Sayfa 78/256 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 2042 madde; 617 - 624 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Alfas'a gelen kaplar ve zamanlaması çok güzel. Patron en çok ihtiyaç duyulan anlarda bu kapları atıyor. Daha heybede neler var bilemeyiz. 2023 yılına girdikten sonra da bedelsiz hikayesi iyice dillenmeye başlayacaktır. Ben umutluyum. Kontr, smart gibi hisseleri zamanında yakalayamadık. Şimdi böyle hisseyi bulunca orta vadeli durmak istiyorum. 9 milyon lotu iş yatırım bize bile yedirmez.

2.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar halka arzdan sonra bu hisseyi en düşük kaçtan alabildiniz. Doğrusu merak ediyorum.
    149 20 lot al sat maliyet 60 en son 337 satış
    Paradayım

3. merhaba sevgili paydaşlar

yeni açılan/açılacak fabrikanın maliyetiyle ilgili detayları nerden öğrenebiliriz acaba bilen var mı ?

4.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Şirket çok güzel siparişler alıyor ama kar marjı acaba yüzde kaç, bilen var mı?
    merhaba sayın paydaş,

geçmiş mali verilere göre (2019+2020+2021+2022/9 toplam net kar/ toplam hasılat) ortalama net kar marjı %19,46

2019 %7,15
    2020 %16,6
    2021 %11
    2022/9 %25
    Son düzenleme : kut123; 18-12-2022 saat: 11:11.

5.  Alıntı Originally Posted by kut123 Yazıyı Oku
    merhaba sayın paydaş,

geçmiş mali verilere göre (2019+2020+2021+2022/9 toplam net kar/ toplam hasılat) ortalama net kar marjı %19,46

2019 %7,15
    2020 %16,6
    2021 %11
    2022/9 %25
    2022/9'daki 274 Milyon TL net karın sadece 122 Milyon TL'si faaliyet karı.
    Karın büyük kısmı başka kalemlerden.
    FİNANSMAN GELİRİ (GİDERİ) farkı 70 Milyon TL.
    Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri 73 Milyon TL.
    Özellikle vergi geliri her dönem olacak bir şey değil. Fazla bel bağlamamak gerek.

6. Ne alçak gönüllü patronlar var şu dünyada!...

SPK uzmanlarına hesaplattı şirket değerini ve bir fiyat belirledi.

Şirketinin/fabrikasının kapasitesini, işkolunun/piyasanın gelişimini bilmiyordu ne o yüce gönüllü patron!, ne de SPK uzmanları..

Yüce gönüllü patron 58,5'tan millete dağıttı 300'TL değerindeki hisselerini... Oysa KY daha iyi hesaplar şirket değerini.. Alınan işlerin şirket değerini hızla artırdığını bilir KY.. ;-)

Bu arada ben de aldım tabii verdiği kadarını... Allah bereket versin... Kazandım az biraz çorba parası...

Neyse uzatmayalım..

Her koyun kendi bacağından asılır tabii.. Ama naçizane KY'ye benden ufak bir tavsiye...

Balinaların peşine takılıp giderken kazandığını zannedersin ama balina döndüğünde o koca ağzına yem olmamak neredeyse imkansızdır!...

Dikkat!...

7.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    2022/9'daki 274 Milyon TL net karın sadece 122 Milyon TL'si faaliyet karı.
    Karın büyük kısmı başka kalemlerden.
    FİNANSMAN GELİRİ (GİDERİ) farkı 70 Milyon TL.
    Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri 73 Milyon TL.
    Özellikle vergi geliri her dönem olacak bir şey değil. Fazla bel bağlamamak gerek.
    esas faaliyet kar marjı ortalama %10.7
    son çeyrek ise %11,18

ihtiyatlı davranıp gelecek dönemler için karı hasılat X %10 dan hesaplayabiliriz

8.  Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Ne alçak gönüllü patronlar var şu dünyada!...

SPK uzmanlarına hesaplattı şirket değerini ve bir fiyat belirledi.

Şirketinin/fabrikasının kapasitesini, işkolunun/piyasanın gelişimini bilmiyordu ne o yüce gönüllü patron!, ne de SPK uzmanları..

Yüce gönüllü patron 58,5'tan millete dağıttı 300'TL değerindeki hisselerini... Oysa KY daha iyi hesaplar şirket değerini.. Alınan işlerin şirket değerini hızla artırdığını bilir KY.. ;-)

Bu arada ben de aldım tabii verdiği kadarını... Allah bereket versin... Kazandım az biraz çorba parası...

Neyse uzatmayalım..

Her koyun kendi bacağından asılır tabii.. Ama naçizane KY'ye benden ufak bir tavsiye...

Balinaların peşine takılıp giderken kazandığını zannedersin ama balina döndüğünde o koca ağzına yem olmamak neredeyse imkansızdır!...

Dikkat!...
    yorumsuz

Hesaplamalarda; ilgili tarihte söz konusu şirketlerin açıkladığı en güncel mali tablo itibarıyla
    son 12 aylık döneme ait FAVÖK ve Net Kar tutarları negatif olan şirketler ile FD/FAVÖK çarpanı 25'ten, F/K
    çarpanı ise 30'dan büyük olan şirketler değerlendirme dışı bırakılmıştır. Söz konusu uç değer seviyeleri;
    piyasada işlem gören benzer şirketlerin çarpan değerlerinin ortalama ve orta değerlerini önemli ölçüde aşan
    seviyeler dikkate alınarak belirlenmiştir. Buna ek olarak BİST
    2te işlem gören şirketler arasından seçilen
    Elektrik Ürünleri Üreticileri ve BIST-Yıldız Pazar'da işlem gören, piyasa değeri 5,0 milyar TL'nin altındaki
    seçilmiş sanayi şirketleri dahil edilmiştir.

kaynak :

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...8458a0cc6e6a2a

Sayfa 78/256 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •