Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 79/1014 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 625 - 632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Başka bir sıkıntı daha var. Sanayi bölgelerinde gözümle görüyorum. Suriyeli meslek yüksek okulu mezunları 800-1000TL maaşla, yine suriyeli mühendisler 1500-2500TL arası maaşla çalıştırılmaya başlandılar. Bu yavaş yavaş satıh satıh yayılıyor. Tabiiki çalışanların çoğu gerek meslek okulu mezunları gerekte mühendisler sigortasız istihdam ediliyor. Bu durum da işsizliği tetikliyor diye düşünüyorum.
    18 yasin altindaki Suriyeli cocuklari Hatay da sabun imalatinda maas vermeden yalnizca yemek ve yatacak yer icin calistirdiklari bir ulkede bu rakamlara sasirdim daha dusuk beklerdim

Hatay meselesini nereden biliyorsun derseniz zeytinyagli sabun icin arastirma yaparken karsima cikan insanlar anlatti Izmir ve Istanbulda

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bu 100 bine mal edilen evin 1 milyona satilmasi cumlesinde bir hata var

Oda arsa payinin hesaba katilmamasi

Mantiken zaten bir sektorde 1 koyup 10 alinacak olsa millet isi gucu birakir muteahit olur. Hem sonra madem bu kadar kar var neden bir suru sirket batiyor?

Biraz mantik lutfen
    Mutlu Akü, Kent Gıda gibi köklü firmalar bile fabrikaları elden çıkarıp inşaat işine girdiğine göre oldukça karlı demektir.
    Bir sektörde batan firmaların olması karsız olduğunu göstermez ki.
    Sermayesi güçlü değilse ölüm çukurundaki motosiklet sürücüsü gibi hiç yavaşlamadan devam etmesi gerekir yoksa düşer...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Kendi sektörüm için konuşayım, kariyer.net gibi siteler ile iş bulma şansı pek yok. Bizim sektör çevre işi mesela ben eskiden Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü'ne (Antalya) iş yapan bir firmada şantiye şefi olarak çalışıyordum. Hakedişler için olsun, sahada ki problemlerin çözümü için olsun sık sık daireye gidersiniz, orada diğer müteahhitler/şantiye şefleri ile tanışırsınız. Zamanla bu şekilde tanıdığım müteahhitlerden gel bize geç diye iş teklifi aldığımda oldu. Veya tanıdığım müteahhitin başka bir müteahhit arkadaşı mühendis arıyordur, bana sormuştur arkadaşın var mı yönlendirelim vs diye. Veya arkadaşın gider büyük bir projede çalışır, orda başka mühendislere ihtiyaç vardır, seni arar. Eski patronlarım arar, iş var gelmez misin diye, birkaç ay önce eski çalıştığım şirkete kardeşimi (o da inşaat müh) yönlendirdim, orda çalışıyor şimdi.

Bahsettiğiniz gençlerde şöyle bir durum var adam İstanbul'da yada hangi şehirde yaşıyorsa evinden ayrılmak istemiyor. Akşam oldu mu kızarkadaşı ile görüşmezse dünyanın bir anlamı yok onun için. Şantiyecilik öyle değil ama iş neredeyse oraya gideceksin. Şartlarına katlandıktan sonra (Ben şu an Cezayir'deyim mesela) her türlü düzgün para kazanırsın. Hayatımız rezil ayrı konu ama para kazanılıyor.

Not: Sıradan bir üniversiteden mezun, yarım yamalak ingilizcesi olan biriyim. Odtü'lü, Boğaziçi'li anadil gibi ingilizce bilmeden bile oluyor bu işler.
    Bende Yildiz Insaat mezunuyum sinif arkadaslarimdan Arap colleri yada Rusya nin sibiryasinda calisanlar hayatlari zavalli (fotolardan oyle gozukuyor) ama para biriktirebiliyorlar hepsininde amaci Istanbuldan bir ev almak

ama TR de yasayanlar 3-5 kurusa talim

Dün arkadaşımla yürüyoruz yolda konuda emlak hem geziyoruz hemde konuşuyoruz yürürken.

şaka gelebilir ama iki kişi çevirip( 20 dk arayla iki farklı kişi) ayak üstü evmi arıyorsunuz diye sordu. evet dedim ,bütceniz nekadar diye sordular hemen Herkes bu işimi yapıyor diye soranlara yanıt olur belki

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    yahu bu butun dunyada boyle

Ben amerikadayim ee iyi mahallede oturmazsan okullarin icin zenci dolu oluyor, iyi mahallede ev almaya kalk yarim milyon dolardan asagi degil ve tabiki %2.5 tan gayrimenkul vergisi gitti cope.

BU dedikleriniz dunyanin her tarafinda ayni. Simdiki gencler cok akilli hic evlenmiyorlar zaten cinsellik eskiye gore cok kolay evlenseler bile cocuk yapmiyorlar. Ben eski kafayim ondan cocuk yaptim ama engine olmayanin cocuk yapmasi bu devirde delilik. Resmen delilik yani bir nevi kole hayati...
    Hocam sen nasıl bir insansın ya bizimle kafa buluyorsun yada kafa yapın bize göre çok farklı

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Mutlu Akü, Kent Gıda gibi köklü firmalar bile fabrikaları elden çıkarıp inşaat işine girdiğine göre oldukça karlı demektir.
    Bir sektörde batan firmaların olması karsız olduğunu göstermez ki.
    Sermayesi güçlü değilse ölüm çukurundaki motosiklet sürücüsü gibi hiç yavaşlamadan devam etmesi gerekir yoksa düşer...

kimsenin fabrikasını elden çıkardığı yok.. eski zamanda şehir-dışı lokasyonlarda kurulmuş bulunan fabrika binaları zamanla şehir büyüyünce merkezi lokasyonlar haline geldi, artık fabrikaları oralarda tutmanın manası yoktu, üretim yerlerini daha uzaklara taşıdılar, eski fabrika arazilerine proje geliştirdiler.. yani inşaat sektörüne girmiş, müteahhit olmuş değiller, kat karşılığı verdikleri arsalardan dolayı gayrimenkul zengini oldular..

nejat eczacıbaşı- ilaç sektöründe 40 yılda kazanamadığım parayı kanyon'dan kazandım' demişti

7.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    kimsenin fabrikasını elden çıkardığı yok.....
    Verdiğim şirket örneklerini bilmediğiniz bu cümleden belli.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    kimsenin fabrikasını elden çıkardığı yok.. eski zamanda şehir-dışı lokasyonlarda kurulmuş bulunan fabrika binaları zamanla şehir büyüyünce merkezi lokasyonlar haline geldi, artık fabrikaları oralarda tutmanın manası yoktu, üretim yerlerini daha uzaklara taşıdılar, eski fabrika arazilerine proje geliştirdiler.. yani inşaat sektörüne girmiş, müteahhit olmuş değiller, kat karşılığı verdikleri arsalardan dolayı gayrimenkul zengini oldular..

nejat eczacıbaşı- ilaç sektöründe 40 yılda kazanamadığım parayı kanyon'dan kazandım' demişti
    Mutlu akü satıldı.

http://web.archive.org/web/201412181...m?paging=false
    http://www.milliyet.com.tr/mutlu-aku...08/default.htm

Sayfa 79/1014 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •