Sayfa 799/984 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. strateji nick’li bir arkadaş vardı eskilerden yazan yok artık

2. Ky kalmadı kağıtta...bir kaç kalın lotu olan kişi ile günlülçüler var..sabah günlükçüleri hakladılar
    ...3-5 m lot anca kaldı piyasada...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

3.  Alıntı Originally Posted by katık Yazıyı Oku
    strateji nick’li bir arkadaş vardı eskilerden yazan yok artık
    Sayın katık arkadaş;

Mahkeme sürecini başlattım, hakim henüz dosya ile ilgili bir icraatta bulunmadı, bekliyorum. Müracaat edilecek her yere de ettik Adaletin tecelli etmesini bekliyorum.

Şu an tahta hareketleri ile şirket gerçeği arasında hiç bağlantı yok. Şirket gerçeği ile fiyat arasında bir ilgi olsaydı fiyatın buralara inmesi değil, Demirören'in maliyeti olan 0.36153 USD seviyelerine doğru hareket etmesi gerekirdi. En azından Mayıs ayı kuruna göre bu hisseye ödediği 1.61 TL fiyat seviyeleri daha gerçekçi olurdu.

Şirket 14-15 Aylık gördüğü en düşük fiyatlara geriledi. Şirket zarar mı etti? Tam tersine 275 Milyon TL 6 Aylık kar açıkladı. Glokal'den gelen kar rakamı ve kasada 42 Milyon Dolar döviz fazlası var. 6 Aylık bilançoda internet gelirleri 18 Milyon TL'ye yaklaşık. Artık Milliyet Gazetesi de Hürriyet Tesislerinde basılacak bunu da 6 Aylık bilançoyu inceleyenler görmüştür. Şirket borçları ödenmiş, sorunlu şirketler temizlenmiştir. En son Rusya ile ilgili sıkıntılar halledildi ve 7 Milyon USD kredi kullanılarak orası ile ilgili parasal problem ve yükümlülükler de ortadan kaldırıldı.

Bu arada olumsuz olan durum yok mu? Var elbet, gazete kağıdına gelen zam. Zaten artık fiziki gazete satışı düşen bir trendde. Kim alıyor ki, önceden her gün gazete alıyordum, 4-5 senedir elime bile almıyorum, artık cep telefonundan, pc'den okur olduk. Resmi gazete bile basımı durdurdu, Haber Türk basımı durdurdu, Hürriyet de durdursun isterim. Ofset baskı tesisleri ve arazileri değerlendirilse daha tercihimdir. Ciddi anlamda tasarruf sağlayacağı ortada.

Olumlu gelişmeler bundan sonra ne olabilir diye bakarsak; yukarıda saydığım iyi yönde gelişmeler yanında, bundan sonra malum reklam gelirlerinde bir artış beklenebilir, kamu kurum ve kuruluşlarına girmeyen Hürriyete görünmeyen yasak kalkar, diğer gazetelerle ticari işbirliği ortaya çıkabilir, Doğan döneminde Tcell dahil reklam vermede uzak duran şirketlerle reklam bağlantıları yapılabilir. Neticede artık herkes internetten sevsin sevmesin, beğendiği görüş yanında beğenmediği görüşleri de okumak için internette tıklayıveriyor. Her tık para demek.

Yapılan yorumlara bakıp gülüp geçiyorum artık. İçi boş, veriye ve gerçeğe dayanmayan yorumlarla uğraşacak halim yok. Arada bakıyorum kayda değer birşey var mı diye o kadar. Kaliteli, akli selim ve veriye dayalı analiz yapan olur diye merakla bekliyorum.
    Hepsi bu.
    Son düzenleme : STRATEJİ; 04-10-2018 saat: 16:08.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

4. Madem sabah bir heyecan verdin bari 0,99 1 tl aralığında kapatta hisseye talep olsun muhtemelen açıkçı sıkıştırdılar.

5. Mali işler yöneticisiyle görüştüm karda değişim yok hurriyet emlak satışından gelen para yüksek karı açıklamasına neden olmuş, uzun vadeli borçlar kapatılmış, rusya operasyonları çok küçük bir orana düşürülmüş, 40 milyon dolar alacağı var demirören'den kasada dolar yok.

6.  Alıntı Originally Posted by stron Yazıyı Oku
    Mali işler yöneticisiyle görüştüm karda değişim yok hurriyet emlak satışından gelen para yüksek karı açıklamasına neden olmuş, uzun vadeli borçlar kapatılmış, rusya operasyonları çok küçük bir orana düşürülmüş, 40 milyon dolar alacağı var demirören'den kasada dolar yok.
    Sayın stron;
    Kasada 42 milyon dolar olmayabilir ancak kasada 41.4 milyon dolar karşılığı kendisini satın alan Demirören Medya'nın borç senetleri var. Ve üstelik bu borca faiz de işliyor. Kasada duran bu borç senetleri de kasada olması gerekli dolarların karşılığı. O dolarlar da Kasım başında açıklanacak bilançoya kur farkı karı olarak yansıyacak.

Neticede ister kasada dolar yerine ana ortağın borç karşılığı senetleri dursun değişen birşey yoktur. Mali işler yöneticisiyle konuşurken bu şekilde konuşsaydınız alacağınız cevap da farklı olurdu.

Bir diğer şık, karda değişim yoktur ne demek? MALİ İŞLER YÖNETİCİSİ daha bilanço açıklamadan, sana karda değişim var deseydi suç işlemiş olurdu.

9 AYLIK BİLANÇO açıklanınca karda değişim var mı yok mu görürüz.

Sizce sadece bu 41.4 Milyon Doların kur farkı geliri ile faiz geliri ne kadar tutar hiç hesap ettiniz mi?

Haziran bilanço kapanışı ile Eylül bilanço kapanışında kur farkı 1 dolar için 1.4327 TL'dir. Buna ana ortaktan alınacak faiz gelirini de eklemedik. Çarpın bakalım 41.4 milyon USD ile 1.4327 TL'yi sonuç ne çıkıyor?

Lütfen bu konuları da dikkate alın.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

7.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Sayın katık arkadaş;

Mahkeme sürecini başlattım, hakim henüz dosya ile ilgili bir icraatta bulunmadı, bekliyorum. Müracaat edilecek her yere de ettik Adaletin tecelli etmesini bekliyorum.

Şu an tahta hareketleri ile şirket gerçeği arasında hiç bağlantı yok. Şirket gerçeği ile fiyat arasında bir ilgi olsaydı fiyatın buralara inmesi değil, Demirören'in maliyeti olan 0.36153 USD seviyelerine doğru hareket etmesi gerekirdi. En azından Mayıs ayı kuruna göre bu hisseye ödediği 1.61 TL fiyat seviyeleri daha gerçekçi olurdu.

Şirket 14-15 Aylık gördüğü en düşük fiyatlara geriledi. Şirket zarar mı etti? Tam tersine 275 Milyon TL 6 Aylık kar açıkladı. Glokal'den gelen kar rakamı ve kasada 42 Milyon Dolar döviz fazlası var. 6 Aylık bilançoda internet gelirleri 18 Milyon TL'ye yaklaşık. Artık Milliyet Gazetesi de Hürriyet Tesislerinde basılacak bunu da 6 Aylık bilançoyu inceleyenler görmüştür. Şirket borçları ödenmiş, sorunlu şirketler temizlenmiştir. En son Rusya ile ilgili sıkıntılar halledildi ve 7 Milyon USD kredi kullanılarak orası ile ilgili parasal problem ve yükümlülükler de ortadan kaldırıldı.

Bu arada olumsuz olan durum yok mu? Var elbet, gazete kağıdına gelen zam. Zaten artık fiziki gazete satışı düşen bir trendde. Kim alıyor ki, önceden her gün gazete alıyordum, 4-5 senedir elime bile almıyorum, artık cep telefonundan, pc'den okur olduk. Resmi gazete bile basımı durdurdu, Haber Türk basımı durdurdu, Hürriyet de durdursun isterim. Ofset baskı tesisleri ve arazileri değerlendirilse daha tercihimdir. Ciddi anlamda tasarruf sağlayacağı ortada.

Olumlu gelişmeler bundan sonra ne olabilir diye bakarsak; yukarıda saydığım iyi yönde gelişmeler yanında, bundan sonra malum reklam gelirlerinde bir artış beklenebilir, kamu kurum ve kuruluşlarına girmeyen Hürriyete görünmeyen yasak kalkar, diğer gazetelerle ticari işbirliği ortaya çıkabilir, Doğan döneminde Tcell dahil reklam vermede uzak duran şirketlerle reklam bağlantıları yapılabilir. Neticede artık herkes internetten sevsin sevmesin, beğendiği görüş yanında beğenmediği görüşleri de okumak için internette tıklayıveriyor. Her tık para demek.

Yapılan yorumlara bakıp gülüp geçiyorum artık. İçi boş, veriye ve gerçeğe dayanmayan yorumlarla uğraşacak halim yok. Arada bakıyorum kayda değer birşey var mı diye o kadar. Kaliteli, akli selim ve veriye dayalı analiz yapan olur diye merakla bekliyorum.
    Hepsi bu.
    Sayın strateji, bu aksam ki spk bülteninde halka açık ortaklıkların borca batiklik durumuyla ilgili bir haber var. Ben tam anlayamadım ama siz bir incelerseniz iyi olur. Belki Hurgz ı ilgilendiren bir durum olabilir.

http://<a href="https://hizliresim.c...&#91;/img]</a>

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. HALKA AÇIK ŞİRKETLER BAKIMINDAN 6102 SAYILI TÜRK TİCARET KANUNU'NUN (TTK) 376'NCI MADDESİNİN UYGULAMASI :

Bilindiği üzere, TTK'nın 376'ncı maddesinde düzenlenen sermaye kaybı ve borca batıklık hükümlerinin halka açık şirketler
    bakımından uygulamasına ilişkin esaslar Kurulumuzun 10.04.2014 tarih ve 2014/11 sayılı Haftalık Bülteni'nde yayınlanan "Halka
    Açık Şirketler Bakımından 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun (TTK) 376'ncı Maddesinin Uygulaması" başlıklı 10.04.2014 tarih
    ve 11/352 sayılı Kurulumuz Kararı ile belirlenmiştir.

Takiben, konu hakkında tüm anonim şirketlere yönelik olarak, Ticaret Bakanlığı'nın "6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun 37'ncı Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğ'i (Tebliğ)" 15.09.2018 tarih ve 30536 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda, Kurulumuza iletilen tereddütlerin giderilmesini teminen, Tebliğ hükümlerinin halka açık anonim ortaklıkların
    TTK'nın 376 maddesine ilişkin değerlendirmelerinde de uygulanacağının kamuya duyurulması gereği doğmuştur.

Bu itibarla, halka açık şirketler tarafından TTK'nın 376'ncı maddesinde düzenlenen sermaye kaybı ve borca batıklık hükümlerinin
    değerlendirilmesinde Kurulumuz Kararı ile Tebliğ hükümlerinin birlikte dikkate alınması gerekmektedir.

Kamuya duyurulur.

Sayfa 799/984 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •