Sayfa 769/1003 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Anlayana çok açık ve net Devletimizin en üst kademesinden mesaj geldi

Ekonomik ve sosyal boyut !!!!!

2. tek adam rejimi budur işte

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Hesap kitap ortada

Türkiye’de biz bize iken 700 vaka 1000 e dayanmış

Yurt dışı sınırlar açılsın

Anasını ağlatırlar aga İran sınırı afkan sınırı

Aşı olmadan bu iş bitmeyecek
    iran ve ırak sınırı dün itibariyle transit taşımacılık için açıldı ırakta kim öle ki,m kala hiç kimsenin vaka sayısından bile haberi yok İranda sadece dün ki vaka sayısı 3.000 kusur
    bizde 50.000 test var dün bunların çoğu avm çalışanları ile organize sanayi bölgelerinde çalışan sağlıklı insanlara yapılan testler 2 gündür vaka sayısı test sayısı oranı düşüyor gözüksede yani %1,5 larda test yapılanların çoğu sağlam insanlar hasta var mı diye yapılan olduğundan aslında test sayısı vaka sayısı yaklaşık %5 lerde o yüzden halen risk sürüyor bence
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    yarın sokağa çıkmam ben sizde çıkmayın.

2. dalgayı bunlar hızlandıracaklar bu şekilde.
    ben pikniğe gidiyorum annemin ev dubleks bahçeli yakacağım mangalı çoluk çocuk vereceğiz dumana ortalığı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    iran ve ırak sınırı dün itibariyle transit taşımacılık için açıldı ırakta kim öle ki,m kala hiç kimsenin vaka sayısından bile haberi yok İranda sadece dün ki vaka sayısı 3.000 kusur
    bizde 50.000 test var dün bunların çoğu avm çalışanları ile organize sanayi bölgelerinde çalışan sağlıklı insanlara yapılan testler 2 gündür vaka sayısı test sayısı oranı düşüyor gözüksede yani %1,5 larda test yapılanların çoğu sağlam insanlar hasta var mı diye yapılan olduğundan aslında test sayısı vaka sayısı yaklaşık %5 lerde o yüzden halen risk sürüyor bence
    aynen zaten dediler test sayısındaki artışlar bilinçli yapılıyor.

kısacası siz şöyle düşünün vaka sayısının düştüğü yok sadece artışında bir azalma var.

6.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Ben 20 gündür fizikle ilgileniyorum. Zati kimyacıyım, aynı zamanda Selanikliyim. Medyumluk özelliğim de vardır.

Hafta sonu yasak iptal edildi diye Corona artmaz. Tayyip Ağam doğrusunu yaptı.

Bulaşma havada asılı duran kabarcıklar yoluyla oluyor. Anlamamız gereken bu kabarcıklar niye havada asılı durur? Budur.

Bu olay basınçla ilgilidir.

0 derecede, sıfır metrede(yani deniz seviyesinde), basınç 1 atmosferdir. Soğuk havada yer yüzeyinde yüksek basınç hakimdir.

Yüksek basınç olan yerin yakınında mutlaka alçak basınç vardır. Yer yüzeyinde yüksek basınç varsa, yukarıda alçak basınç vardır.
    Havanın hareketi yüksek basınç olan bölgeden, alçak basıncın olduğu bölgeye doğrudur. Yani soğuk havalarda hava aşağıdan yukarıya doğru hareket eder.

Hava nemli ise nem kabarcıkları içinde Corona virüsleri de yukarıya doğru hareket ederler.

Diğer taraftan yerçekimi kuvveti ise Coronavirüsleri aşağıya çekecektir.

Bu iki kuvvet dengelendiğinde Coronavirüs havada asılı kalır.

İşte bu anda bulaşıcılık maksimum düzeydedir. Mesela pazar yerlerinde sebzelerin üzerine su sepeleyip dururlar, buralar tehlikelidir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7. 8neyse hafta sonuna bol malzeme cıktı medtyaya
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben pikniğe gidiyorum annemin ev dubleks bahçeli yakacağım mangalı çoluk çocuk vereceğiz dumana ortalığı
    ohhhhhhh

ver coşkuyuuuuuu

helal sana bahçe senin sal kendini giy shortunu yak mangalı uzan hamağa dumanın yükselişini seyret

keyfe bak beee

şimdiden afiyet olsun

hep keyifler gıcır olsunn

Sayfa 769/1003 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •