Sayfa 77/132 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon
Arama sonucu : 1056 madde; 609 - 616 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. Efes'in yüksek kar payı Holding borç faizlerini ödesin diye veriliyor. Yoksa birada durum kötü Tuborg'un 500 milyon kar ettiği yerde Efes yurtiçi bira zarar ediyor, son 5 yılda ciddi pazar payı kaybettiler. Yurtdışı bira da kapasitesine göre yetersiz kar üretmekte. Cola olmasa düzgün kar eden grup şirketi yok. Daha önce belirttiğim gibi kurtuluş içecek grubunu satmalarında. Böylece Holding borçlarını azaltır Migrostan geçinirler. Benim bu yönetimden ümidim yok, atalet içindeler. Türkiyede otomotiv sektöründe zarar eden bir bunlar var . Vizyon sıfır.
    Efesi ederinden yabancı ortağa devretsinler milleti uğraştırmasınlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Efes'in yüksek kar payı Holding borç faizlerini ödesin diye veriliyor. Yoksa birada durum kötü Tuborg'un 500 milyon kar ettiği yerde Efes yurtiçi bira zarar ediyor, son 5 yılda ciddi pazar payı kaybettiler. Yurtdışı bira da kapasitesine göre yetersiz kar üretmekte. Cola olmasa düzgün kar eden grup şirketi yok. Daha önce belirttiğim gibi kurtuluş içecek grubunu satmalarında. Böylece Holding borçlarını azaltır Migrostan geçinirler. Benim bu yönetimden ümidim yok, atalet içindeler. Türkiyede otomotiv sektöründe zarar eden bir bunlar var . Vizyon sıfır.
    AEFES
    Tarih Net Kar Temettü
    28.05.2021 814.758.894 1.145.605.263
    14.07.2020 1.021.504.260 1.050.394.737
    31.05.2019 96.882.195 300.078.947
    29.05.2018 149.419.712 250.105.263
    29.05.2017 -70.795.218 145.065.789
    30.05.2016 -197.759.200 145.065.789

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Efes'in yüksek kar payı Holding borç faizlerini ödesin diye veriliyor. Yoksa birada durum kötü Tuborg'un 500 milyon kar ettiği yerde Efes yurtiçi bira zarar ediyor, son 5 yılda ciddi pazar payı kaybettiler. Yurtdışı bira da kapasitesine göre yetersiz kar üretmekte. Cola olmasa düzgün kar eden grup şirketi yok. Daha önce belirttiğim gibi kurtuluş içecek grubunu satmalarında. Böylece Holding borçlarını azaltır Migrostan geçinirler. Benim bu yönetimden ümidim yok, atalet içindeler. Türkiyede otomotiv sektöründe zarar eden bir bunlar var . Vizyon sıfır.
    Tuncay satmaz Efes'i.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm DuyurusuA+ A-

Özet Bilgi
    DÖNÜŞÜM

Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

AGHOL
    AG ANADOLU GRUBU HOLDİNG A.Ş.
    OSMAN YAZICI
    200.000

5.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    AGHOL
    AG ANADOLU GRUBU HOLDİNG A.Ş.
    OSMAN YAZICI
    200.000
    Satiyorlar mi satmiyorlar mi bildirim yok ama. Belki 1. Çeyrek finansal raporda aileye ait hisse sayisinda degisim var mi yok mu görülür.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Satiyorlar mi satmiyorlar mi bildirim yok ama. Belki 1. Çeyrek finansal raporda aileye ait hisse sayisinda degisim var mi yok mu görülür.
    sanki bilerek bu sekilde yapiliyor
    her hafta bir tane böyle haber geliyor
    hissedarlik orani %1ìn altina düsmedigi; ya da %1`in üzerine cikmadigi sürece bildirim zorunlulugu yok diye biliyorum, emin degilim

yatirim tavsiyesi degildir

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    sanki bilerek bu sekilde yapiliyor
    her hafta bir tane böyle haber geliyor
    hissedarlik orani %1ìn altina düsmedigi; ya da %1`in üzerine cikmadigi sürece bildirim zorunlulugu yok diye biliyorum, emin degilim

yatirim tavsiyesi degildir
    Yüzde 5 diye biliyorum ben o orani.

8.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Tuncay satmaz Efes'i.
    Tuncay Efes'i satar ortağı Yazıcılardan kurtulur. Cola işini ayarlayan Özilhan'dır. Eski ABD Cola başkanı Muhtar Kent onun adamıydı. Bana göre diğer şirketler kalabalık Yazıcı ailesinden dolayı yürümüyor. Tuncay satar sonra kendi ortak olur yabancıyla. Beklentim bu yönde. Zaten başka türlü Aghol o borçları zor kapatır. İzleyelim görelim.

Aghol'deki acele yükselişi Efes'le ilgili olabilir diye düşünüyorum. Yabancı ortak AB Inbev belki büyük ortak olmaya aday olabilir, tabii istedikleri bedeli öderse.

Sayfa 77/132 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •