Sayfa 784/984 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794834884 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 6,265 - 6,272 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. SPK bu cevabından hiçbir şey anlamadım. Adam benim, bakın altını çiziyorum ortağı olduğum şirket hakkında hüküm veriyor ve nedenini şirketin büyük ortağı hariç kimseye söylemiyor. Bu karara imza atanları ileride(çok uzak değil, Anadolu da bir laf vardır Derviş dervişi sıra ile diye ) tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dava edecektir. Çünkü aldığı karar yabancı yatırımcıların sermaye piyasalarına ve başlarına birşey gelirse hukuka olan güveni sarsdığından piyasadan satıp çıkış yapan yabancı yatırımcı sayısını artırmak suretiyle ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti'nin sermaye piyasalarına ve ekonomisine darbe vurmaktır. Kurum ilerde yırtar ama kararı imzalayanları hiç hoş bir gelecek beklemiyor, şayet Demirören babaları iş ve aş vermez ise.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sayın frt77;
    Hiç bir şey olmaz o kararı verenlere, zaten orası onların bonusu, dava açamazsın, ilgili bakanlığın izni olmadan onlara kimse dokunamaz.

İşte dedğiniz gibi, bir kapı açılıyor ve bu o kadar suistimale açık bir kapı ki, hem hukuka güvenini yitirenler satıp çıkıyor, hem de bu kararı emsal gösterip bundan sonraki satın almalarda herkes muafiyet isteyip yırtacak.

Bu bile başlı başına sadece bizi değil, tüm Türkiyeyi ilgilendiren bir sorun.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3. Burayı yaklaşık 2 haftadır okuyorum. Özellikle strateji kardeşimin verdiği bilgileri mücadele azmini takdir etmemek mümkün değil. Hürriyet tahtasını çok severim, en son satış haberinden sonra güzel fiyatlara vermiştim. Ancak sonrasında diğer kağıtlara çarpılınca, ve muafiyet kararı sonrası hürriyetin sert düşüşünü görünce, haketmediği bu fiyatta ne var ne yok satıp pozisyon aldım. Özellikle strateji kardeşin verdiği bilgiler, bana bu kağıtta uzun vadeli kalma kalma kararı verdirdi. Zira daha mantıklı bi kağıt göremiyorum piyasada.
    Eklemek istediğim görüşlerime gelince, Takası incelediğimde açıkçası burda resmen bi kumpas var. Demirören ve spk elele, piyasada halka açık olan kısma ve özellikle şu an ziraatte toplu görünen 100 milyon lotun sahibine karşı kumpas kurmuşlar gibi görünüyor. Ziraatteki bu mal zaman zaman yer değiştirse de Demirörenle birlik olmadığı kesin. Tahminimce Aydın Doğanın olabilir. Bu malı ucuza kapatmak ve piyasadakş ky elindeki malı almak için bekliycekler. Ancak fiyatın buralarda fazla kalabileceğini zannetmiyorum. Bu kağıdı ucuz bulan fonlar harekete geçti. Cuma günü bile kapanışta son 10 dakikada gelip 1,5 milyon lot çizdiler.
    Spk gibi bir kurumun verdiği cevabı hazırlayanın bile kurum kimliği ile değil açıkçası demirörenin namına konuşan bir ş.şahsiyet olduğu çok net. Bu oyunun bozulacağı çok net. Yalnız sabır gerek. Açılan davaların sürecin uzun gibi göründüğüne bakmayın. Köşeye sıkışacaklarını bilen bu çete kendileri tahtayı yukarı çekecekler.
    Ben bu tahtanın 1 seneye kalmaz değil 2, 3leri göreceğini düşünüyorum.
    İyi pazarlar.
    YTD

4. 100 milyon lot Aydın Doğan'in ise piyasada 23 milyon lot var oda hiç bir şey değil oda çoğu topludur sanırım.
    ky'de 2-3 milyon lot varsa ona göz diktilerse yazık yani.
    kaybetmek kolay kazanmak zordur.

5.  Alıntı Originally Posted by teafull Yazıyı Oku
    100 milyon lot Aydın Doğan'in ise piyasada 23 milyon lot var oda hiç bir şey değil oda çoğu topludur sanırım.
    ky'de 2-3 milyon lot varsa ona göz diktilerse yazık yani.
    Takasta 230milyon lot görünüyor. Bir kısmı demirörenin kredi kullanmak için teminat göstermiş olabilir. Fonları çıkarsak KY’da 57 milyon lot görünüyor. Diyeceksiniz halka açıklığı %22,33. Adam takası bile karıştırmış. Kumpas olduğu çok net. Malınıza sahip çıkıp unutun bu tahtayı. Yukarı giderken kaptırabilirsiniz. Her türlü dalavere var bunlarda baksana SPK gibi ciddi bir kurumdaki birkaç yetkiliyi bile bağlamışlar.

6.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Değerli Hürriyet Hissedarı Arkadaşlarım;

SPK'nın cevabı geldi. Tam da beklediğimiz gibi bir cevap.

https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k4982.html

BU BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU'NUN TÜM METNİNE ULAŞMAK İÇİN LİNK.

BU KANUNUN :

1Amaç

MADDE 1.- Bu Kanunun amacı; demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2.- Bu Kanun; kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının faaliyetlerinde uygulanır.

1.11.1984 tarihli ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun hükümleri saklıdır.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu

MADDE 14.- Bilgi edinme başvurusuyla ilgili yapılacak itirazlar üzerine, 16 ve 17 nci maddelerde öngörülen sebeplere dayanılarak verilen kararları incelemek ve kurum ve kuruluşlar için bilgi edinme hakkının kullanılmasına ilişkin olarak kararlar vermek üzere; Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu oluşturulmuştur.

Bu kurulun yerini
    https://www.ombudsman.gov.tr/hakkimizda/index.html

"Hakkımızda

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasamızın 74 üncü maddesinde yer alan Anayasal bir Kurumdur. 6328 sayılı Kanunun 5. Maddesi gereğince “Kurum, idarenin işleyişi ile ilgili şikâyet üzerine, idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idareye önerilerde bulunmakla…†görevlendirilmiştir.

Kurumumuz, Hukukun üstünlüğünün sağlanması, iyi yönetim ilkelerinin yerleştirilmesi ve halka karşı sorumluluk anlayışı içinde ve hakkaniyet temelinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı bir denetim mekanizması olarak 2013 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmekte, halkın avukatlığını yapmakta ve aldığı kararlar ile idareye yol göstermektedir.

“İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır†inancı ile “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın†ilkesini kendisine rehber edinen Kamu Denetçiliği Kurumu;

İdarenin hizmet kalitesinin yükseltilmesine,
    İyi yönetim ilkelerinin yerleşmesine,
    İnsan haklarının gelişmesine,
    Hukukun üstünlüğünün sağlanmasına,
    Hak arama kültürünün yaygınlaşmasına,
    Şeffaf hesap verebilir, insan odaklı bir idarenin oluşmasına

katkı sağlamaya çalışmaktadır."

Sayın strateji sizin yolladığınız dilekçede pay alım tebliği II.26-1 nin 18.madde ile ilgili hangi maddeye ilişkin karar verdiniz diye sormuşsunuz ama spk gönderdiği cevapta II.26-1 herhangi bir yerinden ve sermaye piyasası kanununun herhangi bir yerinden kabul ettim demiş anladığım kadarıyla. Bilmece gibi birşey. Demirören 18.maddeden başvuruyor ama adamlar orada açık bulamayınca sanırım nereden buluruz diye tüm kanunu didik dikik edip bir yerden bulmuşlar açık
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

7.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Sayın strateji sizin yolladığınız dilekçede pay alım tebliği II.26-1 nin 18.madde ile ilgili hangi maddeye ilişkin karar verdiniz diye sormuşsunuz ama spk gönderdiği cevapta II.26-1 herhangi bir yerinden ve sermaye piyasası kanununun herhangi bir yerinden kabul ettim demiş anladığım kadarıyla. Bilmece gibi birşey. Demirören 18.maddeden başvuruyor ama adamlar orada açık bulamayınca sanırım nereden buluruz diye tüm kanunu didik dikik edip bir yerden bulmuşlar açık
    Böyle bir saçmalık olabilir mi?
    SPK sen ky öldürmeye mi niyetlendin...
    adilik olurda bu kadarına pes...

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

8.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Sayın aptamil;
    Yazılan dilekçe çok tereffuratlı ve direk soru şu : "Bu muafiyet başvurusunun olumlu karşılanmasına kararınızın gerekçesi nedir?"

Spk zaten Madde 18 dışında birşeyden gerekçe yaratamaz, muafiyeti ilgilendiren tek madde bu. Bu maddenin içinde de 7 bent var. Ben de bu cevaptan SPK'nın ipe un serdiğini, süreci uzatmak için elinden geleni yaptığını çıkartıyorum.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

Sayfa 784/984 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794834884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •