Sayfa 774/1003 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. viop a yazdım ama burası esas başlığı aslına.enflasyon üstü faiz vermedikçe bu konuda ciddi olunduğu imajını vermedikçe enflasyon düşse bile sıkı duruşa devam edileceğine dair bir imaj oluşturulmadıkça bu iş super bono ile falan çözülmez.bu bahsettiğim süreç de en az 1 1.5 senelik bir süreç.Hükümet asla ama asla dayanamaz.Bu süreçte batışlar olacak işten çıkarmalar olacak gerçek manada bir parasal kriz yaşanacak çünkü.Hatırlayın 2018 de de faizi 24 e çıkardılar.İşler yoluna girmiş idi enflasyon da düşmüş idi.Birden müthiş gaza gelip faizleri 6 ay içinde 24 den 10 lara falan düşürünce yeninden koptuk.Atıyorum o sıralarda enflasyon 10 a bile düşmüş olsa faizi 15 lerde 1 sene falan tutmamız ve bu konuda bütün isteklere karşı durulması lazım gelirdi.Bu ülkede ucuza para olmamalı ekonomi yönetimi şu işi hala anlayamadı.Bizim insanımız ucuz para buldumu yatırım yapmaz manipülatif işlere girer.

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    viop a yazdım ama burası esas başlığı aslına.enflasyon üstü faiz vermedikçe bu konuda ciddi olunduğu imajını vermedikçe enflasyon düşse bile sıkı duruşa devam edileceğine dair bir imaj oluşturulmadıkça bu iş super bono ile falan çözülmez.bu bahsettiğim süreç de en az 1 1.5 senelik bir süreç.Hükümet asla ama asla dayanamaz.Bu süreçte batışlar olacak işten çıkarmalar olacak gerçek manada bir parasal kriz yaşanacak çünkü.Hatırlayın 2018 de de faizi 24 e çıkardılar.İşler yoluna girmiş idi enflasyon da düşmüş idi.Birden müthiş gaza gelip faizleri 6 ay içinde 24 den 10 lara falan düşürünce yeninden koptuk.Atıyorum o sıralarda enflasyon 10 a bile düşmüş olsa faizi 15 lerde 1 sene falan tutmamız ve bu konuda bütün isteklere karşı durulması lazım gelirdi.Bu ülkede ucuza para olmamalı ekonomi yönetimi şu işi hala anlayamadı.Bizim insanımız ucuz para buldumu yatırım yapmaz manipülatif işlere girer.
    Pandemide bedava krediyi alan sanayici lüx ev ve lüx arabaya parayı bastı Adamlar haklıymış her ikisi de ciddi kazanç bıraktı...

3. araçta krediler yükseldi ama orta segmente hala 2.65'ten kredi çıkıyor. yıllık yüzde 32 desen... kredi kartı takla faizleri de yıllık yüzde 37 sanırım.

geçen hafta merkez bankası enflasyon hedefi %58 idi.

bence konut kredileri hariç halen tam olarak bir frenleme yapılmış değil.

4. Süper bonoyu reis kabul etmez. Ayrıca MB gösterge faizi 25 i geçmez. Belki Eylül gibi mevduat faizleri 45-50 gibi bürüt e oturursa o zaman bir kısım yurt dışından da döviz gelmesiyle, döviz düşerse eksi reel faiz de olsa millet mevduata kayabilir. Başka bir ihtimal düşünemiyorum.

5. Super bonoyu bu kurdan niye cikarsin . Bonodan cikip 20 den dolar alsinlar diyemi .

Yapilacak sey basit . Zaten bu 6 ay zamlar vs kayip gececek . Yap dolari 40 50 asgari ucreti dusur 250 dolara . Yeni yil zammi ile cikar 350 dolara . Usd 40 50 yazinca kkm bitti yenileme yok de .

Zaten kkm den cikan gidip 50 den dolar alamaz . O arada cikar bonoyu 3 6 aylik 3 ay a %25 net ver gec .

Bunu nekdr erken yaparlarsa okdr iyi .

Belediye secimlerinden korkmasinlar chp %10 oy bile alamayacak . Gargamel orda oldugu surece

6. Mazotta 40 olduguna gore en fazla 45 olur dolar 50 yazinca . Oda fazla fark ettirmez . Sari sitede cani sıkılanlar 1 er milyon zam yapar arabalarina 5 er milyon zam yapar evlerine beklerler . Onlar zaten neyin kafasi hic anlamadim .

Adam 1.5 milyon etmeyen araca 1.9 milyon yazmis niye yazdin diyorum ne yapayim arabam cok temiz diyor . Bunu gorenlerde ona gore fiyat biciyor kendine . Satilan malda yok inat ugruna yukseltip bekliyorlar

Dolari 50 yaparsan piyasa oturur

7. Usd nin bu gidip durma hareketleri piyasayi istahlandiriyor . Kimse vazgecmez tabi ki . Usd 18 iken 26 da satarim diyen bugun satmaz .

Bu tip olaylar aniden ve yuksek marjla.olup bitmeli . 90 larda ki gibi . Sen boyle 1 ay yatip 2 gun %3 yaparsan kim niye ciksin dolardan .

3 gunde cekeceksin 45 lere . Bono yu yapsitirip indireceksin 35 e . Faiz de olack dolar alanda olmayack . Zam diye heycanlanan esnafinda hevesi kursaginda kalacak .

8.  Alıntı Originally Posted by Montella Yazıyı Oku
    Usd nin bu gidip durma hareketleri piyasayi istahlandiriyor . Kimse vazgecmez tabi ki . Usd 18 iken 26 da satarim diyen bugun satmaz .

Bu tip olaylar aniden ve yuksek marjla.olup bitmeli . 90 larda ki gibi . Sen boyle 1 ay yatip 2 gun %3 yaparsan kim niye ciksin dolardan .

3 gunde cekeceksin 45 lere . Bono yu yapsitirip indireceksin 35 e . Faiz de olack dolar alanda olmayack . Zam diye heycanlanan esnafinda hevesi kursaginda kalacak .
    Sen birşeyin fiyatının düştüğünü gördünmü
    Esnaf tarihinin en kötü kar oranlarıyla çalışmaya çalışıyor. Parayı sanatını yapan kazanıyor. Fayansçı, tesisatçı, kombici, parkeci vs..Evinde su patlasın bak bakıyım dediği parayı veriyormusun !!!

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

Sayfa 774/1003 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •