Sayfa 789/992 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    TEB'in bağlı olduğu grubun anlaşmalı olduğu bankalardan yurt dışı için belirlediğiniz ana hesap hangisi ise o hesaptan banka kartınız ile masrafsız nakit çekebilirsiniz. Yurt dışı hesabı USD ayarlarsanız gittiğiniz ülkede anlaşmalı banka varsa o ülkenin yerel para birimi olarak çekebilirsiniz. Döviz büfelerinde dolarınızı bozdurmak ile aynı sayılabilecek rekabetçi kur alım satım farkı ile.

TEB banka kartını yurt dışı harcamalarda kullanırsanız harcama mutlaka TR'deki vadesiz TL hesabı bakiyenizden düşer, yurt dışı ana hesabı döviz olarak ayarlarsanız dahi harcamalarda sadece TL hesap kullanılıyor, her ne kadar hiç komisyon almıyoruz deseler de geçmiş tecrübelerimden harcamalar yaklaşık %3 kadar bir kur farkı ile hesaba yansıyor. Bu nedenle TEB banka kartını harcama yerine sadece anlaşmalı bankalarda yurt dışı için belirleyeceğiniz döviz cinsi ana hesaptan nakit çekimlerinde kullanmak avantajlı.

Çok önemli bir nokta yurt dışına çıkmadan en az 3-4 gün önceden TEB telefon bankacılığı müşteri temsilcisini aramanız ve hangi tarihler arası hangi ülkede olacağınızı bildirip sistemde banka kartınız için muafiyet tanımlanmasını istemeniz gerekiyor. İşlem bir kaç gün içinde gerçekleşir ve teyit eden bilgi e-posta veya SMS olarak gelir. Bu muafiyeti her seferinde tanımlatmanız gerekir, aksi halde dışarıda kullanamaz, açtırmak için yurt dışından TR'deki müşteri temsilcisini aramanız gerekir.
    Kredi kartından para çekimide aynımıdır Teb de ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yurtdisinda Tr bankalarindan alinan bir kredi karti kullanacaksaniz...

YKB, Isbank, QNB veya HSBC gibi TL disinda USD ve Euro cinsinden de ektre gonderebilen banka kredi kartlari tercih edilmeli...

Syg,
    Zürih'te Credit Suisse'den 2 kerede toplamda 5,000chf çektim komisyonsuz TL olarak hesaptan indirmişti 5.43 kurdu o zaman
    Ben yurtdışında HSBC kredi kartımı kullanıyorum ekstreye USD yansıtıyor
    USD mevduat orda olduğundan faizinden biraz aktarıp borcu kapatıyorum

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kardeş borsaya girmemeni rica edeceğim, bir şey deniyorum, sevgiler selamlar.
    Hocam bu konuda musterih olabilirsiniz ben saglamciyimdir borsayla isim olmaz
    Genellikle konutta parayi batiririm. Konut ararkende dolara girip cikarim. Ciktigim vakitler ON da tikirdarim.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Aman ha...

Ben de..

Yakma bizi de

Syg,
    Ise bakarmisiniz. Sizin icin ters indikatorluk yapiyoruz yine de yaranamiyoruz. Beni tersine takip eden herkes kazaniyor hocam...
    Saygilar...

4.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Zürih'te Credit Suisse'den 2 kerede toplamda 5,000chf çektim komisyonsuz TL olarak hesaptan indirmişti 5.43 kurdu o zaman
    Ben yurtdışında HSBC kredi kartımı kullanıyorum ekstreye USD yansıtıyor
    USD mevduat orda olduğundan faizinden biraz aktarıp borcu kapatıyorum
    zürihde hayal oldu bu kurlarla 0 komisyonda olsa bi su olmuş 5 lira ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Ustad yarin borsa 92 bine gelir deniyor.dolar icin tek temennim 5.85 altina inmemesi
    5.85 altinda kalirsa yuklu stop patlatirlar deniyor ve 5.50 lere sarkar deniyor. Acil tl bulmak lazim...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yurtdisinda Tr bankalarindan alinan bir kredi karti kullanacaksaniz...

YKB, Isbank, QNB veya HSBC gibi TL disinda USD ve Euro cinsinden de ektre gonderebilen banka kredi kartlari tercih edilmeli...

Syg,
    Ykb adios premium Euro ve dolar hesap kartı sunuyor.
    Harcamaların %5 i de iade
    Örnek 50euro harcarsanız ortalama 16tl hesabınıza yatar.

+Yurtdışı harcamalarında 350tl harcamaya 15tl puan veriyor.
    Puanlar silinmiyor ve yurtdışı bilet veya otel olarak puanı 2yle çarpıyor setur üzerinden (henüz denemedim )
    YTD.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,520
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Ykb adios premium Euro ve dolar hesap kartı sunuyor.
    Harcamaların %5 i de iade
    Örnek 50euro harcarsanız ortalama 16tl hesabınıza yatar.

+Yurtdışı harcamalarında 350tl harcamaya 15tl puan veriyor.
    Puanlar silinmiyor ve yurtdışı bilet veya otel olarak puanı 2yle çarpıyor setur üzerinden (henüz denemedim )
    YTD.
    Bu iyi imis malesef bende yok.
    Ben QNB den Private Kart ile idare ediyorum.
    Yemek karti olarak kullaniyorum, yurticinde hafta sonlari yurtdisinda her gun 100 TL ve uzeri restoran odemelerinde tam %20 aninda indirim. Bir ayda en fazla 200 TL indirim kazanilabiliyor... Ayda 1000 TL lik yemek yemek lazim 8 hafta sonu gununde bu 200 TL indirimi cukkalamak icin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,520
    HSBC premium world elite yurtdisi kartim ise %1 cash back veriyor...
    Onu gundelik harcamalara kullanirim yemekler icin de QNB private kartimi diye planliyorum.
    World platinum kartimi World Adios Premium'a degistirsem mi acaba?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 789/992 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •