Sayfa 78/118 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon
Arama sonucu : 942 madde; 617 - 624 arası.

Konu: BIMAS - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hosan Yazıyı Oku
    ayılar kazandı ilk muharebeyi..
    Aynen.. ...
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

2. Şeker Yatırım:

Bim’in (BIMAS) bugün TR piyasalarının kapanışının ardından 3Ç22 sonuçlarını açıklaması bekleniyor. 3Ç22’de Bim'in, yıllık bazda %123 artışla
    39.013 milyon TL (Research Turkey (RT) anketi ortalama piyasa beklentisi: 39.649 milyon TL) net satış gerçekleştirmiş olmasını beklemekteyiz. FAVÖK
    tarafında ise RT ortalama piyasa beklentisi 3.244mn TL iken bizim beklentimiz ise 3.229mn TL’dir. Sonuç olarak, Şirket'in yılın üçüncü çeyreğinde 1.920mn
    TL net kâr elde etmesini beklemekteyiz (RT ortalama piyasa beklentisi: 1.913mn TL).

3. Bilanço beklenilendem kötü geldi. Yarın ayılar iyice ezer gibi görünüyor.
    Emin ol para her kapıyı açar...

4. nesi kötü arkadaşlar . % 500 mü çıkması lazım illa satıışların. mis gibi hisse

5.  Alıntı Originally Posted by ysn94 Yazıyı Oku
    nesi kötü arkadaşlar . % 500 mü çıkması lazım illa satıışların. mis gibi hisse
    Beklentilerin altında olması yetmezmi?
    Emin ol para her kapıyı açar...

6. Net kâr ortalama beklentilerin %10 civarı altında gelmiş ama diğer yandan nakit akışını baya güçlendirmiş. Bu durum, beklentinin bir tık altı gelen kâr rakamının göz ardı edilmesini sağlayacak kadar güçlü bence. Bir ihtimal yarın yine de ufaktan basabilirler ama genel çerçevede herhangi bir sorun gözükmüyor diye düşünüyorum.

7. Ciro: 41.026 mil.
    Kar: 1.777 mil.

Bilanço, piyasa beklentilerinin altında geldi.
    Açıkçası, benim de beklentimin altında....

%135 lik ciro artışına rağmen, nasıl kar artışı %99 da kaldı, bunu becerenleri tebrik ediyorum.. Yarın piyasa açılınca da "ayılar" tebrik eder herhalde !!!!

8.  Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Net kâr ortalama beklentilerin %10 civarı altında gelmiş ama diğer yandan nakit akışını baya güçlendirmiş. Bu durum, beklentinin bir tık altı gelen kâr rakamının göz ardı edilmesini sağlayacak kadar güçlü bence. Bir ihtimal yarın yine de ufaktan basabilirler ama genel çerçevede herhangi bir sorun gözükmüyor diye düşünüyorum.
    Bim'in nakit akışı hiçbir zaman sorun olmadı ki.. Hep güçlü zaten. Kimse bunu dikkate almayacaktır. Çünkü yıllardır nakit problemi olmayan nadir şirketlerden zaten..
    Ama inşallah siz haklı çıkarsınız

Sayfa 78/118 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •