Sayfa 771/988 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821871 ... SonSon
Arama sonucu : 7903 madde; 6,161 - 6,168 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Şirket hesabından yeni arma videosu paylaşmış. Kazakistanla ilgili. Dil peruluların diline benziyor
    https://youtu.be/6d7CGdXg61w
    Videoda ki otokar yetkilisi ufuk aybar görev verilirse teknoloji transferi ve ortak üretim için hazır olunduğundan bahsediyor. Bu ürünleri kazakistan da tasarlayacak ve üretecek ekipleri yetiştireceğiz diyor. Zaten pekçok ülke teknoloji transferi istiyor yani ülkelerinde bu araçları üretme kabiliyeti kazanmak istiyorlar. Genelde şirketler teknoloji transferi yapmak için yüksek sayıda araç alımı olduğunda sıcak bakıyor bu duruma. Zaten pekçok ülke de bu tür araç alımlarında teknoloji transferi istiyor artık. Daha önce paylaşılan pekçok videonun altındaki yoruma bakınca perulular, malezyalılar, kazakistanlılar hep yerel üretim teknoloji transferi olursa iyi olur yorumunda bulunmuşlar. Video dili kazakçaymış bu arada. Görev verilirse ifadesi de bize henüz net bir gelişme olmadığını gösteriyor. Artık zırhlı tarafında imza haberi gelsin istiyoruz yorulduk imza haberi beklemekten

2.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Videoda ki otokar yetkilisi ufuk aybar görev verilirse teknoloji transferi ve ortak üretim için hazır olunduğundan bahsediyor. Bu ürünleri kazakistan da tasarlayacak ve üretecek ekipleri yetiştireceğiz diyor. Zaten pekçok ülke teknoloji transferi istiyor yani ülkelerinde bu araçları üretme kabiliyeti kazanmak istiyorlar. Genelde şirketler teknoloji transferi yapmak için yüksek sayıda araç alımı olduğunda sıcak bakıyor bu duruma. Zaten pekçok ülke de bu tür araç alımlarında teknoloji transferi istiyor artık. Daha önce paylaşılan pekçok videonun altındaki yoruma bakınca perulular, malezyalılar, kazakistanlılar hep yerel üretim teknoloji transferi olursa iyi olur yorumunda bulunmuşlar. Video dili kazakçaymış bu arada. Görev verilirse ifadesi de bize henüz net bir gelişme olmadığını gösteriyor. Artık zırhlı tarafında imza haberi gelsin istiyoruz yorulduk imza haberi beklemekten
    Evet abi o ifade düşündüğümüz kadar bir ilerleme olmadığını gösteriyor; zor coğrafya Kazakistan. Rus etkisinin ve sempatisinin yüksek olduğu bir ülke. Hem ekonomik hem bilimsel sıkı bağları var. Kazakistan 3-4 yıldır deniyorda deniyor. Haka somut adım olmaması biraz burukluk yarattı bende.; ancak bu kadar kaliteli ürün ve iyi yönetilen global olma çabası olan bir şirket muhakkak satacaktır.

Artık bendede zırhlı konusunda sabır sınıra yaklaşıyor.

Zırhlı olmasa cari fiyat pahalıdır. Bu benim subjektif fikrimdir. Acil zırhlı şart.

3. Zirhli arac meselesi bizim dis politikamiza bagli.Abd yle gerginiz almak isteyen ulkeler pencereden abd ye bakiyor.
    Ama.eninde sonunda alirlar.
    Ben olsam.koclarin yerinde bati dan bir ortak alirdim bu otokar a.
    Aselsan da tikandi kaldi Dis politika elde serce tutmaya benzer ne oldurcen ne kacircan sirketlerimizin yasadigi bu bence.
    Ama sn otokar in paylastiklarindan anladigimiz kadariyla niyetleri cok fazla ulkelerin.
    Ozellikle asya cok istekli.
    Cin meselesi orda savunma butcelerini arttirmaya yoneltiyor ulkeleri.
    Ytd syg

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

4. Kazakistan 2016-2018 yılları arasında güney afrikalı paramount şirketiyle barys 8x8 araçlarının ortak üretimine yerelleştirmeyle başlamış belli bir süre sonra üretim durdurulmuştu. Üretimin durdurulmasındaki sebep nedir bilmiyorum. Üretim sonrası sahadan olumsuz dönüt alıp durdurulmuş olabilir ve bu ciddi bir sıkıntı. Sonrasında zaten arma testleri başladı. Arma fazlasıyla yetenekli bir araç. 4 yıldır baede sahada kendini kanıtlamış olgunlaşmış gözlemlenen eksiklikleri giderilmiş üzerinde pekçok silah sistemi denenmiş çok farklı varyantlarda üretimi yapılmış bir araç. Aynı zamanda baryslerde ve pekçok 8x8 de bulunmayan amfibi yani yüzme kabiliyetiylede öne çıkıyor. Zaten kazakistanda italyan fransız rakiplerini elemiş ve sonrasında bu adımlar atılmıştır. Aynı şekilde baede de farklı rakiplerini elemeyi başarmış bir araç. Video da açıklanan teknoloji transferi ve burada bunları tasarlayacak üretecek ekibi yetiştireceğiz ifadeleri her şirketin kabul etmediği ama çoğu ülkenin istediği bir üretim tarzı. Armanın testlerde başarısı zaten ortada hiç anlamayan biri bile anlayabilir bu durumu. Araç sudan giderken zerre kadar yalpalamıyor. Çöl tipi araziye göre hızı oldukça iyi. Mayın ve patlayıcı testleri de yapılmışa benziyor videoya göre. Daha önce kar kış atış testleriyle ilgili videolarda paylaşıldı. Açıkçası ben fazlasıyla umutluyum. Otokar hatrı sayılır adette arma satabilir kazakistan a. Hatta sadece armayla da kalmaz başta tulpar ve cobra2 olmak üzere diğer zırhlılardan da satış yapar diye düşünüyorum. Umarım yakın zamanda imzalar atılır. Hayırlısı diyelim sn hocam

5. Yabancı durumu yanılmıyorsam çoğalmış gözüküyor hem Çiti hemde Doce 😁🤦

6. Ağır vasıta hadi bakalım ne bu ya tin tin yakışıyormu koç şirketine bu gün tavan yap artık yarın bilanço gelecektir bu gün tavan yaparsan yarın 400 ler görülür inşallah diyelim biz bekliyoruz sadece tahmin ve beklenti,yeni alacaklar için yatırım tavsiyesi değildir zarar oluşabilir.ytd.

7. 11 ekimden bugüne takas değişimi . y t d

8. işyatırım 351 tl ile sat vermişti...

353 işlem fiyatı,

Sayfa 771/988 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •