Sayfa 8/631 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon
Arama sonucu : 5043 madde; 57 - 64 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Borsacıların idolü Warren Buffett de bu yolu izleyerek müthiş zengin oldu. Kendisi value investing ekolünün en sıkı temsilcisidir. Berkshire Hathaway adlı tekstil fabrikasının hisselerini 1960 larda ele geçirdiğinde şirket defter değerinin yarısından işlem görüyordu. İşin enteresan yönü TR'deki özel bankaların ana hissedarlarının bu gerçeğin (bankanın ederinin çok altından borsada işlem gördüğü gerçeğinin) farkında olmasına rağmen 3 maymunu oynamaları.
    ben de ele gecirecegim de gelirimde biraz daha artis olmali
    SA hanimin hesabiyla 10bin yila tamam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Borsacıların idolü Warren Buffett de bu yolu izleyerek müthiş zengin oldu. Kendisi value investing ekolünün en sıkı temsilcisidir. Berkshire Hathaway adlı tekstil fabrikasının hisselerini 1960 larda ele geçirdiğinde şirket defter değerinin yarısından işlem görüyordu. İşin enteresan yönü TR'deki özel bankaların ana hissedarlarının bu gerçeğin (bankanın ederinin çok altından borsada işlem gördüğü gerçeğinin) farkında olmasına rağmen 3 maymunu oynamaları.
    cok da degil aslinda,

Garanti'de ana hissedar cagri yaparak hisseleri topladi
    https://twitter.com/barisesen/status...79863839645696

Koc Grubu arkadan dolanip 3 puan alarak YKB'de ana hissedar oldu
    https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaber...mamladi/671973

Devlet sermaye artirimlari ile Varlik fonu araciligiyla halkb ve vakif'taki hisselerini artirdi ve surec her yil devam ediyor
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/tur...amlesi/2769916

AKBNK ve SA-Grubu ile isim olmaz (benden uzak olsun)
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Saban

is bankasinin ana hissedari Munzam Sandik, Efes Holding, Tecim Ltd, Topkapi Danismanlik, vs.. vasitasiyla hisselerini artiriyor.
    3 maymunu oynayanlar, baska oyunlar da oynuyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Benim bir hayat felsefem vardir: Elindekinin degerini bilmeyen onu er gec kaybeder.
    Biraz "harsh" oldu ama bence bu sekilde.

Esas önemli olan beklenti'nin ne oldugudur. Bunu sadece hisse anlaminda da soylemiyorum. Insan icin de gecerli.
    Kisi baska insanlardan önce esas kendini çok iyi tanimalidir.
    Kendini tanimayan kisi en ucuz olan hisseyi bulmak icin analiz yapsa nolacak ? Bulsa da, alsa da, onu elinde tutamaz ki.
    özetle ne hisse analizi yapip hazineyi bulabilir, ne de dogru insanlarla iliskini uzun vadede surdurebilir.

haliyle yatirim tavsiyesi falan degil, abi tavsiyesidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    haaaa sunu da soyleyeyim,
    mala yumulun abicim, bundan ucuzu bulunmaz falan dedigim de yok
    ben zaten katolik nikahi kiydim bununla
    %99 mal blokeli
    millet burada bile ucacak lan bu derken beyler yavas demis adamim ki yine ayni fikirdeyim
    temettuye kadar da bir cacik olmasini beklemiyorum
    mal zaten agir abilerde, onlarin da niyeti az cok belli
    kimse 10-11 liraya ocak'ta satilan hissenin verecegi temttuyle 3 ay sonra 15'den compounding istemez.

bu da yatirim tavsiyesi degil tabi ki

5. Gelişmiş ülkelerde aktivist fonlar var. Bunlar özellikle değerinin çok altından borsada işlem gören şirketlerin hisselerine yatırım yapar. İlk başta sermayenin %5 i kadar alım yapıp yönetim kuruluna kendi adamlarını sokarlar. Akabinde sermayenin %10 una %20 sine kadar alımlarını artırırlar, böylece YK daki temsil güçleri de artar. Amaçları hissenin gerçek ederini bulması için gereken politikaları uygulatmaktır. %90 oranında da başarılı olurlar. TR'de bunları görmemiz gerekiyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Maalesef TR piyasası çok sığ. Regülasyon ve denetim de hak getire. Ortam da manipülasyona çok uygun. Bir kaç yüz milyon dolarlık risk sermayesine sahip bir konsorsiyum veya pool fiyatları kolayca istediği yönde oynayabiliyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. İşte tam bu noktada ana hissedar devreye girmelidir. Madem piyasa şirkete güven duymayıp hak edilen değere oranla %50 yi aşan türden anormal bir iskonto (risk primi) uyguluyorsa o zaman da bu oyuncuların elindeki oyuncağı almak lazım. Bunu yapacak olan da ana hissedardır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    İşte tam bu noktada ana hissedar devreye girmelidir. Madem piyasa şirkete güven duymayıp hak edilen değere oranla %50 yi aşan türden anormal bir iskonto (risk primi) uyguluyorsa o zaman da bu oyuncuların elindeki oyuncağı almak lazım. Bunu yapacak olan da ana hissedardır.
    sapanci Hanim'in hesabiyla olur mu, tabi ki olur:
    10 bin yila belki

objection !
    is bankasi'nda bu isin olmasi imkansiz
    IS sandik, 2. buyuk hissedar Ataturk hisseleri'ni emanetcisi CHP'den geri mi alacak ?
    daha cok sey yazilir da... neyse

Sayfa 8/631 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •