Sayfa 780/856 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830 ... SonSon
Arama sonucu : 6844 madde; 6,233 - 6,240 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Daha önce de yazmıştım. Piyasa karma olacak, fosil yakıt, hibrit, elektrik ve hidrojen. Belki ilerde güneş enerjili olanlar olacak bilemeyiz. Ama piyasa karma olacak. Ben şahsen bunu görüyorum. Ama fosil yakıt kullanan da vergisini ona göre verecek.
    Katılıyorum.
    Pay olarak hangisi fazla olur zaman gösterecek.
    Çeşitlilik daha iyi olur.
    Hidrojeni agır ticariler ve gemiler için çokça ifade ediyorlar.
    Ya aslında tüm mesele termik santralleri kapatsalar dünyada küresel bir rahatlama olur.
    Bir de çok harcama yapıyoruz.Ne yapsak cıkıs yolu tıkalı.
    Minimal yasamayı öğrenmeli insanoğlu.

2. Ttrak ve froto, kendimi ne tür piyasa riski olursa olsun sonsuz güvende hissettiğim iki şirket. Bence halka açık olmaları- ki ikisinin de bu oranı cüzi oranda - yerli ve yabancı iki ortağın birbirine yamuk yapmamasını sigortaya almak, şeffaflığı artırmak için çok da isteyerek değil mecburen başvurdukları bir yol gibi. ( her ikisinin de yabanci ortak almadan once halka acildigini biliyorum). Halka açık olmaları bizler için bir nimet. Nasıl ortak olacaksın ki borsaa olmasa 3-5 kuruşluk sermayemizle bu devlere? Adamlar enayi mi ugrassin dursun sen bedavaya gel kon.

Koc holding zaten kurumsalligin dibine vurmussun, memlekette bu yonde oncu olmussun, aklindan gecmez de gecse bile birvanlik nasil yamuk yapacaksin, mesela nasil Arcelik gibi temettu vermeyecegim diyeceksin yatirimcikara desene bir! Ford, new holland neyse ayni sartlarda payın oranında şirketlere ortaksın, vur kafanı yat, muhendisler didinsin, isciler 3 vardiya 24 saat senin icin calissin, yoneticiler pazar bulacağım, kâr artıracağım vs. diye takla ustune takla atsın...

Saygilar, iyi geceler, herkese tosur tosur rahat uyumalar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,314
     Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Ttrak ve froto, kendimi ne tür piyasa riski olursa olsun sonsuz güvende hissettiğim iki şirket. Bence halka açık olmaları- ki ikisinin de bu oranı cüzi oranda - yerli ve yabancı iki ortağın birbirine yamuk yapmamasını sigortaya almak, şeffaflığı artırmak için çok da isteyerek değil mecburen başvurdukları bir yol gibi. ( her ikisinin de yabanci ortak almadan once halka acildigini biliyorum). Halka açık olmaları bizler için bir nimet. Nasıl ortak olacaksın ki borsaa olmasa 3-5 kuruşluk sermayemizle bu devlere? Adamlar enayi mi ugrassin dursun sen bedavaya gel kon.

Koc holding zaten kurumsalligin dibine vurmussun, memlekette bu yonde oncu olmussun, aklindan gecmez de gecse bile birvanlik nasil yamuk yapacaksin, mesela nasil Arcelik gibi temettu vermeyecegim diyeceksin yatirimcikara desene bir! Ford, new holland neyse ayni sartlarda payın oranında şirketlere ortaksın, vur kafanı yat, muhendisler didinsin, isciler 3 vardiya 24 saat senin icin calissin, yoneticiler pazar bulacağım, kâr artıracağım vs. diye takla ustune takla atsın...

Saygilar, iyi geceler, herkese tosur tosur rahat uyumalar...
    Bu kadar acik acik yazmasan mi acaba diye dusundum Koyay abim.
    Cunku anlarlar filan, o zaman
    1. Nazar degdirirler
    2. Ususurler almak icin, bize kalmaz
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. FROTO - Ford Otosan

Alırsın ford olursun bilmemne gibi klişelere girip hiç uzatmadan en son söyleyeceğimi en baştan söyleyip uzayayım;Ülkede orta sınıf yok oldu,alım güçleri bitti,artık sadece ihtiyaçlara yetiyor maaşlar.Öyle bizim tuzumuz kuru diye tok laflar edip bu insanları kendimize küfrettirmeye lüzum yok.Bundan 5 sene önce ayda 100-500 lot Froto birikimi yapabiliyordu orta direk.Bugün 3-5 -10 lot alabiliyor anca.Bu miktarlada 50 sene biriktirse finansal özgür falan olamaz kimse.Milletin davası artık ekmek davası.Biz eskaza memleketin görece stabil yönetildiği bir döneme denk geldik birikim yatırım yapabildik,iyi kötü yatırımlarımız değerlendi bereketlendi.Ama şu an böyle bir dünya yok.Ben halen bu insanların içinde çalışıyorum,görüyorum yaşadıkları sıkıntıları.Öyle özlü sözlerle,gazlama yazılarıyla falanla filanla ancak bu insanları kendimize kallavi sövdürürüz.Açık konuşayım mevcut fiyatlı fordun ekmeği yenmiş suyu içilmiştir.Bu fiyattan alınan fordun temettü dönüşü ile kendisini amorti edebilmesi bile minimum 10 senedir.Siz son 2 yılda ödenen temettü artışına bakıp sürekli böyle artacağını düşünürseniz aldanırsınız.O artışlar kurların katlanarak artması ile arttı.Bunu bilhassa yeniler için söylüyorum,okunan gazellere kanıp hayaller kurmayın hüsrana uğramayın.Bundan sonra ne kurlarda nede karlarda öyle katlamalı artışlar olmayacak.Dolayısıyla bundan sonra kalan marj bundan öncekinin yanında devede kulaktır.Ha siz biz burada yine motivasyon zart zurt yazıları yazıp kendimizi motive etmekse amacımız ona bişey diyemem.Ama empatiden uzaklaşmayın dışarda can pazarı yaşanıyor ağalar.Bunuda aklınızdan çıkartmayın,tok açın halinden anlamaz sözüne vücut olmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,314
    Yazilanlar dogru.

Malesef dogru.

Kendimi ve beyaz yaka olarak calisan cevremdeki bir suru iy egitimli insanlari dusunuyorum.

Her sey cok farkli artik.

Millet karnini doyurmaktan aciz.

Ilk kartopunu olusturmak artik cok daha zor.

Biz onu vakti ile yaptik ve bayirdan asagi yuvarladik

Temettu verimi ile kendi kendine buyudu, arada taze parada sokabildik.

"Rule of 72" der ki bir yatirimin yillik buyumesi rakamina 72 bolunurse cikan rakam ikiye katlanma suresini gosterir.
    Yani %5 net temettu verimi olan FROTO temettuleri tekrar her sene hisse aliminda kullanilirsa 14-15 sene de (72/5) elinizdeki lotlar ikiye katlanir.
    Bir 14-15 yil daha devam ederseniz dorde katlanir.
    Bu yuzden ilk koyacagimiz tutar cok cok onemlidir.

Herkese kolay gelsin.
    Son düzenleme : Dudu; 19-05-2024 saat: 12:40.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,314
    https://twitter.com/__h_d__/status/1...McEitm5sw&s=19

Onemli bir video herkeslere oneririm.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://twitter.com/__h_d__/status/1...McEitm5sw&s=19

Onemli bir video herkeslere oneririm.
    Teşekkürler
    Bir kez daha cümlelere dökemediğim güvenimin izahını izledim

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yazilanlar dogru.

Malesef dogru.

Kendimi ve beyaz yaka olarak calisan cevremdeki bir suru iyi insanlari dusunuyorum.

Her sey cok farkli artik.

Millet karnini doyurmaktan aciz.

Ilk kartopunu olusturmak artik cok daha zor.

Biz onu vakti ile yaptik ve bayirdan asagi yuvarladik

Temettu verimi ile kendi kendine buyudu arada taze parada sokabildik.

Rule of 72 der ki bir yatirimin yillik buyumesi rakamina 72 bolunurse cikan rakam ikiye katlanma suresini gosterir.
    Yani %5 net temettu verimi olan FROTO temettuleri tekrar her sene hisse aliminda kullanilirsa 14-15 sene de (72/5) elinizdeki lotlar ikiye katlanir.
    Bir 14-15 yil daha devam ederseniz dorde katlanir.
    Bu yuzden ilk koyacagimiz tutar cok cok onemlidir.

Herkese kolay gelsin.
    Sn üyenin yazdıklarına katılmıyorum.Enflasyonu yeneriz, yatırım yapan yener.
    Bugün 19 Mayıs.
    Gazi Atatürk’ümüzün dediği gibi:”Bütün ümidim gençliktedir.”
    Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır.
    Kafası çalışan adamlar daha tedirgin oluyor bunu da anlıyorum ama yaşam ne bizim tesirginliklerimizi haklı çıkarır ne de karamsarlıklarımızı.
    Su mutlaka akar yolunu bulur.
    Ben ülkemize güveniyorum milletimize güveniyorum.
    Orta sınıf eridi.Evet.Ama yine de tasarruf etmeli toplum az da olsa.
    Gel ford al demiyoruz ama gücün yetmiyorsa ama iyi yönetilen şirketleri al azar azar.Temettüsünü ekle.Altını,enflasyonu geçersin.Hiç yoktan iyidir.
    İhtiyaca göre harcamayı da öğrenmeliyiz toplum olarak.
    Normal olması gereken harcamaları da kısarak daha fazla rahatlatabilirler bütçelerini insanlar.
    Bu ekonomik tabloyu haklı bulmuyorum o ayrı mesele.Bu durum karsısında ne yapabiliriz?
    Taksiye biniyorsa otobüs kullanarak,dısarda yiyorsa evden yemek götürerek,mekanda çay içki vs içerken içmeyerek tasarruf etmeli onu da yatırım yapmalı.
    Bunları da yapmasın mı insanlar?Ne yapacaklar oturup aglayacaklar mı?Bir şekilde mücadele edecekler hayata karsı.
    Fakirliği savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.Ama bir şeyler yapmak için kendimiz için adım atmalıyız.
    Burada daha önce de anlatmıstım da alay edenler olmustu.Ben bayadır dısarıda eger biri ısmarlamıyorsa yemek ve içecek içmiyorum.Pinti oldugum için değil fiyat performansını begenmiyorum.Arkadaslarımı evime davet ediyorum.bahcemiz var denize yakınız yemeğimizi de daha temiz daha güzel yaptırabiliyoruz.Ama etrafında garsonların dönmesi insanların hoşuna gidiyor.
    Millet de en basit seylerden kıssın herkeste para var anlamında demiyorum da ufak ufak arttırmalarla yatırımı büyütürüz iyi olur.Karamsar olmamızı da engeller hayata karşı.
    Bizim işletmelerde yemek veriliyor.Liste haftalık duyuru yapılıyor paydaşlara.Yemek yemek istemeyen gidiyor dısarıda yiyor yemeği evden getirse cebinde kalacak para.Böyle o kadar çok gider noktamız var ki!Bu zor zamanlarda onu yapmalıyız.Gün gelir temel herkesin rahat olması gereken seyler düzelir o zaman gevşeriz.
    Hiç lüks ucakta ucmadım hep ekonomide uçtum bu da benim tasarrufum.Hiç araç kiralamadım kendi araçlarımızı kullandık yoksa taksiye bindik.Benim kazancıma göre tasarruf bu.herkes her sosyal ekonomik sınıfta mutlaka az yanda çok tasarruf etmeli.Hiç yoktan iyidir.
    1 0 dan daima büyüktür.
    Umutsuz olmayalım çalışalım ümitli olalım tasarruf edelim.Allah kerimdir hepimize yardım eder.
    Ytd

Sayfa 780/856 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •