Sayfa 783/930 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    haftalık rapor. sıcak sıcak çıktı.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/803772
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Bobbygeneric, Bu bir bono fonu değil, fon. Piyasa koşullarına göre strateji belirliyor, 2 senedir portföyü ağırlıklı eurobond. Videoyu çekerken sadece eurobond itfasi alıyor diye ongörmüşsün, hisse senedinde %50-60 oranında olduğu dönemleri atlamış oluyorsun. Öncelikle sözleşmesine göz atmanız daha doğru olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ne zaman hisse senedinde %50 olmuş bir kaç link atar mısınız ben şimdi üşendim. benim bildiğim işyat ezelden beri b tipidir.

tek tek cevap vermiycem 2015de de isyat baya meşhurdu o zaman da, tek tek yazıyorum,
    2013de bonolar ucuz faizler yüksekken aldığı bono-tahvilin itfası çoğunlukla 2014de gerçekleşti bunun karını da mart 2015de dağıttığı için 2014 sonu ve 2015 başı arasında oldukça popülerdi. temettü işine gelince ben pergamonda nisan 2017de aldığım ilk lotları 2019 nisanındaki temettülerle arada 3 temettü de amorti ettim. bunu da öyle liste yaparak değil paramı yatırarak, all time high fiyatlardan alarak yaptım onun da videosunu hazırlıyorum. benim hissede sekizinci yılım ilk günden beri kendi paramla kendi aklımla işlem yapıyorum.

bu şirket ne zaman 1,20leri geçti gözde oldu

Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    ne zaman hisse senedinde %50 olmuş bir kaç link atar mısınız ben şimdi üşendim. benim bildiğim işyat ezelden beri b tipidir.

tek tek cevap vermiycem 2015de de isyat baya meşhurdu o zaman da, tek tek yazıyorum,
    2013de bonolar ucuz faizler yüksekken aldığı bono-tahvilin itfası çoğunlukla 2014de gerçekleşti bunun karını da mart 2015de dağıttığı için 2014 sonu ve 2015 başı arasında oldukça popülerdi. temettü işine gelince ben pergamonda nisan 2017de aldığım ilk lotları 2019 nisanındaki temettülerle arada 3 temettü de amorti ettim. bunu da öyle liste yaparak değil paramı yatırarak, all time high fiyatlardan alarak yaptım onun da videosunu hazırlıyorum. benim hissede sekizinci yılım ilk günden beri kendi paramla kendi aklımla işlem yapıyorum.

bu şirket ne zaman 1,20leri geçti gözde oldu
    Yatirim stratejisine göre değişir bu da zaten sır değil kap ta var, 100% bono da olabilir, 100% tahvil de. Hisse senedi ve repo da

2013 Ocak da 42% sadece hisse senedi oldu, tahvil ile birlikte hatırlamıyorum oranini, herhalde 70 üzerindedir, neden sadece bono olacakmış anlatın bizde öğrenelim.

Üşenmeyin lutfen, siz ortaya attıniz bono fonunu, müddei olarak ispatlamak mukellefsiniz.

“The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    haftalık rapor. sıcak sıcak çıktı.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/803772
    Net varlık değeri 273.7 milyon, Pay paşına net değer 1.7 olmuş. Sanırım daha önce burada 1.66 diye söyleniyordu..

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Yatirim stratejisine göre değişir bu da zaten sır değil kap ta var, 100% bono da olabilir, 100% tahvil de. Hisse senedi ve repo da

2013 Ocak da 42% sadece hisse senedi oldu, tahvil ile birlikte hatırlamıyorum oranini, herhalde 70 üzerindedir, neden sadece bono olacakmış anlatın bizde öğrenelim.

Üşenmeyin lutfen, siz ortaya attıniz bono fonunu, müddei olarak ispatlamak mukellefsiniz.

biraz soğuk algınlığım vardı eve erken geldim foruma bakayım dedim de siz çalıştığınız işyerinde orta kademe yöneticisiniz sanırım hem kendiniz kolaylıkla yapabileceğiniz işi bana yaptırıyorsunuz bir ispatla mükellefsiniz diyip beni "motive" ediyorsunuz evet baktım ocak 2013 %40 mış ama haziranda %21e düşmüş borsa 90bine yol alırken satmışlar satıp bono tahvil almışlar bono fonu diyince neden bozuluyosunuz ki bono fonu işte. bono fonu kötü mü. ama göklere çıkar övmek ayıp. ayrıca bono ile tahvilin farkının sadece vadeye kalan gün sayısı olduğunu da benden iyi biliyosunuzdur niye kızıyosunuz ben bono fonu alacağıma gider ismen alırım hem bunun sahibi hem iş portföyün. yatırım bankası değil ama olsa belki aktif banktan büyük olacak, primse prim orda da var. sağol bişeyler öğrendik yerine 15dakikam boşa gitti diyosunuz ya hoşuna gitmeyen bir şeyi 15 dakika kimse izlemez ben selçuk geçeri ilk izlediğimde 20 saniyede kapatmıştım. hiç bişey öğrenmeseniz vuk karı le spk karını karşılaştırmayı, sadece spk karının para etmediğini öğrendiniz ayıp ya hani tvde yemek programları varya elli altmış yaşında teyzeler yemekleri yiyip yiyip hiç beğenmedm falan diyolar ya bu iğrenç yazanların onlardan farkı yok

Sayin bobbygeneric, yok üst düzey yöneticiyim, insanlara motivasyon ve para verip işleri yaptırırım, yanlış anlamayın neden kızayim sadece uyardım. 15 dakika izleme konusunda, izlemedim ama kötülemedimde.

Siz bana bakmayın, emek verip hazırlamış olduğunuz için birileri muhakkak faydalanır.

Özet olarak Peki bono fonu diyeyim, sizde rahat edin, sanırım birileri fazla ovuyor diye rahatsız olmuşsunuz. Bana kalırsa da kimse övmesin ya da yerilmesin, ama unutmayın piyasa fiyatları dengededir alan ve satan bir noktada fixler, siz ne kadar yersenizde ovsenizde mutlak ederine gider.

Geçen sene de olan buydu, seneye de bu olacak.

“The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Bu düşük faiz ortamında 15 ay içinde 50 55 krs faizi 160 krs a yedirmezler..
    Hedef 3 ay içine 175 200 arası bı fiyat..
    Belki de daha fazlası....

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Bu düşük faiz ortamında 15 ay içinde 50 55 krs faizi 160 krs a yedirmezler..
    Hedef 3 ay içine 175 200 arası bı fiyat..
    Belki de daha fazlası....
    Aynı fikirdeyim, bu arada hala arkasından baktırmaya devam ediyor..
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

Sayfa 783/930 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •