Sayfa 8/31 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 242 madde; 57 - 64 arası.

Konu: PENTA - Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

AK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu (Halka Arza Aracılık Eden Kuruluş Dışında Farklı bir Kuruluş Tarafından Hazırlanan)
    Değerleme Sonucu TL Sonuç
    Nominal Sermaye 31.724.000
    Hesaplanan Halka Arz Öncesi Özsermaye Değeri 1.336.755.259
    Halka Arz İskontosu Öncesi Pay Değeri 42,1
    Halka Arz İskonto Oranı 24,1% -9,8%
    Halka Arz İskontolu Özsermaye Değeri 1.015.168.000-1.205.512.000
    Halka Arz Fiyatı (TL/Pay) (Taban-Tavan)32,0-38,0
    Hesaplanan özsermaye değeri dikkate alındığında, taban fiyat (32,0 TL) üzerinden %24,1, tavan fiyat (38,0 TL) üzerinden %9,8 oranında halka arz öncesi iskonto oranı olarak hesaplandı.
    Penta için hazırlanmış olan fiyat tespit raporunun kapsamlı, net ve anlaşılır olduğu görüşündeyiz. Bununla birlikte;
    - İNA yönteminde kullanılan ABD doları bazlı risksiz getiri oranı olan %6,8 - 7,2 bandının bir miktar düşük olduğunu düşünüyoruz.
    - Çarpanlar analizinde benzer yurtdışı şirketlerin, varsa, 2022T projeksiyon rakamları da hesaplamaya dahil edilebilirdi.
    Yukarıda belirtilen çekincemiz dışında halka arz fiyatlarının makul olduğu görüşündeyiz.

GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş. Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu (Halka Arza Aracılık Eden Kuruluş Dışında Farklı bir Kuruluş Tarafından Hazırlanan)
    Bu halka arz öncesi özsermaye değeri 1.336.755.259 TL olmuştur. Halka arz öncesi pay başına değer ise 42,1 TL olarak bulunmuştur. Bulunan hedef pay başı değerine %24,10 halka arz iskontosu uygulanarak 32,0 TL lik taban fiyat, %9,81 halka arz iskontosu uygulanarak 38,0 TL lik tavan fiyat belirlenmiştir.
    Sonuç ve Yorumlar
    -Fiyat Tespit Raporu nda Şirket ile ilgili bilgilerin ve değerlemede kullanılan yöntem ve değerlerin detaylı bir şekilde açıklandığını düşünüyoruz.
    -Piyasa Çarpanları ve İNA analizlerinin eşit ağırlıklandırılmasını makul buluyoruz.
    -AOSM de kullanılan indikatörlerin piyasa şartlarını doğru olarak yansıttığını düşünüyoruz. Fakat Türkiye de faaliyet göstermekte olduğunu ve risk priminin değişebileceğini belirtmek isteriz.
    -İndirgenmiş nakit akımları analizinde değerin büyük bir kısmının uç değerden geldiğini belirtmek isteriz.
    -Taban fiyat için uygulanan halka arz iskontosunun (%24,10) makul olduğunu düşünüyoruz, fakat tavan fiyat için uygulanan halka arz iskontosunun (%9,8) düşük kaldığını belirtmek istiyoruz.
    Yukarıda belirttiğimiz çekinceler dışında 32,0 TL - 38,0 TL arasında belirlenen halka arz fiyat aralığının makul olduğunu düşünüyoruz.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,038
    Bir internet siteleri var, mütüş.
    Hizmetlerine baktım mütüş,
    Bu arzların sonunu çok merak ediyorum.

4. Penta'nın yüzde 42,03'ü halka arz edilecek. Ek satış hakkının tamamının kullanılması durumunda halka açıklık oranı yüzde 48,34'e çıkacak. Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi kullanılacak.

Penta Halka Arz için talep toplama dönemi bugün başlıyor. 6-7 Mayıs tarihleri arasında iki gün boyunca 32,00 TL- 38,00 TL fiyat aralığından talep toplayacak olan Penta Teknoloji hisselerinin 17 Mayıs Pazartesi günü Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Bir internet siteleri var, mütüş.
    Hizmetlerine baktım mütüş,
    Bu arzların sonunu çok merak ediyorum.
    geçen yıl penta halka arzı 9.90 olacaktı sonra ertelendi ne yaptıda arz 38.TL fiyata çıktı....arz bana göre süpheli....

6.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    geçen yıl penta halka arzı 9.90 olacaktı sonra ertelendi ne yaptıda arz 38.TL fiyata çıktı....arz bana göre süpheli....
    :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Her gün çıkan sayısını artık takip edemediğimiz coinler gibi sürekli halka arz edilen şirketler görüyoruz etrafta. Osmanlı yatırım halka arz kısmına Penta için baktım bir de kalekim çıkmış. Kale Kim? dedim kapattım ne ona ne buna bulaşmadım. Yeter da.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,742
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Her gün çıkan sayısını artık takip edemediğimiz coinler gibi sürekli halka arz edilen şirketler görüyoruz etrafta. Osmanlı yatırım halka arz kısmına Penta için baktım bir de kalekim çıkmış. Kale Kim? dedim kapattım ne ona ne buna bulaşmadım. Yeter da.
    penta kendi sektöründe sıradan bir şirket olabilir ama kalekim inşaat sektöründe seramiklerde yapıştırma harcında kullanılan malzemeyi ve türevlerini üretiyor ve bu işin ustaları o harcı direkt bu isimle yani "kalekim" olarak ifade ediyorlar. Kısaca kalekim bilinen bir markadır.

Sayfa 8/31 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •