Sayfa 765/1023 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dalgalı kurda bir gecede devalüasyon , pardon dalgalı kurda devalüasyon olmuyordu düzeltiyorum artış %100 olmamı ! diye dün akşam sormuştum. Bugün düşünüyorum ve kendi soruma cevap veriyorum niye olmasın %78 daha artarsa alın size bir günde %100 devalüasyon. Onların Doları varsa bizim allahımız var o halde ne diyoruz Dolarda yükseliş kaçınılmaz....

2. 10 yıllık tahvil %20.67

5 yıllık tahvil %23.20

Türkiye CDS'i 400'ü kırdı......
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    tereddüt falan yok. cari açığı düşürmek için devalüasyon yapmaları lazımdı, o işin vebalini de amerikaya yüklediler. kur daha gidecek gibi, bu kadarlık bir devalüasyon yeterli olmaz bence...

aylardır olan devaluasyon işte. ben artık bunların aklında bir dolar rakamı olduğuna ve o rakama kadar müdahale etmeyeceklerine kanaat getirdim.

4. doların hızlıca 6 ₺ ye gelmesi aynı reisin şu lafı gibi oldu ^ne 4g si yahu? millet 5g kullanıyor.^ deyip hızlıca 4.5g ye geçmemiz gibi oldu. 5 i göremedik pek fazla. 6g çıktımı acaba? hele birde 7g falan çıkmış sa valla direk 6.5g kullanırız.

5. Artık 4.70'e çeksen bile ne yatırımcı yatırım yapar ne de yatırımı olan olası zarar için buralarda durur.
    İçerdekilerin ipi zaten ister/istemez çekildi. Şu 3 ay işten çıkarmalar, ufak esnafların dükkan kapamaları vs vs derken kendi kendine büyüyecek. Yani bu saatte artık müdahele etsen olur. Bir sefer bu pskolojiyi piyasaya yaşattın mı o piyasayı tutamazsın.

Kenef borsasında kenefin dibine girenler ..mı ... tü dağıttı ne yapacaklarını, üzerindeki kenefi nereye sıvıyacaklarını şaşırdılar. Bir ülke düşünün akşamdan sabaha parası %12 devalüe oluyor ve daha da olacak gibi duruyor, bu durumda o ülkenin bankası , şirketi sağlam kalır mı ? Kalır diyen varsa buyurusun kenefe dalsın bizde ona hayırlı kenefler dileriz.

7. Dolar bugun kesinlikle 6 liradan kapanmayacak.

Ya ABD ile anlasilir, papaz salinir faizler artar, IMF gelir 5 liradan kapanir.

Ya da yeni (!) ekonomik model aciklanir, ekonomi Allah'a havale edilir 10 liradan kapanir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Eskiden atlardı bir iki çomar. Küfürler tehditler hakaretler ederdi. Ne fetöcülüğümüz kalırdı ne hainliğimiz ne teröristliğimiz.
    Ne oldu ak fareye mi dönüştü ak çomarlar ?
    Yoksa yoksa Aman Allahım yoksa gözleri açılıp akıllanmaya mı başladılar.
    Sizin eseriniz olanlar ak çomarlar. Aç kalacaksınız daha. Yolları kemireceksiniz. Bunlar iyi günleriniz daha.

Sayfa 765/1023 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •