Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 764/1002 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İzmir derken kırk kez düşünmek lazım. En az kırk sayfa yazmak gerek. Özeti ; 250 ye arsa olmaz. Yakında çıkar kokusu. Birileri elindeki arsanın elinden gideceğini ( kamulaştırma veya başka nedenle ) anlamışsa '' kelepir fiyata '' devretmiştir.

Şu anda Anadolunun içlerinde bozkır da bile bu fiyata arsa yok.
    Ayrintisini sormadim ben imari gecmis sehir merkezi arsalari seviyorum.
    Dediginiz olabilir tabi....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2. 1.29 olmasada 1.19 olmuş.
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=LJRkDpNrApo

Konut kredileri artırılmış. hayırlı olsun.

3. Hazır çelik evler var. Apartmanda merkezi kümeste oturacağıma kenar köylerde bunlardan yaptırırım. Yeter ki köy güvenilir bir köy olsun.

https://www.sahibinden.com/satilik-prefabrik-ev

Zaten yakında merkezi yerlerdeki insanlar işlerini kaybetti daha da kaybedecekler.

Amazon ABD deki tüm satışların %65 ini yapıyor. Bizde de aynen böyle olacak. E-ticaret geliştikçe merkezi yerlerde yüzyüze yapılan satışlar kurtarmayacak ofis kiraları eleman masrafları anlamsız olacak.

ABD deki trendler biz gelişmemiş bir ülke olduğumuz için bize 5 sene içinde geliyor. Bu sebeple 5 sene içinde aynısı olacak merkezi yerlerdeki AVM lerin ofislerin nasıl döküldüğünü göreceksiniz!

Merkezi yerlerdeki emlak endekslerini takip edin Bostancı, Maslak, Zincirlikuyu, Beşiktaş. Oralardan ipuçları gelecek!

Fabrikalar da zaten şehir dışında. Adamın şehir merkezinde oturması için fazla sebep kalmıyor.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Herkes şehir merkezinden kaçamaz.
    Evden çalışması mümkün olmayan kişiler, en azından işyerine yürüyerek giderek riski azaltmak isteyeceklerdir.

Öte yandan, toprağa basılabilecek müstakil güzel bir yer şahsen çok aradım bulamadım.
    Birkaç ay önce fotoğraflar paylaşarak yazmıştım, biz doğru düzgün villa tasarlamayı beceremiyoruz.
    Avtupadaki veya amerikadaki evlerin sevimliliğinin zerresi bile yok bizimkilerde.

Bir de tabi para meselsi var.
    Örneğin merkezde 1+1 kutuda oturan birinin bütçesine göre düzgün bir bahçeli ev bulmak, şehrin ne kadar dışına giderseniz gidin imkansız gibi bir şey.
    Yani kutu müşterisiyle villa müşterisi zaten biribirinden çok farklı kişiler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Konut Satışları, Ağu'20
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Merhaba Herkese
    Ankara’da Avend Beytepe projesi hakkında bilgisi olan var mıdır? 4+1 geniş daire fiyatı 2 milyon üstü diyorlar. Pazarlık yapan oldu mu acaba? Bu haliyle alınacak gibi değil de ondan sordum.
    Birde, teslim için Mart 2021 deniyormuş. %75 tamamlanmış proje. Bir sıkıntı olur mu acaba tamamlamada?
    Saygılar,

6. vay arkadaş herkes ev sahibi oldu şu dönemde biz kiracı kaldık. faizler yükselir ev fiyatları düşer dedik tam tersine fiyatlar hala artıyor ve doğru düzgün satılık ev kalmadı.
    müthiş zarar yazdık sadece krediden, bir de ev fiyatlarını ekleyince 2-3 ay önceye göre %20-40 daha pahalıya mal oluyor evler.

ciddi ciddi artık gözümü karartıp zarar v.s. düşünmeden eldeki her şeyi satıp bir ev alsam mı? bu saatten sonra kredi faizlerinin düşüşünü beklesem ev fiyatları daha da artacak.

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Hazır çelik evler var. Apartmanda merkezi kümeste oturacağıma kenar köylerde bunlardan yaptırırım. Yeter ki köy güvenilir bir köy olsun.

https://www.sahibinden.com/satilik-prefabrik-ev

Zaten yakında merkezi yerlerdeki insanlar işlerini kaybetti daha da kaybedecekler.

Amazon ABD deki tüm satışların %65 ini yapıyor. Bizde de aynen böyle olacak. E-ticaret geliştikçe merkezi yerlerde yüzyüze yapılan satışlar kurtarmayacak ofis kiraları eleman masrafları anlamsız olacak.

ABD deki trendler biz gelişmemiş bir ülke olduğumuz için bize 5 sene içinde geliyor. Bu sebeple 5 sene içinde aynısı olacak merkezi yerlerdeki AVM lerin ofislerin nasıl döküldüğünü göreceksiniz!

Merkezi yerlerdeki emlak endekslerini takip edin Bostancı, Maslak, Zincirlikuyu, Beşiktaş. Oralardan ipuçları gelecek!

Fabrikalar da zaten şehir dışında. Adamın şehir merkezinde oturması için fazla sebep kalmıyor.
    yazdıklarınıza genel olarak katılmakla birlikte şehir merkezlerinin oturum amaçlı tercihinin çokta dramatik düşeceğini sanmıyorum, ticari taraf için konu daha hızlı gelişecek.

bu düşüncede olmamın sebebi gayet basit, tr de araç sahibi olma maliyeti ve benzin fiyatı.

abd de ulaşım ucuz olduğu için şehir dışına yerleşmek çokta sıkıntı olmuyor.

benzer şekilde şehir dışlarında kaliteli okul,hastane gibi yapılarında artması lazım ki bu noktada ilerleme var.

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ayrintisini sormadim ben imari gecmis sehir merkezi arsalari seviyorum.
    Dediginiz olabilir tabi....
    Olabilir degil, kesin oyle.

Eger dag basinda 50 sene 5 para etmez bir yer alirsaniz, kimse bulasmaz.

Ama iyi para edecek yerdeki mulku, size bana yedirmezler.

Sayfa 764/1002 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •