Sayfa 786/1000 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Dediklerin dogru bende aslında aynısını söylüyorum halkın aslında alım gücü yok ama bunu fark edemiyor sebebi miras kültürü.
    Herkes elde avuçtaki malı mülkü arsayı baba yadigari evleri satıp hayatına devam ediyor yoksa 1.600 TL maaşla devran dönmez.

Dmax kanalında bir program var onu izliyorum adamlar 2.000 GBP ye üstü açılır Merso Clk alıyor :D veya 8.000 GBP ye türkiyede zenginlerin bile zor bindigi Land alıyor.

Adamlar 2 ay çalışıp bizim 70 ay çalışıp binemeyecegimiz arabalara biniyorlar.

Ama bunları bizim halkımız daha idrak edemiyor çünkü atalarından kalan atalarınada Rumdan kalan 300.00 dönüm tarla var dünya umrunda degil bu kitlenin
    Geçen Kavacıktaki gece kondulara baktım şöyle... Bir imar affı ile köyden gelen bu adam bir anda zengin olacak... Haklısınız...

2. Bakın ben iç anadoluluyum geçen yıl köyüme gittim tarihi kemer yapılı taş evler yıkılmış yerine çift katlı tuğladan çirkinlik abidesi evler yapılmış ( bu arada taş evlerin bir kısmı yine Rum kökenli evler) herkezin kapısının önünde son model traktör.

Bu arada köyde tavuk yok yogurt ekmek bakkaldan kime sorsam maaş baglanmış birisi yaşlı anasına baktıgı için öteli yaşlı maaşı aldıgı için filan kimse çalışmıyor adam bahçesine domates biber ekmekten aciz hale gelmiş.

Adamlara diyorum bu evler nasıl yapıldı kredi ve ata yadigari tarlaları satarak yapıldı diyor .

Yani bu halk 1.600 TL ile geçiniyor ama atalarından kalan binlerce yıllık ev tarla hepsi talan edilerek yaşıyorlar

3.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Bu ülkede Venezulla olmuyorsa tek sebebi Mirasdır Ege ve Trakya bölgesinde herkez yatarak para kazanıp rumdan kalan arsaları satıp gününü gün ediyor bu devran böyle dönmez . Arsalar bittiginde elde avuçta birşey kalmadıgında bir araba almak için 70 ay çalışacagını anladıgında eyvah diyecek ama iş işten geçmiş olacak
    Şu arsaları Bi biz göremedik. Eğitim seviyesi en yüksek bölge ege ve Trakya olması Bi tesadüf, nitelikli dolgun işlere bu yörenin insanlarının girmesi bence torpil olmalı..sıkıntı yok millet uçan arabalaa binip uzaya marsa gitme planları yaparken bizde özümüze dönüp atlarla dünyayı keşfetmeye çıkabiliriz fondada diriliş oldu mu değme keyfimize..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Bakın ben iç anadoluluyum geçen yıl köyüme gittim tarihi kemer yapılı taş evler yıkılmış yerine çift katlı tuğladan çirkinlik abidesi evler yapılmış ( bu arada taş evlerin bir kısmı yine Rum kökenli evler) herkezin kapısının önünde son model traktör.

Bu arada köyde tavuk yok yogurt ekmek bakkaldan kime sorsam maaş baglanmış birisi yaşlı anasına baktıgı için öteli yaşlı maaşı aldıgı için filan kimse çalışmıyor adam bahçesine domates biber ekmekten aciz hale gelmiş.

Adamlara diyorum bu evler nasıl yapıldı kredi ve ata yadigari tarlaları satarak yapıldı diyor .

Yani bu halk 1.600 TL ile geçiniyor ama atalarından kalan binlerce yıllık ev tarla hepsi talan edilerek yaşıyorlar
    Kardeşim bu senin dediklerin iç Anadolu da oluyor mudur bilemem ama bizim ege bölgesinde hiç Makedon, Arnavut, Bulgar, Yugoslav göçmeni kolay kolay mal satmaz.. Dediklerim İzmir aydın Muğla Manisa uşak için geçerli..umarım bu kriz egenin Trakyanın insanlarına yıkılmaz.. Sana kim söylemişse seni kandırmışlar inanma bu söylemlere..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5. 17 Ekim Çarşamba 09:02 HAZİNE: 2023 VADELİ EUROBOND İHRACINA 6 MİLYAR DOLAR TALEP GELDİ

17 Ekim Çarşamba 09:01 HAZİNE: 2023 EUROBOND İHRACINDA SATIŞ TUTARI 2 MİLYAR DOLAR, TALEP SATIŞ TUTARININ 3 KATI

17 Ekim Çarşamba 09:00 HAZİNE: 2023 VADELİ EUROBOND İHRACINDA GETİRİ YÜZDE 7,5

6. Ha rumdan kalan tarlalar ifadesi kurtuluş savaşı vermiş atalarımıza çok büyük bi saygısızlıktır.. O topraklar kimselere rumlardan kalmadı o topraklar kan dökülerek elde edildi bu saygısız söylemin için seni kınıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    17 Ekim Çarşamba 09:02 HAZİNE: 2023 VADELİ EUROBOND İHRACINA 6 MİLYAR DOLAR TALEP GELDİ

17 Ekim Çarşamba 09:01 HAZİNE: 2023 EUROBOND İHRACINDA SATIŞ TUTARI 2 MİLYAR DOLAR, TALEP SATIŞ TUTARININ 3 KATI

17 Ekim Çarşamba 09:00 HAZİNE: 2023 VADELİ EUROBOND İHRACINDA GETİRİ YÜZDE 7,5
    Uzun vadeli dolara % 7.5 vermiş devlet...

8.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Al kardeş al. BEnde 7 tl iken buradaki, üstad filozof, büyük otorire, yüksek düşünür, 1.9 eurodiesel arkadaşların 10 tl olacak gazıyla aldım elimde patladı ne yapacam bilmiyorum. Sizce buradan alıp maliyet düşürsemmi
    Alacam tabi her düşüste alacam köküne kadar alacam😆

Sayfa 786/1000 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •