Sayfa 796/853 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 6,361 - 6,368 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    snkleyp benim yönettiğim ülkeyi tarif etmiş.
    buysell cuk oturtmuş.
    3520'de sanırım islam hakim ülkeleri haritası yayınlamış.

3520'nin İmzadaki yazısı dikkatimi çekti.
    Hani üstte camiye giden bazı kişilerdeki çelişkiden bahsetmiştim ya. Çevremde böyle birileri var oradan sık sık aklıma geliyor.

Şimdi "burada yazılanlar yatırım danışmanlığına girmez" yazısı hukuki açıdan hiç bir anlam ifade etmez. (Benim hukuk kuralında iddialı konuşmam, Celal Şengör hocanın Haarp konusunda iddialı konuşmasına benzer)

EĞER ben "şu senedi mutlaka alın" diye yazmışsam ve yazının altına "burada yazılanlar yatırım danışmanlığına girmez" demişsem normalde bir işe yaramaz. Yazıya değil kime zarar verdiğine bakarlar.

Basit örnekle açıklayayım.

Elimde bıçakla adamı bıçaklayıp duruyorum. Göğsüne karnına saplıyorum. Sonrada çevreye toplananlara "şu an yaptıklarım adam öldürme kapsamına girmez" diyorum. Gülerler değilmi.? Yani öyle ülkede yaşıyoruzki güleceklerinden de emin değilim.

Yayınladığın haritada, alttaki "burada yazılan..." yazısına cuk oturmuş.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

selimhan01 Guest
    Kardeşim Hatay'da iş yapar Avrupa normlarına göre çalışır

Şimdiye kadar yaptırdığı binaların ve işletmelerde bırak yıkılmasını tek bir sıva bile dökülmedi neden acaba ?

1-Çünkü ahlâk sahibi
    2-Sonra bilime saygı duyar
    3-Ama en önemlisi Avrupa Birliği normların;a göre çalışmayı sever

Sizce hangisi

Şu saydığım özellikler kamuyu yöneten insanlarda yoksa önce eviniz yıkılır sonra canınız yanar en sonunda ülkemizi kaybederiz...

Ama üzülmeyin daha kötüsü de var başına gelenleri yaradana atıp Kendi aptallığına yanacağına.. şükredenler tayfası ...

Size Küçük bir hikaye

İki arkadaş yola çıkarlar gece biri diğerine tecavüz eder tecavüz edilen sabahın İlk ışıklarında ağlamaya başlar... suçu işleyen sorar neden ağlıyorsun?
    Edilen; Bana tecavüz ettinya!
    Eden; Ağlama ağlama Belki hakkında böyle hayırlı idi..........

Kıssadan hisse bu memleket adam olmaz... haline şükreder .....başına gelenleri sorgulamadıkça, bilme değer vermedikçe daha fazlasına maruz kalacaktır

Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır versin...

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Hani üstte camiye giden bazı kişilerdeki çelişkiden bahsetmiştim ya. Çevremde böyle birileri var oradan sık sık aklıma geliyor.
    Ben muhafazakar, dindar bir ailede yetiştim ama babam önceden 60 lı yıllarda işçi Partisi ne gider mitinglere de katılırmış Çetin Altan dan eski halinden bahsederdi , hatta eski arkadaşlarından biri senin baban zorla bizi mitinge götürürdü, şimdi hacı oldu diye babamın yanında nazire yapmıştı.

Benim lisede her iki kesimden iyi arkadaşlarım oldu, solcu sağlam örgütsel mücadele eden de , ülkücünün az biraz okumuş olanı da, bu samimi insanlarla ters düştüğüm noktalarda hiç biri bana kızmadı, ama bunlar kendi içlerinde davalarında tutarlı olan insanlardı . Artık önemli olan insanların kendilerini ne diye ifade ettikleri değil de ne oldukları olduğunu anladım aslında iki çeşit insan var bir inanmaya meyilli biri inanmamaya,.

İnanmaya meyilli insan ırk üstünlüğüne din gibi
    bağlanabilir, veya eşitlik için sosyalizme bir din gibi bağlanabilir veya bir dine islam, Hristiyan lık bağlanabilir bunlar tutarlı olurlar yanlış yapmamaya çalışırlar farklı görünseler de birbirine benzerler.

İnanmamaya meyilli insanlar hiç bir görüşe tam olarak bağlanmaz fazlasıyla realist ve paracı olurlar, onlar için ilk etapta para, güç, statü gelir ama bunu hiç ifade etmezler, solcu da olsalar, dinci de olsalar fark etmez kaygan zeminde dirler, çıkarsız kesik parmağa işemek istemezler.
    Çoğu kere böyle olduklarını bile fark etmeden böyle olurlar.

Ben yetişme tarzımdan çok pişmanım zira insan çevresini açık fikirle tanımalı babası da ona bunları doğru anlatabilmeli dindar iyidir dersen hayata 5-0 yenik başlarsın veya tersi . Bu yüzden insan ateyistten de, dindardan da, komünist ten de aynı kazığı yiyebilir.

Şimdi lafa değil icraata bakıyorum ama yalan da söyleyemem dindarım diyenden daha fazla korkuyorum, bu topraklarda insanlara çok zulüm de yapmışlar haklı çıksrmasa da o yüzden acımasızlık ve iki yüzlülük çok yaygınlaşmış hayatta kalma şartı gibi kabul görmüş. Varvar Ali Paşa isyanı ve ibriş paşa hikayesi de bize Osmanlı yı ve idarenin nasılını anlatıyor. Osmanlıya bu kadar gıcık gideceğimi gençken asla tahmin edemezdim. Bir iki padişah ve idareci dışında neredeyse hepsine fena takmış durumdayım. Konuyu dağıtmayayım , the end.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    3520 yine şifreli paylaşım yapmış. Şifreyi çözmek için uğraşmayacağım bayağı meşgulüm.

---

Birinci selimhan soymayan müteahhit den bahsetmiş. Ben ne diyordum.?
    "Bu ülkenin tek bir sorunu var oda devletin siyasetçinin yolsuzluğu." Birazdan bu konuya gireceğim. Cümle soyut olduğu için anlaşılması zor biliyorum ama bu depremde deliller ortaya çıktı. Artık anlaşılır oldu.Yinede anlamadıysam aynaya bakıp kendime şu soruyu sormalıyım "ben nasıl bir insanım".

---

Desidero insanlar hakkındaki gözlemlerinden bahsetmiş. İtiraz edebileceğim bir şey yok. Bu aşamadan sonrası ise "bu insanlar neden böyle yapıyorlar" sorusunun peşine düşmek. O zaman ortam aydınlanıyor. Neden sorusu nun cevabı en önemlisi. Ne yapıyorları doğru gözlemlemek gerekir, neden yapıyorlar sorusuna sonra geçilir.

Şimdi bir cümle yazacağım, bu cümle Orta doğu, daha çok Batı Hint kültüründe ve sanıyorum din kitaplarında da farklı şekillerde var. Zaten din kitapları Batı Hint kültürünün temel özelliklerinin kendi halklarına uyarlanmış şekli.

Cümle şu "Kendini tanırsan, evrenide tanırsın." Hali ile evrende yer alan diğer insanların hangi davranışı neden yaptıklarını da bulursun.

Maalesef kendini anlamak sadece Orangutan dan evrilenlerin yeteneği. Diğer insani maymun gruplarından evrilenlerde o yetenek yok. Kendimi anladım desede yanlış anlamıştır yada ezberlediğini söylüyordur. Dikkat ederseniz tüm manevi soyut değerlerin temeli Orangutan kuşağından çıkmadır. Dinler, felsefe bu kuşaktan çıkmıştır. Orangutan kuşağı da Batı Hindistan'dan başlayıp Akdeniz'e kadar uzanıyor. Aslında bunları geniş olarak hemde delilleri ile beraber kitapta yayınlamayı düşündüğümü söylemiştim ama artık kitap okuyan kalmadı. İnternette yayınlamak lazım. İnternette yayınlayınca da yanlış ellere geçiyor. Din kitaplarını hırsızların katillerin kullanması gibi. Her neyse.

---

Oralet in verdiği link te depremle ilgili bir konu var. Biraz baktım. İzmir'de eskiden Oralet içerdik. Özlemişim İzmir'i.

Deprem demişken bir konuya açıklık getireyim.

Neydi benim cümlelerimden biri.

"Ülkemizin tek sorunu var, oda siyasetçinin devletin yolsuzluğu. Diğer bütün sorunların temelinde bu yatar."

İmdi bu cümleyi aç aç bitmez o sebeple kısa keseceğim.

Deprem bölgesine bakın, bir tarafta soymayan belediye başkanı var. Fay hattı üzerindeki ilçe Erzin.

Adam müteahhitlerden rüşvet alıp yapılan binaları görmezlikten gelmemiş. Benim ilçenin eski belediye başkanından bahsetmiştim, imar müdürlüğü müteahhitlerden rüşvet alarak her türlü kanunsuzluğa izin veriyorlardı. Rüşvet aldıkları yerlerde denetleme yapılmıyor, iskanlar veriliyordu. O belediyenin imar müdürü 3-4 milyonluk SUV ile geziyor, kirada 150 tane dairesi var ve tüm ilçe bunu biliyor. Ses çıkaramıyorsun çünki öğretilmiş çaresizlik var. Devlet halkı eze eze sindirmiş, suçluyu görüyorsun ses çıkaramıyorsun.

Bizim ilçede deprem olsa aynen Maraş gibi olur.

Diğer yandan deprem bölgesine bakıyorsun, Erzin ilçesi deprem fayı üzerinde ama tek bina yıkılmamış, ölen tek kişi yok. Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu müteahhitlerden rüşvet almamış, kendi halkını soymamış. Soysa, Erzin den daire alanları o dairenin altında kalıp ölecekti. Daireye verdiği para ve canı gidecekti. Hali ile parası uçmuş olacaktı. O para nereye girdi.? Belediye başkanının ve malzemeden çalan müteahhidin cebine. hali ile ortada hırsızlık var. Rüşvet aldığında halkı soymuş oluyorsun müteahhidi değil. Onunla ortaksın.

Bu delili anlayabildik mi?

Kendi halkını Soymayan belediye başkanı ve soyan belediye başkanları. Soymayanın halkı ölmedi, evler yıkılmadığı için fakirleşmedi, işsiz kalmadıkları ve aileden kimseyi kaybetmedikleri için sefil olmayacaklar.

Diğer yanda soyan belediye başkanlarının olduğu yer.
    Mallar gitti, işsiz kaldılar fakirleştiler.
    Canlar gitti öldüler.
    Ailede para getirenler öldü yada sakat kaldı ailede canlı kalan diğerleri sefil oldular. Hırsızlık fuhuş patlayacak. Çocuklar kaçırılıyor, yağmalar var vb.vb.

Pek çok sonucu olacak ve hepsinin suçlusuda kendi halkını soyan belediye başkanları.

Şimdi suçu müteahhitlere atıp soyan belediye başkanlarına ellemeyecekler. Gazeteler medya belediyelerden bolca beslendiği için mecbur kalmazlarsa belediye ve siyaseytçiye pek dokunmuyorlar.

Suçlu müteahhit değil belediye başkanları.

Alın önünüzde örnek. Erzin belediyesi. Tek hırsız müteahhit varmı.?

YOK

Neden yok, onların genetiğimi farklı.?

Hayır, aynı genetik. Erzindeki aynı müteahhiti alın Maraş'a, Hatay'a, Adıyamana veya başka bir ile koyun hırsız olacak.

BU KADAR AÇIK.

Erzin de belediye başkanı izin vermediği için müteahhitler hırsızlık yapamadı. İnsanlar ölmedi.

AÇIK DELİL İLE ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEY ORTAYA KOYUYORUM.

Ne diyordum, kötü liderin varsa bir müddet sonra insanların çoğu hırsız olmak zorunda kalır. Buyrun açık delil Erzin. Lider soymadığı için müteahhitler hırsız katil değiller. Ama genetiklerinde var, çok kolaylıkla dönüp hırsız katil olabilirler. İnsanın doğasında var.

Bunu önlemek için DEVLET adında bir mekanizma kurduk ve devlette çalışanlara maaş verdikki bizi korusun.

Erzin de devlet korudu hırsızlık olmadı, ölen olmadı, fakirleşen olmadı.

Diğer ilçe ve illerde.? İnsanlar hızla fakirleşti.

Fakirleşmenin sonuçları vardır.

Sonuçlardan biri Sürünen insan kendini kurtaracak güçlü arar. Tarikatlar oradadır ve seni kurtaracağız bana biat edersen der. Sonuçlardan biri din adı altındaki grupların hızla çoğalmasıdır.

Sonuçlardan diğeri uyuşturucu kullanımı ve fuhuş hızla artar.

Devlet ortada olmadığından mafya hortlar vb. vb.

Tonla sonucu vardır da konu o değil.

Erzinde belediye başkanı soymadı, bunların hiç biri olmadı.
    Diğerlerinde belediye başkanları soyduar ve sonuçların hepsi az yada çok olacak.

Eğer yardımlar çalınmaz ve oranın halkına destek için kullanılırsa sonuçlar hafif atlatılır. Ama o yardımlar cebe indirilirse o zaman sonuçların hepsi ortaya çıkacak.

Siyasetçi o kadar önemlidir. Çocuğunun, torununun geleceğini belirler. Siyasetçi seçerken duygularınla karar veremezsin. Kendi ailenden, kendi mezhebinden bile olsa hırsızmı değilmi ona bakacaksın, kapasitesi varmı ona bakacaksın.

Yaw ne yazsam boş biliyorum, insanın davranış şekillerini biliyorum ve neden yaptıklarını biliyorum. Yazıp rahatlıyorum, yazma sebebim bu. Sık sık bunu belirttim diye hatırlıyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son bir şey daha ekleyeyim. TV de birileri "kentsel dönüşüm yapılsaydı bunlar olmazdı" diyor. Bunu diyenin kafasına odunla çot diye vuracaksın.

Ya devlet zoru ile insanların evleri arsaları alınsın biz müteahhitlerle daha çok kazanç elde edip yolumuzu bulalım kafasındalar, ya gerçek suçluları gizlemek amaçlı konuşuyorlar, yada kullanışlı aptallar. Bunu diyenleri taklit ediyorlar."

Körmüsün depremde bir sürü yeni bina yıkılmadımı.? Yıkıldı. 1yıllık, 2 yıllık binalar yıkıldı. radya temel depreme dayanıklı diye yazmış site çöktü.

Belediye başkanı çalarsa, yeni binaları denetlemez de iskan verirse, kentsel dönüşümle yapılacak binalardan da çökecek olanlar çoktur.

Asıl suçluları gizlemek amaçlı hedef saptırıyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üstteki yazıda "kentsel dönüşüm yapılmasın" anlamı çıkmasın. Suçu kentsel dönüşüme atmayalım demek istedim. Verdiğim GERÇEK örneklede suçlunun kim olduğunu çok açık gösterdim.

---

Yurt dışınıda dahil edersek Yüzlerce milyar yardım toplandı. 400-500 bin daire yapılır diye kaba hesap yapıyorum. Evleri bedava vermeleri gerekir.
    Van depremindeki gibi evleri depremzedeye müteahhit fiyatına satarlarsa, bu yüzlerce milyar lira yok edildi demektir. Üstelik Rusya ya ödememiz gereken 30 milyar dolar gaz borcu da ertelenmiş. Harcayacak 30 milyar dolarlarıda var, o parada kaybolursa şaşırmam. Şaşırdığım savaşta zor durumda olan Rusya'nın bu parayı almayıp ertelemesi. Çok önemli bir karşılık almış olmalı.

Geçmişte yardım yapacağım diyenlerin bir kısmı yardım yapmamıştı. TV de lafda yağdırıyorlar, vermeye gelince kayıplar.

yıldırım başbakan olursa Milletin anasını öpeceğiz diyen cengiz holding de TV de 3 milyar TL bağışlamış. Gerçekte o parayı verirmi bilinmez ama bugünki resmi gazetede yazılana göre devlet hazinesinden bu yaşam formuna 3 milyar TL bugün itibari ile sözü verilmiş.
    https://www.birgun.net/haber/cengiz-...destegi-421665

Son 6 ayda devletin normal düzeninin haricinde ele geçen para.
    30 milyar dolar Rusyaya borç ödenmiyor. O paranın hazinede olması lazım. Her sene bulunup ödenen para, bu seneye özel değil. Hali ile o para NORMAL ŞARTLAR ALTINDA hazinede olmalı. Yüzlerce milyar TL de yardım toplanıyor.

amerika'nın kurdurduğu parti akp gitmeden önce ekstradan toplanan paralar bunlar. Bakalım bu paralar ne olacak. ?

(abd nin kurdurduğunu ben değil, akp iş adamı ethem sancak söyledi)
    @NeAcaipDunya

Sayfa 796/853 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •