Sayfa 77/322 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon
Arama sonucu : 2570 madde; 609 - 616 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Bu hanım piyano vitrüozu ..
    Dalia abıla züccaciye dükkanındaki fil..
    Mezara kadar değil de pazara kadar ortaklık düşünmeme rağmen bugün dayanamadım... alark aldım.
    Ben deli miyim..?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. Geçmiş alarko deneyimlerim almakta aceleci davranmamak gerektiğini söylüyor. Endeks 10 binleri gördüğünde bunu hala buralarda oyalayıp bi tur da onun sabır testini yaparlar diye düşünüyorum. Bu arada bugünkü pastada alıcı kısmındaki diğer oranı düşündürücü olmuş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,451
     Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Alarko sadece bizleri değil, info yatırımı, onun fonlarini da gebertti..
    Info dan Yunus, milletin gazini almaya çalışıyor..
    En büyük ağırlıkları Alarko tabiki..

Dalia ve gorumceleri leyla ve vedat ablalar herkesi doğradılar..
    "unus Şahin
    @YUNInvest
    Endeksteki volatilite, yatırım yaptığımız şirketlerden gelen haberler, hacimsizlik ya da başka bir sebeple negatif ayrışıyoruz. Biliyoruz ki böyle dönemlerde sabırlı olmak zor o yüzden bir iki şey söylemek istedim.

Bizim yatırım tarzımız fiyat ile değer arasında oluşan farkın kapanacağını iddia ediyor. Bazen bu makas beklediğimizden de fazla açılabiliyor ki şu an öyle bir dönemdeyiz. Diyeceksiniz ki sen biliyorsun da piyasa mı bilmiyor? Evet, çünkü piyasa her zaman doğru fiyatlasaydı hiçbirimiz para kazanamazdık. Kimimizin korkusu, kimimizin cesareti fiyatlamayı yanlış kılıyor.

Özellikle böyle dönemlerde oturup tek tek pozisyonlarımızı sorguluyoruz. Mevcut pozisyonlarımızın her biri için tekrar çalıştık ve şunu söyleyebilirim ki içimiz çok rahat. İnatçı değil makul davrandığımızı biliyorum. Gelecekte hep birlikte haklı mı haksız mı çıkacağımızı göreceğiz ancak geçmiş performanslarımız haklı çıkma ihtimalimizi güçlendiriyor.

Doğru pozisyonda sabır bizim piyasamızda hep ödülle sonuçlanır. Bence doğru yerdeyiz. "

Evet Yunus Bey sizin de dediğiniz gibi milletin ya da kendisinin gazını almaya çalışıyor olabilir...
    yukarıdaki mesajlarımda sık sık yazdım. ben biriktirim yapıyorum ve hisseye güveniyorum... dönem dönem bilanço herşeydir diyorum. daha önce yazdığım gibi geçtiğimiz günlerde de ALCARda yediğim kazığı da belirttim.

Ben çok şey bilmiyorum... yıllarca hisse alıp sattım. her defasında borçlar ödedim. hem bilmiyordum hem de belki başka dürtüler söz konusu idi. son yıllarda geri kalmış hisselerden CARREFOURSa ile biriktirim yaptım. neler yaşadım biliyorum. şirketle inatlaşmalar SPK ya şikayetler ama sonuçta gerçekten mutlu son bizdeydi...

ALARK ile ise aynı durumda mıyım bilmiyorum. CRFSA sadece geride kalmıştı ve hala geride. ALARK ise adeta kabuk değiştirdi. sn Naneye rağmen CRFSA kabuk değiştiremedi. karlılık süper oldu ve devamı geliyor. ayrıca yatırımlar gerçekten seğerli gibi görünüyor...
    CRFSA da biz 17-18 den alırken şirket hakim ortakları 12.5 liradan hisse değiştirdiler... fiyat düştü ve şikayet ettik. ne oldu sadece dikkatleri çekildi. şimdi de benzer şeyler oluyor...

kar ettim mi ettim. maliyetim artık sıfır ama hissenin geleceğine güveniyorum... Sn emeklikumandan, sn aysha 3-5 liralarda bıraktılar. H. Kahraman aynı şekilde. 1 dolarlar hayaldi. şimdilerde 10 dolarların hayal olduğu gibi. ben kendi adıma başka ucuz hisse bulamadım. ha unutmadan elbette epey bir miktar satıp şu an oturduğum evi aldım. pişman mıyım değilim çünkü ev ve ihtiyaçtı.en kötü ihtimalle temettü yatırımcısı olurum ya da batarsak ülkem ile birlikte batarım ( ülkenin misali gemidir. Gemi batarsa siz haydi haydi batacaksınız...

sn 101
    ben de dayanamadım 3 tane aldım. küsürat düzeltme için gerekiyordu. ana düzeltme için ise 200 tane daha almam lazım ki ancak emekli ikramiyesine kalır o miktar...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir

4. Emekliler bizi terk ediyor..
    2.9 milyon lot azaldi takaslarda son iki gunde..dün haric..

Ben de emekliyim,ben aliyorum ama..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    7,056
    Alark bu gün gerçekler konuşulunca toparlayacaktır. '' TL bu günden itibaren değer
    kaybetmeyecektir '' cümlesine takıldım . Benim bildiğim kadarı ile TL 2 yıldır görece
    değer kazanmıyor mu ? Ben mi yanlış görüyorum dedim . Dolar için adil değer hesabı
    boş yere mi yapıyorlar ? Boş yere dolar a müdahele yapılmıyor ki.
    Aslında TL nin adil değeri hesaplanıyor ya neyse. Enflasyon 100% iken dolar TL 40%
    değer kazandığında TL değerlenmiş olur diye biliyordum . Demek ki yanlış biliyormuşum.
    Dur Bir kahve alayım kafam yandı. Alark fiyatı sabit kalsa dahi her ay yatırımcısı 10%
    parasını kaybetmiştir. Benim bakış açım budur.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Alark bu gün gerçekler konuşulunca toparlayacaktır. '' TL bu günden itibaren değer
    kaybetmeyecektir '' cümlesine takıldım . Benim bildiğim kadarı ile TL 2 yıldır görece
    değer kazanmıyor mu ? Ben mi yanlış görüyorum dedim . Dolar için adil değer hesabı
    boş yere mi yapıyorlar ? Boş yere dolar a müdahele yapılmıyor ki.
    Aslında TL nin adil değeri hesaplanıyor ya neyse. Enflasyon 100% iken dolar TL 40%
    değer kazandığında TL değerlenmiş olur diye biliyordum . Demek ki yanlış biliyormuşum.
    Dur Bir kahve alayım kafam yandı. Alark fiyatı sabit kalsa dahi her ay yatırımcısı 10%
    parasını kaybetmiştir. Benim bakış açım budur.
    Hocam temelde haklısınız. Aslında çok boyutlu bir konu. Ama doların adil değerinin ne olması gerektiğini Tankut Bey çok güzel anlatmıştı zamanında.

Biraz teknik, ancak kafada oturunca çok iyi anlaşılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=uZY1s0ZTy1c
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/TACIRLERYATIRIM/...80965552050451

Tacirler Yatırım Şirket Sohbetlerinde 23 Kasım Perşembe günü konuğumuz Alarko Holding Yatırımcı İlişkileri & Kurumsal İletişim Direktörü Özgür Kalyoncu. Saat 14:30’da youtube kanalımızdaki canlı yayınımızda Araştırma Yönetmenimiz Kadirhan Öztürk Alarko Holding ile ilgili merak edilen tüm konuları sizin için soracak.
    Şu an canlı....
    https://www.youtube.com/watch?v=89bxRdqOFko

8. Çarpanların çok ucuz olduğunu ve halen büyük potansiyel olduğunu söyledi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 77/322 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •