Sayfa 783/1312 İlkİlk ... 2836837337737817827837847857938338831283 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Senin anlayışına göre ülkede 30 milyon yatırımcı var. Bana bir tane iş insanı(yatırımcı) gösteremezsin ki gidip, geri dönüşü 30-40 yıl olan bir yatırım yapsın. Çalıştığım tüm şirketlerde geri dönüşü 6 yılın üzerinde olan tüm ilave yatırım teklifleri red yemiştir.

Evet, araba kiralama şirketleri var. Filolar araçları toptan çok daha uygun koşullarda alıyorlar ve kiralayan şirketleri de devlet çok büyük vergi indirimleri ile teşvik ediyor.
    İstersen 1 tane araba alıp kiraya ver, ''yatırımcı'' olmayı dene.

Araçta olduğu gibi yarın bir gün devlet gayrimenkul şirketlerine çok büyük teşvik ve vergi avantajı sağlar, avrupa'da olduğu gibi binlerce konutu yapıp kiraya veren gayrimenkul yatırım şirketleri çıkabilir, o ayrı bir konudur.

Ama seni mutlu ediyorsa kendine yatırımcı diyebilirsin.
    Napak? Ölek mi?

Senin anlayışına göre de "büyük değilsen öl, büyük değilsen hiç uğraşma, BİM değilsen kepengi indir, istikbal veya bellona değilsen atölyeyi kapat, fiat veya renault değilsen tamirhaneye kilit vur, üç beş evle kendini emlak yatırımcısı sanma"

Niye?
    Çünkü küçük yatırımcı olunmazmış, devlet büyüklere teşvik verirmiş.
    İyi de kardeşim, bir gün bu işten ekmek çıkmazsa o zaman düşünürüz.
    Ben tezgahımı kurmuşum, gayet güzel ekmek yiyorum, seni rahatsız eden ne?

Küçük yatırımcıları beğenmiyorsan biraz bekle, belki zamanla o dev gayrimenkul şirketleri sana ucuz ev verir.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Napak? Ölek mi?

Senin anlayışına göre de "büyük değilsen öl, büyük değilsen hiç uğraşma, BİM değilsen kepengi indir, istikbal veya bellona değilsen atölyeyi kapat, fiat veya renault değilsen tamirhaneye kilit vur, üç beş evle kendini emlak yatırımcısı sanma"

Niye?
    Çünkü küçük yatırımcı olunmazmış, devlet büyüklere teşvik verirmiş.
    İyi de kardeşim, bir gün bu işten ekmek çıkmazsa o zaman düşünürüz.
    Ben tezgahımı kurmuşum, gayet güzel ekmek yiyorum, seni rahatsız eden ne?

Küçük yatırımcıları beğenmiyorsan biraz bekle, belki zamanla o dev gayrimenkul şirketleri sana ucuz ev verir.
    O kadar detaylı anlattım, bunu mu anladın? Ne anlatırsan anlat karşındakinin anlayışı ile sınırlı kalıyor maalesef.

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    O kadar detaylı anlattım, bunu mu anladın? Ne anlatırsan anlat karşındakinin anlayışı ile sınırlı kalıyor maalesef.
    Ben senin derdini gayet iyi anlıyorum merak etme.
    "Ne uydursam da ev sahiplerine nasıl laf çaksam" derdindesin.

Yok ev yatırım aracı değil, yok ev sahibi yatırımcı değil, yok 30 yılda dönen yatırım olmaz, bıdı bıdı.
    Sen bana yatırımcı desen ne olur, bohçacı desen ne olur, kalaycı desen ne olur.
    Ben bu işten güzel ekmek yiyor muyum kardeşim? Nokta!

Sen daha önce de "birkaç çulsuz kendini emlak lordu sanarak burada ahkam kesiyor" demiştin.
    Ben bugün sırf gıcıklığına 2 daireyi boş bırakıp ayda 20-25 bin liradan vazgeçme rahatlığını yaşıyorsam, geçmişte aldığım kiralar sayesindedir.

Sen ister çulsuz de, ister donsuz de, ister yatırımcı değil de, fark etmez.
    Son düzenleme : djoz; 17-11-2022 saat: 09:20.

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konut fiyatları tabii artar, demir çimento fiyatı ne kadar oldu, haberin var mı diyenler burada mı?

Ek 29132
    Tuik verilerine kendi çalışanları bile inanmıyor, buraya Tuik verisi paylaşıp laf çakmaya çalışıyorsun.
    Yıllık enflasyonda 85 dimi?

5. Evini boş tutana "boş tuttun vergisi" konuşuluyor

Evini gasp edene bişey yok
    Evinin ağzına s...na bişey yok
    eee neymiş boş tuttun vergi ver hgkjsdhkjbggvbhjvvvvcjmmm

6.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Evini boş tutana "boş tuttun vergisi" konuşuluyor

Evini gasp edene bişey yok
    Evinin ağzına s...na bişey yok
    eee neymiş boş tuttun vergi ver hgkjsdhkjbggvbhjvvvvcjmmm
    Boş tuttun vergisi gibi şeyler ev sahiplerine kin güden kiracıların ıslak rüyalarından ibaret.

Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Tuik verilerine kendi çalışanları bile inanmıyor, buraya Tuik verisi paylaşıp laf çakmaya çalışıyorsun.
    diiil miii
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    TÜFE, ÜFE, Sektörel maliyet endeksi, TCMB verisinin ne olduğunu, aradaki farkları bilmeden konuşuyorsun.
    Eğer elinde daha güvenilir olduğunu düşündüğün veri seti varsa paylaş, onu tartışalım.

Sayfa 783/1312 İlkİlk ... 2836837337737817827837847857938338831283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •