Sayfa 795/1230 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Bol kazançlar abi. Bugün ben de düşüşten sebepli zararımı telafi ettim, %30 civarı da nakite geçtim, bu hafta zoraki izin ile evdeyim o da çok iyi oldu sistemimi kurdum test ettim uygulamaya başladım artık temel analize kendi teknik sosumu da katarak işlem yapacağım Allah utandırmasın diyelim. Sistem konusunun da derya deniz olduğunu gördüm, yeni matriks iq üzerinde kod çalışmalarına başladım, hedefim 3 4 aya kadar düzenli kazanabilen bir şeyler yazmak. Artık hobiden çıkıyor yavaş yavaş bu iş benim açımdan belki ben de 5 6 seneye senin gibi kendi kendimin iş vereni olurum nasipse...

Bu arada bu düşüş çok güzel bir ders, çok güzel bir eğitim fırsatı oldu. Yıllarca tekniğe hep aptallık olarak baktım, geçmiş verilerle gelecek tahmin edilemez, aslolan temeldir dedim. Ama gördüm ki suyun akış yönü diye bir olay var, sen çok çalış en iyi kağıtları seç o bina yıkılıyorsa seninkiler de binayla beraber göçüyor, dolayısıyla yönü tahmin etmeye çalışmasan bile baktın tren bir yöne kalktı en azından eşlik etmeye çalışacaksın. Çok değerli ve iyi bir ders oldu. İnanmadan yaptığım basit sistemler vardı, hepsi en kötü 118 binde satmazsan adam değilsin moduna geçtiler inatla satmadım, çok güzel de dersimi aldım neticesinde. Ha dipte de korkup satmadım oradan da kendime pay çıkartayım kolay sinirim bozulmuyor ama yine de gereksiz heyecan oldu akıntıya uyacaksın kibir bilmişlik yapmaya gerek yok.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tüpraş tavana gidiyor...iki hafta önce 65 lerdeydi, şu an 93 100 binden itibaren kademeli alımlar yapmıştım...70 altında bile alımım vardı...ortalama maliyetim 80 filandı...Tüpraş ları uzun vade taşıma niyetindeydim, ama bu çıkış biraz abartıldı bence...bu nedenle vedalaşıyorum Tüpraşâ��la...tekrar 80 altına gelirse alırım yine..bu hareketle kocaoğlan şanına yakışır hareket etti...yine bir sürü çöküşçüyü madara etti

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tüpraş tavana gidiyor...iki hafta önce 65 lerdeydi, şu an 93 100 binden itibaren kademeli alımlar yapmıştım...70 altında bile alımım vardı...ortalama maliyetim 80 filandı...Tüpraş ları uzun vade taşıma niyetindeydim, ama bu çıkış biraz abartıldı bence...bu nedenle vedalaşıyorum Tüpraşâ€™la...tekrar 80 altına gelirse alırım yine..bu hareketle kocaoğlan şanına yakışır hareket etti...yine bir sürü çöküşçüyü madara etti
    Tebrikler, ben nakti verimli kullanmak için viop kontrat olarakaldım nisan vade 78.14 maliyet benimde henüz vedalaşmadım bakalım

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by RoHS Yazıyı Oku
    Not: Google ve Facebook son yıllardaki gizlilik problemleri dolayısıyla kendi uygulamalarının böyle bir özelliği olamayacağını açıklamış.
    Google mobility indexi açıklamıştı bu konuyla ilgili hatta İngiltere ve özellikle USA'de hareketlilik çok azalmadığını bu veriye dayanarak söylüyorlardı. Diğer avrupa ülkelerinde hareketlilik %80-90 azalmışken. UK ve USA %40-50lerdeydi.

https://www.google.com/covid19/mobility/

Duhul
    Apr 2020
    İkamet
    Kayseri
    Gönderi
    13
    Hocam bu cümlem benim de içime sinmemisti. Şöyle demek daha mantıklı: Bir müddet o işlere yanasmayacak gibi görünüyorlar. Tabi bu okuduğum makalede yazan bir bilgiydi.

Duhul
    Apr 2020
    İkamet
    Kayseri
    Gönderi
    13
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Veri işleme izni konusu sıkıntılı bir alan...4-5 sene önce bizzat içinde bulundum bu projelerin...kendimde yönettim birkaç proje...inanılmaz büyük bir müşteri mobilite datası var...ancak veri güvenliği nedeniyle bu veriyi gelire dönüştürme noktasında zorluklar var.

Ancak virüs konusu gibi alanlarda, kamu yararı ve gözetimi bahane edilerek bu tür çalışmalar hızlanabilir...ancak yine kamunun işin içinde olması nedeniyle istenen gelir sağlanamaz diye düşünüyorum.

Zaten özellikle tcell de kamu işin içinde olmasa ve sahiplik sorunu netleştirilse, mevcut hisse fiyatı ikiye bile katlanabilir.
    Teşekkür ederim hocam cevabınız için. Bence bu virüs şu an için bir öncül, bir uyarı gibi oldu. "Aşı ve ilaç bulunana kadar bulaşıcı hastalıklarla mücadele" yollarının da bir şekilde devletlerce ele alınmasına ben kesin gözüyle bakıyorum. Bu yönde ne gibi adımlar atılabilir, hangi sektörler kârlı çıkar elimden geldiğince biraz araştırma yapacağım.

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Tebrikler, ben nakti verimli kullanmak için viop kontrat olarakaldım nisan vade 78.14 maliyet benimde henüz vedalaşmadım bakalım

YTD
    Satılmayabilir de...benim kızdığım bir tipleme var...adam başkasının acısından mutlu oluyor...Tüpraş almamış, almayı da düşünmüyor...ama düşünce mutlu oluyor,,,sanki Tüpraş bacaları adama bir zarar vermiş.

Ben olaya şöyle bakıyorum, bunlar ülkenin göz bebekleri...hiç biri kötü olmasın...pahalı diye almayabilirim...ama düşüyor diye mutlu da olmam...çok ucuz hale gelirse de alırım.

Yeri gelmişken şunu da söyleyim...hisse shortlamak algımı bozuyor diye short yapmıyorum hisselerde..endeks short luyorum, ama hisse çöksün istemek ters geliyor bana...yeri geldiğinde hisse long olsam da, hisse short yasak ettim kendime.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bol kazançlar abi. Bugün ben de düşüşten sebepli zararımı telafi ettim, %30 civarı da nakite geçtim, bu hafta zoraki izin ile evdeyim o da çok iyi oldu sistemimi kurdum test ettim uygulamaya başladım artık temel analize kendi teknik sosumu da katarak işlem yapacağım Allah utandırmasın diyelim. Sistem konusunun da derya deniz olduğunu gördüm, yeni matriks iq üzerinde kod çalışmalarına başladım, hedefim 3 4 aya kadar düzenli kazanabilen bir şeyler yazmak. Artık hobiden çıkıyor yavaş yavaş bu iş benim açımdan belki ben de 5 6 seneye senin gibi kendi kendimin iş vereni olurum nasipse...

Bu arada bu düşüş çok güzel bir ders, çok güzel bir eğitim fırsatı oldu. Yıllarca tekniğe hep aptallık olarak baktım, geçmiş verilerle gelecek tahmin edilemez, aslolan temeldir dedim. Ama gördüm ki suyun akış yönü diye bir olay var, sen çok çalış en iyi kağıtları seç o bina yıkılıyorsa seninkiler de binayla beraber göçüyor, dolayısıyla yönü tahmin etmeye çalışmasan bile baktın tren bir yöne kalktı en azından eşlik etmeye çalışacaksın. Çok değerli ve iyi bir ders oldu. İnanmadan yaptığım basit sistemler vardı, hepsi en kötü 118 binde satmazsan adam değilsin moduna geçtiler inatla satmadım, çok güzel de dersimi aldım neticesinde. Ha dipte de korkup satmadım oradan da kendime pay çıkartayım kolay sinirim bozulmuyor ama yine de gereksiz heyecan oldu akıntıya uyacaksın kibir bilmişlik yapmaya gerek yok.
    Gözlerimiz aradı seni...zor dönenlerde kaybolma, başlıkta yaz arasıra, bir ara endişe etmedim değil
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Selamlar,
    Aslinda telefona yuklu navigasyon uygulamalarini kullanirken ister istemez konum paylasimina izin veriliyor. Bununla beraber eminim bircogumuzun gozardi ettigi bazi uygulamalarda da konum paylasimina izin verilmistir. Bilincli ya da bilincsiz. Isler kotu gittiginde ana isletim sistemi ureticilerinin (apple, google, vb.) bu verinin ozellikle otoriteler bazinda kullanima acilmasina engel olunabilecegini dusunmuyorum. Cin bu kisisel cihazlardaki veri bagimliligini soyle bertaraf etmis; gecenlerde izlemistim biryerlerde. Evden cikarken yuzunuzu taratiyorsunuz. Sokaktaki cok sayidaki kamera sizi bir sekilde sobeliyor; girip ciktiginiz heryer kaydediliyor. Virus+ bir kisiyle yakinlastiginizda da ulusal sosyal medya uygulamasi sizin etiketinizi yesilden sariya ceviriyor. Black mirror gercek oldu geyigi donmustu hatta...

Sayfa 795/1230 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •