Sayfa 779/1012 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    dün forumda endeks parlatma yapılmış mıydı?
    Allah aşkına sataşmayın da yazarsa da görmezden gelip zamanla normale döner zaten

2. Ne dedim ben, sasa düşerse bisttin mıns çakarlar dayu
    Dua edelimde bi hayırsever sasayı alsın, yoksa ortalığı kan gölüne çevirebilürler

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Benim görüşüm ülkemizde ekonomik sorunlar ekonomi yönetimi tarafından eksik tespit edilmiş ve yanlış tedavi ediliyor. Benim tespit ettiğim sorunlar
    1. Devlet obezlikten vazgeçmiyor müftüden başhekime nüfus müdürüne herkesin altında makam arabası var tabi ki makam odası gideri de bunun gibi devletin lüks harcama geleneği oluştu ve devam ediyor.
    2. Devlet vergi toplamayı unutmuş durumda nereden nasıl vergi alınır bilmiyor sadece dolaylı vergiler toplayarak durumu idare ediyor onun da çoğunluğunu fakir halk ödüyor. Rant kayıt dışı ekonomi almış gidiyor.
    3. Halkı açlığa mahkum ederek bir nevi açlıktan ölünce harcama yapamaz ve enflasyon düşer mantığı ile hareket ediyorlar.
    Dolayısıyla şuan ki faiz artışı sadece ekonomiye hasar verecek üretime istihdama zarar verecek hiç bir işe yaramayacak.
    Önce sorunu doğru tespit edeceksin ve doğru tedavi edeceksin.
    tasarruf olmalı arabaları geçin binlerce lojman var, bir de onları işletmek için adam bulunduruyorsun bir sürü amortisman-bakım ve operasyonel giderleri de cabası...
    kayıt dışılık çok fazla, dolaylı vergi mikarı yüksek doğrudan vergi sadece ücretli kesimden alınıyor,
    şirketlerden vergi matrahı daha düşük, özellikle esnaf kısmından
    yıllarca ucuz borçlanıldı,millet ev araba dolar altın aldı, artık o imkan kalmadı.
    artık öyle imkan kalmadı, kredi alamayan artık hiç alamaz.
    şirketler öz kaynaklarından yiyecekler, kgf ler ile aldıkları dolar altın araba ev vs. satacaklar artık.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bu kur ile ihracat olmaz bu faiz ile yatırım olmaz istihdam olmaz bu eğitim sistemi ile bir halt olmaz. Şırnak üniversitesi Ziraat fakültesi 10 yılda 30 mezun vermiş. Bu bile ülkenin ne durumda olduğunu gösteriyor
    kur 40 lira olsa enflasyon ne olacak abi?
    peyniri, domatesi eti kaça yiyeceğiz

5.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Allah aşkına sataşmayın da yazarsa da görmezden gelip zamanla normale döner zaten
    bedava para niye değerlendir miyorsunuz...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    kur 40 lira olsa enflasyon ne olacak abi?
    peyniri, domatesi eti kaça yiyeceğiz
    Yemeyeceksin abi. Zamanla herkesi en asgaride esitleyecekler. Bir grup zengin yiyecek onları. 3. Dünya ulkelerinde öyle oluyor.

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ne dedim ben, sasa düşerse bisttin mıns çakarlar dayu
    Dua edelimde bi hayırsever sasayı alsın, yoksa ortalığı kan gölüne çevirebilürler
    Reis konuşmasa sıkıntı yoktu,İsveç onaylı yon,baro konuşmanı akşam yap dimi.pide gitti yaw
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    forumda işaret fişeği yakılmış...

hayırlı olsun...
     Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    8,393 şu yavrucukları korumak için short açtım...
    bedava paraya hayır demem...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 779/1012 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •