Sayfa 782/1003 İlkİlk ... 282682732772780781782783784792832882 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,249 - 6,256 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    GBC malesef düşmeye devam ediyor. portföyümdeki en berbat fon. altında bu kadar inat etmelerini anlamıyorum. fon sepeti fonu adı üstünde hedge için hiç mi pozisyon almaz. ons -1 yapsın fonlar -2 düşüyor zaten. yönetimine güevenmekte çok hata ettim. umarım ay içinde onsun tepkisiyle beraber kurtulurum.
    altını yatırım aracı olarak görmüyordum ama bu gbc ye bende bişekilde bulaştım. -10 zarardayım canımız sağolsun ama gerçekten beceriksiz bir fon yönetimi seyrediyoruz. amiral gemisiymiş inşallah bi taka olmazsın

2.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Evet bende dün ziraatten alamadım, bugün haftasonu getirisinden olmamak için almayı denemedim
    Bugun 13.30'dan önce alış yapılabilseydi, akşamki oluşacak fiyattan alış yapacak, ve dolayısıyla haftasonu getirisinden de yararlanmış olacaktık. Ben mi yanlış biliyorum?

Evet valor dolayısıyla emir gerçekleşme tarihi pazartesi olacaktı ama, emirin verildiği günün fiyatından alış/satış yapılıyor diye biliyorum. Tecrübeliler aydınlatırsa sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by Lithuan Yazıyı Oku
    Bugun 13.30'dan önce alış yapılabilseydi, akşamki oluşacak fiyattan alış yapacak, ve dolayısıyla haftasonu getirisinden de yararlanmış olacaktık. Ben mi yanlış biliyorum?

Evet valor dolayısıyla emir gerçekleşme tarihi pazartesi olacaktı ama, emirin verildiği günün fiyatından alış/satış yapılıyor diye biliyorum. Tecrübeliler aydınlatırsa sevinirim.
    alış valörü bir diyorsa ki bir diyor, anlık fiyattan gerçekleşemez. pazartesi gününün fiyatından gerçekleşir ve dediğiniz gibi üç günlük getiriyi yakmış olursunuz. işin mantığı bu ama bu fona özel ayrı bir durum varsa bilemem.

4. Benim bildiğim, valör günü ne olursa olsun, emrin verildiğinin günün akşamında gerçekleşecek fiyattan alır/satar. Fakat paranın hesaba geçmesi valör gününün sonunda olur..

Dolayısıyla bugun 13.30 dan önce OSD alınsaydı, haftasonu getirisinden de faydalanılabilecek olunurdu. Fakat paraya erişebilme imkanı en erken pazartesi olurdu.

OSD fon izahnamesindeki bilgi:

- Yatırımcıların BİST Borçlanma Araçları Piyasası’nın
    açık olduğu günlerde saat 13:30’a kadar verdikleri
    katılma payı alım talimatları talimatın verilmesini
    takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay ffiyatı
    üzerinden yerine getirilir. BIST Borçlanma Araçları
    Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 13:30’dan
    sonra iletilen talimatlar ise, ilk fiyat
    hesaplanmasından sonra verilmiş olarak kabul edilir
    ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden
    yerine getirilir. BIST Borçlanma Araçları
    Piyasası’nın kapalı olduğu günlerde iletilen talimatlar
    izleyen ilk işgünü yapılacak ilk hesaplamada
    bulunacak pay fiyatı üzerinden gerçekleştirilir

5. cuma günü alınan fon hafta sonu nemalanmıyor diye biliyorum ben de.

6.  Alıntı Originally Posted by Lithuan Yazıyı Oku
    Benim bildiğim, valör günü ne olursa olsun, emrin verildiğinin günün akşamında gerçekleşecek fiyattan alır/satar. Fakat paranın hesaba geçmesi valör gününün sonunda olur..

Dolayısıyla bugun 13.30 dan önce OSD alınsaydı, haftasonu getirisinden de faydalanılabilecek olunurdu. Fakat paraya erişebilme imkanı en erken pazartesi olurdu.

OSD fon izahnamesindeki bilgi:

- Yatırımcıların BİST Borçlanma Araçları Piyasası’nın
    açık olduğu günlerde saat 13:30’a kadar verdikleri
    katılma payı alım talimatları talimatın verilmesini
    takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay ffiyatı
    üzerinden yerine getirilir. BIST Borçlanma Araçları
    Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 13:30’dan
    sonra iletilen talimatlar ise, ilk fiyat
    hesaplanmasından sonra verilmiş olarak kabul edilir
    ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden
    yerine getirilir. BIST Borçlanma Araçları
    Piyasası’nın kapalı olduğu günlerde iletilen talimatlar
    izleyen ilk işgünü yapılacak ilk hesaplamada
    bulunacak pay fiyatı üzerinden gerçekleştirilir
    Bugünkü getiri tüm haftasonunu kapsayacak, mesela ppf ler cuma günü daha fazla getiri sağlıyor (üç günlük getiriyi cuma günü sağlıyor), osd üzerinden gidersek cuma sabah aldigimizda cuma akşam oluşan fiyattan almış oluyoruz yani hafta sonu getirisi ile beraber almış oluyoruz, kazancımız ptesi akşam olusan fiyatla salidan başlıyor

7. Cuma günü öğleden önce verilen osd talimatı o gün akşamki fiyattan gerçekleşir. Ancak hesapta ptesi görünür, haftasonu nemalanır.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Cuma günü öğleden önce verilen osd talimatı o gün akşamki fiyattan gerçekleşir. Ancak hesapta ptesi görünü, haftasonu nemalanır.
    hocam emin misiniz

Sayfa 782/1003 İlkİlk ... 282682732772780781782783784792832882 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •