Sayfa 776/984 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Peki sonra ne oldu?

Sonrası bizim için kötüleşmeye başlıyor. Demirören 1 lot için Doğan'a peşin peşin 0.3615 USD ödedi, Biz SPK'nın Pay Alım Tebliği Çok açık, Türk Ticaret Kanunu, SPK kanunu ve SPK Tebliğleri amir hükümleri ortada, bizim de haklarımız ödenir diye beklerken, Demirören Medya, DGZTE'de düşük kurdan çağrı için başvururken, HURGZ için muafiyet istiyor.

TARİH 23.05.2018
    Ana ortağımız Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ("Şirket") tarafından kamuya duyurulmak üzere Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş'ya iletilen açıklama aşağıda yer almaktadır:

"Şirket ile Doğan Medya Grubu Holding A.Ş. arasında 6 Nisan 2018 tarihinde imzalanmış olan Hisse Satış Sözleşmesi uyarınca, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'nin sermayesinin %77,67'sini temsil eden 428.732.788,05 TL nominal değerli paylar Şirket'e devir olmuştur. 23 Mayıs 2018 tarihinde (bugün) Şirket tarafından ilgili pay devrinden doğan zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğü hakkında, "Sermaye Piyasası Kurulu"nun ("SPK") II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'nin 18'inci maddesi uyarınca SPK'ya muafiyet talebi başvurusunda bulunulmuştur. Konuyla ilgili gelişme oldukça kamuya gerekli bilgilendirme yapılacaktır."

Görüldüğü üzere herşey ters yüz oluyor ama biz tabi Kanun ve SPK Tebliğ'lerine güveniyoruz ve bekliyoruz. Hisse düşse de sorun yok. SPK'nın kuruluşunda SPK Kanunu ile bütün hissedarlarının haklarını korumakla görevli SPK nasılsa gereğini yapar diye umit ediyoruz. Tarihinde Küçük Yatırımcısını üzmeyi bırakın, sonradan çıkardığı Tebliğ'i geriye işleterek çağrı istediği ARENA sahipleri ve KERVAN sahipleri ile mahkemelik olmuş bir SPK varken neden endişe etmeliydik ki?

Demirören, Doğan'ın parasını peşin öderken, SPK diğer yatırımcı haklarını nasılsa korurdu.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

2. Peki, şu soruyu sormak hiç aklınızdan geçti mi? Bu GLOKAL DİJİTAL HİZMETLER nedir yahu, iyi paraya mı satılmış, kötü paraya mı?

Sadece bu soru bile o kadar değerli ve anlamlı ki, Hürriyet'in ne olduğunu da anlatmaya yeter artar bile.

Bence sudan ucuza satılmıştır, Aydın Doğan'ın satarken en dikkat ettiği şey de eminim budur. 2007'de TME'yi satın alırken kurulan Hurriyet İNVEST B.V.'ye tam 400 Milyon Dolar Hürriyet'ten para çıkmıştı. Hürriyet bu satın alımı finanse edebilmek için sıkı durun
    tam 411 Milyon DOLAR kredi almıştı. İnanmayanlar için;

http://www.gazetevatan.com/hurriyet-...32453-ekonomi/

10 Sene sonra ne oldu peki?

Hürriyet, Hollanda'da mukim Hürriyet Invest B.V.'nin paylarının satışına karar verdi

02.07.2018 Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Şirketimiz Yönetim Kurulu, 29.06.2018 tarihinde toplanarak, doğrudan bağlı ortaklığımız Hollanda'da mukim Hürriyet Invest B.V.'nin tamamı ödenmiş 376.206.949,00 Euro sermayesini temsil eden, beheri 1-Euro itibari değerli, tamamı nama yazılı ve pay senedine bağlanmış 376.206.949 adet ve Hürriyet Invest B.V'nin tamamı ödenmiş sermayesinin %100'ünü temsil eden payların toplam 1 (Bir) Euro üzerinden Fatih Berber'e satılarak, devri konusunda karar almıştır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/691254

Daha sonra da, bu satın alma için uğruna 411 Milyon dolar kredi çekilip 10 senede Hürriyet'e ödettirilen bu şirket, 1 Euoroya satılacaktı sonra da vazgeçildi.

411 Milyon Dolar yani bugünkü kurla 6.60'dan hesaplayalım :

411.000.000 USD x 6.60 TL kur : 2.712.600.000 TL

İnanabiliyor musunuz, tam 2.7 MİLYAR TL'lik bir fatura 10 senede Hürriyet'in kasasından çıkıyor.

Tekrar GLOKAL'e dönelim. İçinde ne vardı Glokal'in, herkesin bildiği, evsahiplerin, kiracıların, arsa alıp satanların kısaca herkesin mutlaka ziyaret etttiği HÜRRİYET EMLAK.

Kaç para edere bir örnek verelim;

http://www.milliyet.com.tr/yemeksepe...yemek-2054297/

Türkiyenin ne ücra köşesinde bile Hürriiyet emlak kullanılır, ziyaret edilir, ama herkes yemek sepetini pek bilmez, bilsede hürriyet emlak kadar kullanılmaz.

2015 Mayısında, çok eski değil, TAM 589 MİLYON DOLARA SATILDI. Yani Hürriyet Emlak'ın da içinde bulunduğu GLOKAL'in neden bu kadar ucuza satıldı dediğimi anladınız mı?

Neden Aydın Doğan'ın Demirören ile anlaşırken yaptığı satış sözleşmesine göre, satıştan hemen önce GLOKAL'i Hürriyet'ten neden satın aldığını anlıyor musunuz? Yemek Sepeti sitesi 589 Milyon Dolar ederken, Hürriyet Emlak 70 milyon dolarlara kelepir gitmiştir diyebilir miyiz?

Kısaca, TME'ye boşa giden 400 Milyon dolarlardan sonra bence Hürriyet en büyük kaybını Hürriyet Emlak'ı çok ucuza satarak yaşamıştır. Hürriyet o kadar büyük altın yumurtlayan tavukmuş ki, kes kes bitmiyor. 10 senede 411 milyon doları ödüyor, yetmiyor, en değerli varlığı GLOKAL'i yani Hürriyet Emlak'ı ucuza kaptırıyor.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3. Arkadaşlar, paylaştığım şeyler yorum değildir, tamamen veriye, bilgiye, habere ve resmi KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) duyurularına dayandırarak paylaşıyorum. Birazdan da Türk Ticaret Kanunu ve SPK Kanunu ile bizi korumak için kurulmuş SPK Tebliğ'lerine dayanarak bazı gelişmeleri ifade etmeye çalışacağım.

4. Şimdi, Demiören Medya'nın muafiyet başvurusuna geri dönelim. Gerekçe neydi, hangi bende göre gerekçeyi açıklamasa da Madde 18 dedi ya hiç olmazsa, Madde 18'e bakalım;

Pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muafiyet

MADDE 18 :

(1) Kurul, aşağıdaki hallerin varlığı halinde başvuru üzerine pay alım teklifinde bulunma zorunluluğuna muafiyet verebilir:

a) Halka açık ortaklık paylarının veya oy haklarının iktisabının, finansal güçlük içinde bulunan ortaklığın mali yapısının güçlendirilmesi bakımından zorunlu olan bir sermaye yapısı değişikliği gereğince gerçekleştirilmesi (Bu durumda Kurul şirkete yeni bir fon girişinin bulunup bulunmadığını veya sermaye yapısı değişikliğinin zorunlu olup olmadığını inceler).

b) Halka açık ortaklık paylarının herhangi bir genel kurul toplantısında kullanılmamış olması veya ortaklık yönetim kurulunda herhangi bir değişiklik yapılmaması şartıyla, halka açık ortaklık sermayesinde sahip olunan paylardan pay alım teklifi yapma zorunluluğunu gerektiren kısmın elden çıkarılması veya Kurulca uygun görülecek bir sürede elden çıkarılacağının yazılı olarak taahhüt edilmesi.

c) Halka açık ortaklığın ana ortaklığındaki yönetim kontrolü değişikliğinin, halka açık ortaklıktaki yönetim kontrolünün elde edilmesi amacını taşımaması (Bu şartın varlığının tespitinde; hedef ortaklığın, ana ortaklığın son yıllık finansal tablolara göre varlık toplamına olan etkisinin %10'u aşmaması ve ana ortaklığın faaliyet hacmi içinde önemli bir yer taşımaması ve benzeri hususlar Kurulca dikkate alınır).

ç) Özelleştirme kapsamındaki halka açık ortaklıklarda kamu paylarının satışı.

d) Halka açılma nedeniyle düzenlenen izahnamede belirtilen esas ve usuller çerçevesinde, birleşme işleminin gerçekleşmesinden önce bu işlemin onaylandığı genel kurul toplantısında olumsuz oy kullanan pay sahiplerine ait payların geri alınması şartıyla, birleşme amaçlı ortaklığın devralan sıfatıyla taraf olduğu birleşme işleminden kaynaklanan yönetim kontrolü değişikliği.

e) Banka kredilerinin geri ödenmemesi durumunda bankaya kredinin teminatı olarak verilmiş payların Kanunun 47 nci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca bankanın mülkiyetine geçmesi, bu payların bankanın da kurucu olduğu özel amaçlı işletmeye devredilmesi ile bu payların mülkiyetinin bankaya veya özel amaçlı işletmeye geçmesinden sonra üçüncü kişilerce bankadan veya özel amaçlı işletmeden satın alınması.

f) Pay sahipliğinin niteliğini belirleyen bir mevzuat hükmünün yerine getirilmesi amacıyla payların devredilmesi.

5. ELİNİZE BEYNİNİZE SAĞLIK sayın strateji

6. Sayın Strateji emeğinize gözünüze elinize bileğinize ruhunuza sağlık. Namussuzlara yedirmeyeceğiz paramızı.

7. Sayın Strateji araştırma bilgi ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Spk ve Cimere yapılan şikayet kayıtlarından cevap gelen oldu mu ? 17 ağustos da spk ya mahkeme sunulmak üzere aldığı karar ile ilgili gerekçe açıklamasını talep etmiştim henüz dönüş olmadı. formda cevap gelen olursa paylaşmasını rica ederiz

8. Her şeyi tarih sırası ve en ince detayına kadar veriyorum ki, herkes hakkının, hukukunun ne olduğunu bilsin.

Arkadaşlar Madde 18, 1. fıkra'daki 7 tane bendin her birisini defalarca okudum.

Şimdi 6362 SAYILI SPK Kanunu'na bakalım. Sermaye Piyasası Kanunu'nun amacı ve temel görevleri neymiş?

MADDE 1-(1) Bu Kanunun amacı;

sermaye piyasasının güvenilir,
    şeffaf,
    etkin,
    istikrarlı,
    adil ve
    rekabetçi bir ortamda işleyişinin ve gelişmesinin sağlanması,
    yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması için sermaye piyasasının düzenlenmesi ve denetlenmesidir.

Peki Kanun bu görevi, Kanun Maddesi 2'ye göre kime vermiş? Doğal olarak Sermaye Piyasası Kurulu'na yani SPK'ya.

SPK ne yapmış? Aydın Doğan ailesi ile Demiören Ailesi satış için masaya oturmuş, haklarını hukuklarını, çıkarlarını bir güzel ve vakitlice hesaplayıp kitaplayıp, uzun uzadıya pazarlık yaparak nihai bir karara vararak satışı gerçekleştirmişlerdir. Peki bizim pazarlık masasına oturma hakkımız var mı? Tabi ki yok. Peki bizim hakkımızı kim koruyacak. SPK Kanunu gereği Sermaye Piyasası Kurulu yani SPK.

Peki ne oldu. Pazarlık masasında olmayan diğer yatırımcıların haklarını korumak için çıkardığı TEBLİĞ'e göre, Demirören'e şunu demiş oldu, sen DOHOL'e 155 Milyon doları %77.67 için peşin peşin ödedin ama, diğer küçük yatırımcıların hakları bana emanet ama ben inceledim başvurunu, muafiyetini kabul ediyorum, onların hakları bana emanet zaten, muafsın dedi. Gerekçe gösterdi mi, başvuru sahibi bile gerekçe gösterdi ama bizim haklarımızı korumakla görevli SPK buna lutfetmedi bile.

Peki;

ŞEFFAFLIK
    ADALET
    Diğer yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması

ilkesi ne oldu? Cevabını size bırakıyorum.

Sayfa 776/984 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •