Sayfa 764/1016 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ben salt verilere bakarım.
    Salt verilere göre hiçbir merkez bankası rezervlerinde bitcoin tutmuyor ama altın tutuyorlar.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Fed Dolar tarihi boyunca hiçbir döneminde bu kadar para basmamışken merkez bankaların matbaaları gün aşırı çalışıp printerla kağıt para basıyorken altının en ufak tepki vermemesi ve hatta ons altının düşmesi amaçlarına ulaştıkları anlamına gelir. 1970 lerden ders aldıkları için bitcoin denen zımbırtıya izin veriyorlar. Çünkü 1970'lerin sonunda buna benzer durumda altın %1000 civarında artış göstermişti. Yine öyle bir şey olmasından korktular ve o yüzdendir ki bitcoine izin verdiler ve de başarılı oldular... Neticede Altının karizması maalesef manipülasyonla da olsa çizildi.
    Oyun henüz bitmemiş olabilir. Bir anda bitcoin'i tak diye yasaklamayacaklarının garantisi yok. Böyle bir şey olduğu anda altını olmayanlar oturacak sandalye ya da yumuşatıcı krem arayacaklar :D

Çeşitlendirme yapmanız mantıklı. Ben de öyle yapıyorum. Hatırı sayılır bir miktar kriptom var...

Keith neumayer in( first majestic ceo su) roportajı vardı.Geçen yıl gümüş 12 dolara düştüğü zamanlarda tek ons fiziki gümüş o fiyatlardan satılmadı dedi.Fiziki fiyatlar 18 doların altına hiç düşmedi dedi.Marja bakarmısınız ekranda 12 dolar fiyat var,a ne güzel ucuzlamış alayım bari dediniz fiyat 18 dolar yani yüzde elli daha pahalı,e bu saçmalık nasıl oluyor neden oluyor.Bunlar hep çakallık.

Şimdi bir ton emtia var,bakır, domuzyağı,pamuk vs sayfalarında neden bitcoin ile karşılaştırmalar yapılmıyor da burda yapılıyor.Ciden aklım almıyor.Arkadaş bu satanistler ne kadar akıllı ne kadar zekiler ,insanların aklıyla nasıl oynuyorlar.Altın nire bitcoin nire ne alaka ya.

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Elon musk bitcoinin spekülatörü ve hatta kanımca kurucusu olan satoshi denen kişi elon musk'ın ta kendisidir. . O kendine verilen rolü oynuyor. Ergen tayfayı gazlamak ve idol olmak için kendine biçilen rolü oynuyor. Ot çekip resmini paylaşmalar, anarko tavırlar, gizemli ve sözüm ona sistem karşıtı havalarla ergenlerin spekülatörlüğünü yapıyor. Ergenler sever bu tipleri..

Özetle Elon musk sistem karşıtı değil sitemin adamıdır. Ona biçilen rol sistem karşıtlarının altın ve gümüşe kaymasını engellemektir. Dikkat ederseniz 'Game Stop' vakasında topluluk tam gümüşe yöneliyorken ve gümüşte küresel çapta trend başlatacakken olayı bir anda saptırıp tam da o gün twitter biosuna bitcoin hasthagi yazıp dogcoin vb kanallara kitleyi kanalize etti ve gümüşün yükselişini bir anda engelledi. Halbuki Redditçiler tüm dünyada o gün gümüş hareketini başlatacaktı Elon Musk gümüş olayını daha başlamadan bitirdi. O dakikada kime hizmet ettiği belli olmuştu zaten...
    Elon hakkındaki tespitler genellikle doğru olmakla beraber (bitcoin'in yaratıcısı olduğu hariç, o kadarını bilemem) gümüş hareketini bitirdiği konusunda aynı görüşte olamayacağım malesef. Elon'u ilah olarak gören kitle zaten genellikle pek bir düşünme kabiliyeti olmayan boş adam grubu.

Reddditçilerin gümüş hareketi son sürat devam ediyor. Çoğu bullion sitesinde ya gümüş stoğu yok ya da siparişleri 3-4 haftada teslim ediyorlar. Milyon dolarlık fiziksel gümüş alımları var.

5. Sn. Hakem (hkm) neredeyse gezmediğim ülke kalmadı altın gümüş vb emtialara yatırım olayını bizdeki ülke kadar (hindistan hariç) pek görmedim desem yeridir. Mesela çoğu ülkede bizim gibi kuyumcu vb yerler bulamazsınız yani fiziki çekme olayının çok etkili olacağını düşünmüyorum. Ama Redditçiler tüm dünyada fiziki çekme akımı başlatıp fiyatları dijital piyasada da olsa yükseltecekti o günü çok iyi hatırlıyorum ve bir anda aynı günün akşamında elon musk bio sunu bitcoin olarak değiştirdi ve dogecoin vb imgelerle algı operasyonu yapıp hedef şaşırttı. Hatta millet bu durumu anlayamadı ve durumu elon musk'ın füzelerinin gümüşten yapıldığı için gümüş fiyatlarının artmasını istemediğine yoranlar vardı ama ben durumun yukarıdaki yazdığım nedenlerden olduğunu düşünüyorum.

Gümüş eğer yükselecek se ki ben de kısmen biraz yükselebileceğini düşünüyorum bunun nedeninin sisteme olan güvensizlik ve basılan dolarlar yüzünden değil pandemi nedeniyle 2021 de oluşacak olan hammade krizinden dolayı olacağını düşünüyorum. O yüzden altına nazaran hala daha olumlu ayrışıyor platin de aynı şekilde hammade krizi beklentisiyle primlenebilir ama bunun nedeni sisteme olan güvensizlik değil..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn. Hakem (hkm) neredeyse gezmediğim ülke kalmadı altın gümüş vb emtialara yatırım olayını bizdeki ülke kadar (hindistan hariç) pek görmedim desem yeridir. Mesela çoğu ülkede bizim gibi kuyumcu vb yerler bulamazsınız yani fiziki çekme olayının çok etkili olacağını düşünmüyorum. Ama Redditçiler tüm dünyada fiziki çekme akımı başlatıp fiyatları dijital piyasada da olsa yükseltecekti o günü çok iyi hatırlıyorum ve bir anda aynı günün akşamında elon musk bio sunu bitcoin olarak değiştirdi ve dogecoin vb imgelerle algı operasyonu yapıp hedef şaşırttı. Hatta millet bu durumu anlayamadı ve durumu elon musk'ın füzelerinin gümüşten yapıldığı için gümüş fiyatlarının artmasını istemediğine yoranlar vardı ama ben durumun yukarıdaki yazdığım nedenlerden olduğunu düşünüyorum.

Gümüş eğer yükselecek se ki ben de kısmen biraz yükselebileceğini düşünüyorum bunun nedeninin sisteme olan güvensizlik ve basılan dolarlar yüzünden değil pandemi nedeniyle 2021 de oluşacak olan hammade krizinden dolayı olacağını düşünüyorum. O yüzden altına nazaran hala daha olumlu ayrışıyor platin de aynı şekilde hammade krizi beklentisiyle primlenebilir ama bunun nedeni sisteme olan güvensizlik değil..
    Sn vivatrader, o akşam gümüş 30 dolara gitti,biri aniden dünyadaki yıllık fiziki gümüş üretiminin iki katını piyasaya kağıt piyasaya yani boca ettİ .Grafiklerde o akşamki montanlı satışı görebilirsiniz.Şimdi bir an düşünelim fiyat uçuşa başlamış,muhteşem bir hacimle tüm dünya gümüşe saldırıyor,kim neden elindeki bu hacimdeki gümüşü piyasaya satar.Amacı nedir ,az bişi bekle 40 dolardan çak 50 dolardan çak di mi.O konuda pek tartışma yok kimin neden nasıl yaptığı belli ,olayın elon musk la uzak yakın alakası yok.Fiziki alıcı olarak en önde hindistanla bizim gelmemiz olayına gelince bundan gurur duymamız lazım.Bu adamlar az bişi korkuyorlarsa bundan korkuyor,adam altını 1200 dolara da çeker,ama hindistan ve biz bu fiyatdan altın alıp da yastık altına koyarsak o talebi karşılayamaz.Ben ülkem adına bundan dolayı gurur duuyorum.Halkımız çok akıllı.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Salt verilere göre hiçbir merkez bankası rezervlerinde bitcoin tutmuyor ama altın tutuyorlar.

Oyun henüz bitmemiş olabilir. Bir anda bitcoin'i tak diye yasaklamayacaklarının garantisi yok. Böyle bir şey olduğu anda altını olmayanlar oturacak sandalye ya da yumuşatıcı krem arayacaklar :D

Çeşitlendirme yapmanız mantıklı. Ben de öyle yapıyorum. Hatırı sayılır bir miktar kriptom var...
    Merkez bankaları rezervlerinde Bitcoini tutarlarsa kendileriyle çelişirler ama altın insanlık tarihinin en eski parası ve merkez bankalarına güvence duyulmasının en büyük nedeni.

Bitcoinin bitirilme konusu ise biraz fazla uzadı ve her uzadığında bitcoini "too big to fail" konumuna soktu. Yani şu anda bitcoin yasaklansa tüm dünyada küresel krizin tetiklenmesine neden olabilir. Ve bir çok mağduriyetlerin oluşmasına da...
    Dolayısıyla sistemli bir şekilde şişirilmesine şimdilik göz yumuluyor. Ama SDR vb sanal IMF parası çıkarıp bu şekilde bitcoinin etkisin planlı olarak azalmasını sağlayabilirler.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 764/1016 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •