Sayfa 79/1195 İlkİlk ... 29697778798081891291795791079 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 625 - 632 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Jim Richards Pentagon'a danışmanlık yapmış biri bunu söyleyebiliyor https://mobile.twitter.com/JamesGRic...01936814317572 ... yalama filan ...üsluba bakın... ahaber diyorum... aynı zihniyet..
    Boyle bir olayda Rusya'nin yaninda oldugunuz icin ben de sizler icin ayni seyleri diyorum sn. kutsi. Hastalik.

Bunu da soyleyen bir basbakanlari. Daha yeni.

Medvedev: "A 'completely fake' nation and 'a copy of the Third Reich' that doesn't deserve to exist."
    Solovyov: "Zelensky is Ukraine's last president because there won't be any Ukraine after that."

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bu Potin yüzünden dünya dengeleri alt üst oldu.
    Pandeminin üzerine tuz biber oldu.
    Recep'in imdadına hızır gibi yetişti.
    Recep'e 2023 seçimlerini kazanma umudu verdi.
    Dünyada yeni bir silahlanma yarışına sebep oldu.

POTİN = ÇAKMA STALİN

Ya Zeloş o kadar kapana kısılmış ki
    Kaçma istiyo ordan
    Kaçamıyo

Tiyatroya ondan devam ediyo

Haline acınılacak halde

vah vah

Onu kaçırma için giden dünyanın en elit birliklerinin şu an azov kalesi mariupol de esir olduklarını düşünüyom tahmin yani

Ulan nasıl kaçıracan?
    Batı tipi aptal analitikliği
    Ukranya ordusu sana o bi kere vermez ki

Ben hep şükrederim
    Dünyada aptallar olmasa
    Dünya dönmeyi durdurur

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn 666,

Siz siz olun, bir Anadolu delikanlısının suratına karşı, milletin ortasında ana avrat küfretmeyin, ederdeniz size kafa atar. Kanunen suçlu olur, kimse Rusya suçsuz demedi ki, ama kendi kaşındı da derler, hak etti de..

ABD nin güneyde başka komşusu mu var da örnek verelim? Klasik Küba örneğini vermeyeyim dedim. Nereden örnek verelim, Basra Körfezinden verelim isterseniz, Basraya müdahaleyi savaş sebebi sayarım dedi yıllar önce, Saddam'ı mı örnek verelim kendi destekledikleri yoktan var ettikleri Saddamı?, kendi ağızlarıyla kimyasal silah bulamadıklarını, 'o 500.000 Iraklı çocuğu öldürmek zorundaydık' diyerek itiraf etmelerini?

Saddamın askerlerini hapishanelerde devşirerek, IŞİD i kurup, Suriye'de etnik temizlik yapmalarını, demografik yapıyı değiştirmelerini?

Kore' yi güney ve kuzey diye ikiye bölmelerini,

Vietnam'da napalm bombalarıyla pirinç tarlalarında çalışan köylüleri yakmalarını,

Nagazaki ve Hiroşima'da, geri bölgede, büyük şehirlerde, cepheden oldukça uzak, günlük hayatlarında çalışan, okula giden, kadın çocuk ve sivillerin 10.000 lercesini yakarak öldürmelerini, (Japonya?)

Ya da Kızılderilileri? Güney Afrikadan tutup gemilerle Güney Amerikaya getirip çalıştırdıkları köleleri? Ha 200 yıl geçmişti değil mi, sayılmaz, sayılmaz.

Gürcistan'da Şaakaşviliyi satın alıp, kışkırtıp, Ruslar gelince ortada bırakmalarını, onun da kravatını yemesini?

Ermenistan'da Paşinyan'ı satın alıp, kışkırtıp, nihayetinde BM kararları bile olduğu halde Rusya arada olduğundan çözümsüzlüğe itilmişken, Rusya' nın kenara çekilivermesini?

Siz söyleyin nereden örnek verelim.

Uluslararası ilişkiler alanında bütün otoriteler, profesörler, eski büyükelçiler, hemen herkes Ukrayna meselesini, 'aynı şekilde' görüyor. Rus ortodoks/Bizans emperyal kliğinin temsilcisi bir Putin, karşısında 'Rusyayı Ukraynaya nasıl saldırtacağını herkesten daha iyi bilen, hatta bunu kameralara karşı 20 sene önce ifade etmiş olan 'şahinlerin en şahini eski kulağı kesiklerden Biden'. Trump olsa savaşı kesin engellerdi diye de ekliyorlar. Bu açık ve net.

Önemli olan, bu yeni kutuplaşmanın dünyaya, bölgeye ve bize nasıl yansıyacağında. 180 derece çark ederek gelin tamam F16 verelim demeye başladılar, Almanya -ki yıllarca direndi, devasa miktarda savunma harcamasına kaynak ayırdı bu sene.

ABD savaş istiyor, daha çok insan ölsün istiyor, milyarlarca dolarlık silah üretmek satmak istiyor, herkes ona mecbur kalsın sığınsın istiyor, Rusya inşallah Baltıklara da saldırır diye dua ediyor her akşam, ah bi Polonyaya saldırsa da milyonlarca Avrupalı ölse diye iç geçiriyor. Fazla barış, ABD lilerin cildini bozuyor.

Kendi think tank kuruluşlarında mesela utanmadan sıkılmadan saklamadan, ortadoğuda bizim için en iyi senaryo Türkiye ve İranın başlatacağı bir sunni şii savaşı olacaktır diye hayıflanıyorlar. Saklamıyorlar, utanmıyorlar, açık açık. Daha nasıl karikatürize edeyim bilemedim.

Bi taraf iyi Jedi yani, diğer taraf Sith Lordu değil, hepsi kötü. Game of Thrones, haklı haksız yok, güçlü güçsüz var. Güçlüler haklı çıkmak istediklerinde, tarihte bir yerde mutlaka bir sebep bulurlar, yoksa yaratırlar.

Çok çok güçlü vardı mesela eskiden Roma, o kadar güçlü ki, karşısında rakip yok, bu tek güçlünün getirdiği dayatmacı barış var, Roma barışı deniyor. Onu hayal ediyor ABD, tek kutup. Ama Çin var, Rusya var, Hindistan var, ve hepsinde de nükleer silah var.

ABD ben Roma İmparatorluğuyum diyor, Rusya da ben de Doğu Roma İmparatorluğuyum o zaman diyor eski Bizans Sancağını kullanıyor çift başı kartal. Halbuki bilmiyorlar ki, Doğu Roma İmparatorluğu biziz, Fatih' in ilk işi bunu ilan etmek oldu, sancağı Rusya kaptı ama Bizansın bayrağı bizde, kırmızı zemin üzerine ay yıldız. Alın size kılçık, ayıklayın bakalım ayıklayabilecek misiniz? Şaka tabi, biz modern bir ulus devletiz, tek gayemiz bu coğrafyada özgür ve medeni bir şekilde yaşamak.

Bizim avludaki çimenlere ilişmeden istedikleri kadar tepişebilirler. ABD bir şekilde bizi de Rusyaya karşı fişekleyecektir. Ya kazara bir gemimizi batırırlar, ya Suriye'de hala yok etmedikleri, gün gelir lazım olur diye besleyip sakladıkları İŞİD i üstümüze salarlar. Ya boğazlar, ya adalar, ya Libya? Think tank kuruluşları şimdi işi gücü bırakmıştır bunu düşünüyorlardır.

Bu son mesajım olsun. Vakti zamanı gelince, demiştim derim, Saygılar..
    Çok güzel bir yazı elinizie sağlık, 666 dikkate fazla almayın bence. Alkışlanacak bir yazı bravo

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Sayfa 79/1195 İlkİlk ... 29697778798081891291795791079 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •