tahmin ediyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    bence sen matematik bilmiyorsun! yeterli eğitim almamış olabilirsin. sorun değil.

alaha sana gerçek bir hikaye; sallama değil!

2014 te evi satıp parası ile 400bin$ lık fiziki külçe altın almıştım. şimdi bu hafta gittim baktım aynı evin fiyatı 180bin$ a düşmüş. benim para ise şimdi oldu 700bin$. :-)

Olayın özeti budur!!! Bana o zaman çok martaval okuyan olmuştu. Ben kimseyi dinlemedim evimi sattım fiziki külçe altınımı aldım bankadaki kasama koydum.

2022 sonunda aynı para ile sattığım daireyi değil komple o apartmanı satın alacacağım! Muhtelemen evin fiyatı dolardaki bu artışla 100bin$ değerinin altına iner, Altında onsu 3000$ üstüne atarsa benim para en az 1.2milyon$ eder.

Gider tiko peşin para verip 12 tane daireyi 2022 Aralık ayında satın alırım kısmetse! :-)

Sayın Sadecegrafik , fiziki altınları bankadaki kiralık kasaya koyduğunuzu yazmışsınız . Merak ettiğim birkaç şey var :

1 ) Bankadaki kiralık kasaya koyduğunuz altınların güvencesi nedir ?
    2 ) Sistem çöktüğünde ülkedeki olası ciddi ekonomik kriz durumunda kasadaki altınlar da güvenlik açısından riske girmez mi ?
    3 ) Bankadaki kiralık kasaların çalınması , kaybolması , deprem , doğal afet ya da yağmalama durumlarında sigortanın bile zararların bile hepsini karşılamadığı okudum .

Konu hakkında bilgisi olan sizin ve diğer arkadaşların cevaplarını bekliyorum . Sağlıcakla kalınız.

4. Fiziki altın konusuna da çok güvenmemek lazım. Saklaması tam bir sorun. Ayrıca bunun örneği çok yaşanmıştır. Fiziki altın yasaklanabiliyor ve belli fiyatttan belli bir tarihe kadar devlete teslim etmemiz istenebiliyor. Olmaz olmaz demeyin çok küçük bir ihtimalde olsa ihtimal dahilinde.
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bizim millet kıçında giyecek don olmasa bile boğazından vazgeçmez. Tonla borcu olan tanıdıklarım var ve nerdeyse iflas durumundalar, bu adamlar en lüks lokantalarda sürekli yemek yemeye devam ediyorlar.

Devletin kendilerini kurtaracağını düşünüyorlar.

Haksızda değiller aslında. Geçen hafta FB 328 milyon TL kredisini ödeyemedi Ekim 2021 e ötelediler. Bu tür paralar vatandaşı zikerek vatandaştan çıkartılacak. Ama herkes boğazının derdinde. Aslında o kafelerde gördüğünüz insanların %80 i gidin anket yapın aynı FB gibi! FB yabancı futbolcu almaktan vazgeçmez, bizim millet de lüks lokantalardan vazgeçmez!

Bu sebeple yapılacak en iyi yatırım yastık altı fiziki altındır. Çünkü iflas eden sistem sizin malınıza çökemez fiziki ve kayıtdışı olursa!

https://www.haberler.com/fenerbahce-...593458-haberi/

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Fiziki altın konusuna da çok güvenmemek lazım. Saklaması tam bir sorun. Ayrıca bunun örneği çok yaşanmıştır. Fiziki altın yasaklanabiliyor ve belli fiyatttan belli bir tarihe kadar devlete teslim etmemiz istenebiliyor. Olmaz olmaz demeyin çok küçük bir ihtimalde olsa ihtimal dahilinde.
    Sayın Renkly , söylediğiniz olayın ayınısı ABD 1929 ekonomik buhranından 4 yıl sonra 1933 yılında halkın yastık altında biriktirmiş oldukları fiziki altınlara el konulmuştu . Her şey bir yasaya bakar .

Ayrıca bankalardaki kiralık kasalarda fiziki altınlar da pek güvende değil. Şu ana kadar okuduğum yazılarda hırsızlık , deprem , yangın , yağmalama durumlarında sigorta zararınızın tamamını bile karşılamıyor.

Kısacası Allah korusun olağanüstü bir ekonomik kriz , ciddi bir moratoryum , savaş olmadığı sürece kaydi sistem / kayıt dışı farketmez paralarınız güvende demektir.

Bilindiği üzere bankalardaki paralarınızın 150 bin TL ' ye kadar olan kısmı devletin güvencesi altında .

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin inşallah ! Sağlıcakla kalınız .

6. Durum o seviyeye gelirse bahsettiğim daireyi de en fazla 10bin$ a alırsın zaten. Yani ne demek istediğimi Venezuela ya Zimbabwe ye bakarak anlayın!

Umarım iş o raddeye kadar gelmez! Gelirse zaten paranın evin dükkanın zenginliğin bir önemi de kalmaz!

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Fiziki altın konusuna da çok güvenmemek lazım. Saklaması tam bir sorun. Ayrıca bunun örneği çok yaşanmıştır. Fiziki altın yasaklanabiliyor ve belli fiyatttan belli bir tarihe kadar devlete teslim etmemiz istenebiliyor. Olmaz olmaz demeyin çok küçük bir ihtimalde olsa ihtimal dahilinde.

7.  Alıntı Originally Posted by naayi Yazıyı Oku
    Memleket krize girdiğinde, işsizlik tavan yaptığında, gelir seviyesi iyice çöp olduğunda 2000'lik kirayı 6000'e çıkarıp kime vermeyi düşünüyorsunuz acaba? 2008-2009 krizinde iyi kiracımı (eve çok iyi bakıp düzenli ödeme yapan) kaybetmemek için değil artış aileyi içerde tutmak için kirada indirim yaptım.
    Sizin tabirinizle iyi kiracıyım. Aksatmam takır takır öderim, aprtmanda problem yaratmam eve iyi bakarım. Pandemi döneminden beri indirimli kira ödüyorum. 2 buçuk sene önce yaptığım kontratta yazanı ödüyorum. 2 buçuk senede maaş ve primimde reel artış oldu, kiramda ise reel azalma var.

Hiper enflasyonda (ki içinden geçiyoruz) 2000 lik evini 6000e verecek ev sahiplerine başarılar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Sitelerde daire alacaklara uyarımdır !!

Kapora vermeden önce ; tapu ve yapı kullanım izin belgesini mutlaka görüp inceleyin. Tapu da hisse oranına iyi bakın. Örneğin ; arazi 2000 metrekare hisse 10/60 benzeri yazıyorsa . Hesap makinanız ile 60 da 10 ise 2000 de kaçtır diye hesaplayın. Normalde daire büyüklüğüne göre arsa payınız olmalı.

bazı akıllı müteahhit veya arsa sahipleri , tapuya işletirken satacakları dairelere arsa payını çok ama çok düşük işletiyorlar. Deprem, kentsel dönüşümde bu durum aleyhinize dönüyor.

Sayfa 762/1002 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •