Sayfa 797/1002 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    16,211
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Rezalete bakar mısınız:

Müebbet hapis alan iki katil nasıl serbest kalır
    Gazeteciler, akademisyenler kaçma şüphesiyle yıllarca hapiste tutulurken Adana’da 72 yaşındaki kadını boğazını keserek öldüren iki sanığın bırakılması tartışma yarattı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem...kalir-6126906/
    Mutlaka yandaştır.

Eski MHP'li belediye başkanıymış, neyse bir şey yazmayayım...

Ne demek istediğim, anlaşılmıştır zaten...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu ülkede normal ( olması gereken gibi ) düşünenler asla para kazanamazlar. Şark kurnazlığı veya diğer adıyla kanaat önderlerine inanlar köşe oluyorlar. benim çocukluğumdn bu yana hiç değişmedi bu durum. Zaman zaman aydınlanma yaşanmıştır ama hemen geri vitese atılmıştır.

Köyde , iki çocuk hayvan otlatırken kavga ederler. Birisi bıçaklanarak ölür. Aslında öldürenin ailesi '' Başınız sağolsun, iki çocuğun işi bu. Çok üzüldük.Ne gerekirse birlikte yapalım. '' deseydi olay kapanacaktı. Katil olan kanuna göre cezasını çekecekti ama aileler arasında kan davasına dönüşmeyecekti.

Köylü bu fırsatı kaçırır mı ? İki aileyi hiç söylemedikleri, yapmadıkları halde laf taşıyarak dedikodu yaparak iyice düşman ettiler ve köyü terkettirdiler. Böylece kendi akıllarınca onların arazisine çöreklendiler.

Kıssadan hisse..... daha yüzlerce benzer hikaye var. Derslerini iyi çalışmışlar. Burada bunaltılan akıllı Gençler yurtdışına gitmenin yolunu arıyorlar. Benim genç dahil. Bence kalmalı ve mücadele etmeliler.
    Sn ressam ben de tam sizin gibi düşünüyordum.Ama son zamanlarda halka bakıyorum bakıyorum umutsuzluğa düşüyorum.Negatif feedback sistemi olanca hızıyla çalışıyor.Malum ekonominin içine edildiğinden dolayı hızla fakirleşiyoruz fakirleşen halk yozlaşıyor,yozlaşan halk kendine benziyeni seviyor,ben halka hem yabancılaştığımı hem sevgisizleştiğimi hissediyorum(nefret dememek için bu garip kelimeyi uydurdum)Şu pandeminin göbeğinde sağlık personeli ,doktor dövenleri,onlara eziyet edenleri,gerçeklerin gizlendiği bilindiği halde sesini çıkarmayanları,hala bu yalancıları savunanları ,soygun düzeninden ufacık çıkarı olsa hemen düzeni savunanları,savunmasa da kör bir cehaletle benimseyenleri gördükçe benim sevdiğim gençliğimin ülkesi ve insanları bunlar değil diyorum.Bu sosyolojiye sahip ülkede giderek umutsuzlaşıyorum.

Dolar 7.60 ile dip yapmış görünüyor. Long sayısını toplamda 2.5 kat arttırdım.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Arkadaşlar, rossman, gratis, watsons gibi mağazalarda, kimisi yerli üretim kimisi ithal C vitamini ve diğer vitamin destekleri, omega-3 gibi şeyler eczanedekilerden daha ucuz fiyatlara satılıyor.

Acaba bunlar sağlıklı mıdır, yani güvenilir midir, bilen var mıdır?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn ressam ben de tam sizin gibi düşünüyordum.Ama son zamanlarda halka bakıyorum bakıyorum umutsuzluğa düşüyorum.Negatif feedback sistemi olanca hızıyla çalışıyor.Malum ekonominin içine edildiğinden dolayı hızla fakirleşiyoruz fakirleşen halk yozlaşıyor,yozlaşan halk kendine benziyeni seviyor,ben halka hem yabancılaştığımı hem sevgisizleştiğimi hissediyorum(nefret dememek için bu garip kelimeyi uydurdum)Şu pandeminin göbeğinde sağlık personeli ,doktor dövenleri,onlara eziyet edenleri,gerçeklerin gizlendiği bilindiği halde sesini çıkarmayanları,hala bu yalancıları savunanları ,soygun düzeninden ufacık çıkarı olsa hemen düzeni savunanları,savunmasa da kör bir cehaletle benimseyenleri gördükçe benim sevdiğim gençliğimin ülkesi ve insanları bunlar değil diyorum.Bu sosyolojiye sahip ülkede giderek umutsuzlaşıyorum.
    Benim aklımdan geçenleri yazmışsınız Sn hkm.

Size birşey sormak istiyorum, belki bir fikriniz vardır. Geçenlerde okuduğum bir kitapta 1812 yılında İstanbul'a veba salgını geldiği, çok ağır geçtiği, neredeyse her evden bir cenaze çıktığı, ve 1 sene sonra salgının kendiliğinden bittiği yazıyordu.

Bu nasıl olabilir, yani bir salgın 1 senede kendiliğinden nasıl biter çok ilginç geldi bana, sizin fikriniz nedir acaba?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Benim aklımdan geçenleri yazmışsınız Sn hkm.

Size birşey sormak istiyorum, belki bir fikriniz vardır. Geçenlerde okuduğum bir kitapta 1812 yılında İstanbul'a veba salgını geldiği, çok ağır geçtiği, neredeyse her evden bir cenaze çıktığı, ve 1 sene sonra salgının kendiliğinden bittiği yazıyordu.

Bu nasıl olabilir, yani bir salgın 1 senede kendiliğinden nasıl biter çok ilginç geldi bana, sizin fikriniz nedir acaba?
    https://m.sabah.com.tr/yazarlar/erha...a-satmisti/amp

Burada ayrıntılı bilgi var, 1 yıl diye bir şey yok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu ülkede normal ( olması gereken gibi ) düşünenler asla para kazanamazlar. Şark kurnazlığı veya diğer adıyla kanaat önderlerine inanlar köşe oluyorlar. benim çocukluğumdn bu yana hiç değişmedi bu durum. Zaman zaman aydınlanma yaşanmıştır ama hemen geri vitese atılmıştır.

Köyde , iki çocuk hayvan otlatırken kavga ederler. Birisi bıçaklanarak ölür. Aslında öldürenin ailesi '' Başınız sağolsun, iki çocuğun işi bu. Çok üzüldük.Ne gerekirse birlikte yapalım. '' deseydi olay kapanacaktı. Katil olan kanuna göre cezasını çekecekti ama aileler arasında kan davasına dönüşmeyecekti.

Köylü bu fırsatı kaçırır mı ? İki aileyi hiç söylemedikleri, yapmadıkları halde laf taşıyarak dedikodu yaparak iyice düşman ettiler ve köyü terkettirdiler. Böylece kendi akıllarınca onların arazisine çöreklendiler.

Kıssadan hisse..... daha yüzlerce benzer hikaye var. Derslerini iyi çalışmışlar. Burada bunaltılan akıllı Gençler yurtdışına gitmenin yolunu arıyorlar. Benim genç dahil. Bence kalmalı ve mücadele etmeliler.
    Normalde gidene üzülüyordum. Bu ülkede yetişip gidene ise kızıyordum (bu ülkenin kıt kaynakları ile eğitim alanların bu ülkeye bir borcu olduğuna inanıyorum)
    Ama artık kızamıyorum. Yurtdışına gidenlerin durumu süper değil. Hatta buradan daha zor olanlar bile var.
    Ama insanların kafası rahat belli kurallar dahilinde yaşıyor. Başka sorunlar üzerine kafa yoruyorlar. Küçük dünyalarını kurup, karışan eden, akıl öğreten olmadan yaşıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 797/1002 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •