Sayfa 791/1000 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: Vıop XLI

1. bi arkadaş avax diye bi coin almış 30 dolardan 140 oldu vermedim diyo, uzun süre 100+ kalmış vermemiş, şimdi 14 dolara düşmüş.. napsın bu çocuk, bu avax nedir bilen var mı ?

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bi arkadaş avax diye bi coin almış 30 dolardan 140 oldu vermedim diyo, uzun süre 100+ kalmış vermemiş, şimdi 14 dolara düşmüş.. napsın bu çocuk, bu avax nedir bilen var mı ?
    Coin işi sıradaki parasal genişlemeye kadar bitti diye düşünüyorum. 3 yıl mı olur 5 yıl mı olur orasını bilemiyorum ama vakit alacağı kesin.

3. normalde fed kararına kadar yurtdışı piyasa satış baskısında kalır, karardan sonra sert yukarı döner diye düşünüyodum, ama artık nötr bakıyorum dönüş ihtimaline

bizim vadeli de hiç umut vermiyo bana.. yurtdışına göre çok zayıf açtı, sonraki yurtdışı atağına da katılmayı düşünmedi bile, 10-15 puanlık yalandan bi yukarı yaptı.. 8.haziran sert düşüş günü 22 bin poz artışı vardı, sonraki üç günde 9+9+4 kapandı bu pozisyonlar ve dünkü rezil günde yine poz artışı gördük.. yani short cover ile anca tutunabildi o üç gün ve dün yine kafaya yedi beyzbol sopasını, bankaların tahvil alma mecburiyeti etkili oldu gibi.. bugün de shortçu gelirse yıkılır ihtimali daha baskın

4. Dişisini etkilemeye çalışan arizona kertenkelesi gibisin pala, senin yabtığın şu oyunu dişisini etkilemeye çalışan arizona kertenkelesi bile oynuyamıyor.
    Paçadan yakalamışım mümkün değil bırakmam

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

Biden:

ABD Enerji Bakanı, rafineri kapasitesi konusunda petrol şirketlerinin yöneticileri ile acil toplantı yapacak.

Biden, petrol şirketlerinden piyasadaki benzin yetersizliği için açıklama bekliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Biden:

ABD Enerji Bakanı, rafineri kapasitesi konusunda petrol şirketlerinin yöneticileri ile acil toplantı yapacak.

Biden, petrol şirketlerinden piyasadaki benzin yetersizliği için açıklama bekliyor.
    benzin/mazot fyatları tarihi zirvede ve tedarik bozulmaya devam ediyor, dün büyük bi rafineride yangın çıkmış, en az 3 ay için durmuş üretim.. son aylarda 40 kadar büyük gıda fabrikası/deposu yanmış abd çapında, çocuk maması kadın pedi falan gibi pek çok üründe kıtlık başlamış

avrupa merkez bankası olağanüstü toplanıyor bugün- italyan tahvil faizlerinin yüzde 4 üstüne atmasıymış telaşın sebebi, yunan portekiz tahvilleri sırasını bekliyor.. yani sadece çeyrek puan faiz artışı düşünülmesi bile euro bölgesinin ipini çekmeye yetecek gibi.. yüzde 8-10 enflasyonu baskılayacak faiz artışı nerde, sıfırdan 0.25 yapma ihtimalinin yarattığı piyasa kaosu nerde ?

kışkırtıp durdukları savaş başladığında büyük bi iştahla yaptırım silahına sarılan batılılar kendi topuklarından vuruldu, hem tedarik zorlukları hem finansal piyasalar bağlamında.. rusya ise çok rahat, daha az petrol/gaz/maden satıyor ama daha çok hasılat topluyor, herhangi bi zorluk yaşadığına dair işaret yok.. oysa hesap, yaptırımların rusyayı vurması ve halkın isyan edip putini devirmesi idi.. neymiş, evdeki hesap başka çarşı başkaymış

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Son dönemde Ereğli'de olan olayı anlamak kolay. Yabancı ıvır zıvır tüm hisselerde portföyü boşalttı. Şimdi sıra koc,sahol, fors, Tofaş, Ereğli gibi klas hisselere geldi. İşin kötü tarafı bizimkiler bunları hantal bulup almak da istemezler...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

8.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Son dönemde Ereğli'de olan olayı anlamak kolay. Yabancı ıvır zıvır tüm hisselerde portföyü boşalttı. Şimdi sıra koc,sahol, fors, Tofaş, Ereğli gibi klas hisselere geldi. İşin kötü tarafı bizimkiler bunları hantal bulup almak da istemezler...
    Tahtalar hem burada hem dışarda level 2 den dolayı satılıyor.
    çin borsasından 1.9 trilyon dolar -ABD borsasından 11 trilyon dolar çıkş olduğu söyleniyor.
    önemli olan para nereye gidiyor

Sayfa 791/1000 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •