Onemli Gunler Banner
Sayfa 775/1252 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. sekerbank gece gunduz icin illa subeye gitmeye gerek var mi ?

2. [QUOTE=mdemir;2536781][QUOTE=kozalak_1;2536674]
     Alıntı Originally Posted by kozalak_1 Yazıyı Oku

zamanında bir bankada hesap açtırıyordum. mt fonlu hesap önderdi. hayır istemiyorum dedim. neden dedi. zarar da yazabilir fon dedim. yazmaz olmaz öyle şey dedi. açtım bana imzalattıracağı belgeyi gösterdim. belgede bunun mümkün olduğu yazıyordu. bana hala olmaz öyle şey diyor... neyse sonunda fonsuz açtırmayı başarabildim. avantaları var galiba fonlu mevduattan...
    Fonun portföyünde cüzi miktarda özel sektör bonosu bulunmakta, düşüncem fon yönetimi gözünü karartıp bu portföyü mü boşalttı acaba. Eğer boşalttıysa bonoların hangi seviyeye kadar çıkacağını tahmin ediyorlar. Yoksa çok ekstrem durumlar hariç bu fonun eksi yazması olanaksız gibi.
    Saygılar...

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bankanın böyle bir hakkı var mı
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    nasil yani bankalar su an doviz ver miyor mu ?
    Bahsettiğim küçük ölçekli bir banka MT bana böyle söyledi. Şuan nakit bulamıyoruz isterseniz 150 TL ye swift yapabiliriz dedi. Önceki sayfalarda sn. Turnike dün döviz isteyip bugün alamayan var mı diye sorunca ben de bankadan nakit döviz isteyeyim ne diyecekler dedim böyle bir cevapla karşılaştım.

Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Bahsettiğim küçük ölçekli bir banka MT bana böyle söyledi. Şuan nakit bulamıyoruz isterseniz 150 TL ye swift yapabiliriz dedi. Önceki sayfalarda sn. Turnike dün döviz isteyip bugün alamayan var mı diye sorunca ben de bankadan nakit döviz isteyeyim ne diyecekler dedim böyle bir cevapla karşılaştım.
    Büyüklerde de aynı durum. TCMB'nin kendilerine döviz vermediği gerekçesiyle. Özellikle nakit USD yok.

Yarın öbür gün yine vermezlerse SWİFT, havale vb masraflarının kendilerince karşılanmasını isteyeceğim.

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    yüzde 30 istiyorlar artık. Onu vermeden ekonomi düzelmez. Corak kalır toprak.
    %30 ne yaa.. Öyle bir beklenti ile dolar yükselmeye devam eder.. Doların %62.5 değerlendiği bir yerde %40 bile az.. Cezalandırmaya devam..

Yatırım tavsiyesi değildir...

6. Forumdaşlar toplam DTH mevduatının kabaca belki %1'i banknot olarak bulunabilir. Banknot olarak para çekmek isteyenler çoğaldıkça yani bu %1'lik rakamına belirli bir yüzde ile yaklaşıldıkça bankanın banknot olarak bankaya para getiren yeni mudiler bulması gerekir.

Bu nedenle talebi karşılamak için siyasiler yastık altındaki dövizlerin (yani banknotların) bankalara yatırılmasını istiyor olabilir. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Kaydi paranın çok çok ufak bir bölümü banknot olarak tutulur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Büyüklerde de aynı durum. TCMB'nin kendilerine döviz vermediği gerekçesiyle. Özellikle nakit USD yok.

Yarın öbür gün yine vermezlerse SWİFT, havale vb masraflarının kendilerince karşılanmasını isteyeceğim.
    Bazı bankalar vade dönüşü 15-20 gün olana dolar hemen öğlene hazırlarız diyor benim kafam karıştı .

Hemde 100-200 k gibi rakamlar için

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    91 gün cok uzun vade. O zamana kadar 35leri cok rahat görürüz. Şuan 27 tahvil faizi var. 35e gider. eylülde 30 35den aşağı faiz almayız.

Valla bizim arkadaşın aklı başına gelmiştir. Yıllarca sıktı faizi, sonunda içinde patladı. Bundan sonra tam tersi olacağını düşünüyorum. Faizler koşar adım önden gidicek. Bunu yapmak zorunda. Yoksa ona babayı verirler.
    Göstergenin 8; puan altinda aliyoruz nezaman esitlenicez göstergeye kimbilir.

Sayfa 775/1252 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •