Sayfa 8/35 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 275 madde; 57 - 64 arası.

Konu: ALTIN.S1 - Darphane Altın Sertifikası

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    borsa da işlem gören bir varlıkta fiziki teslimat niçin olsun? borsaya bir derinlik katacakken, sahip olan herkes fiziki teslimat isterse ortada mal kalmayacak, bu nasıl bir iş. diğer taraftan kimse dövize kaçmasın diye bankalar boğulurken, hisseden çıkan para hiç yorulmadan dövize geçmiş olacak. şu an 5 ton değil, 100 ton olsa çok rahat satılır.
    ky nin hisseden çıkıp dövize geçmesinden korkuluyor ise, bu ürünü fiziki teslimat olmaksızın, yani karşılığı olmadan 100-200 ton çıkarabilirsiniz.
    1 beş ton taha koyar...kaç kişi fiziki teslimat ister???fizki teslimat avantaj yaratması için yapmışlar..şart değil fiziki teslim almak..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

2. çok güzel düşünülmüş bir enstruman..dolar almaktan daha iyi...altındaki olası yükselişlerde de daha cazip oluyor.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben bu enstrümanı çok beğeniyorum ve epeyce taşıyorum.

Bugünkü hareket benim gibi malda olanlara arbitaj fırsatı verebilir eğer gün içi gerçekleşirse

Bu nedenle gün içi böyle hareket beklemem açıkçası.

Bu hareketin de muhtemel bir tombul parmak hatası olduğunu düşünüyorum, muhtemelen sıfır fazlası filan oldu, ayrıca normal vatandaş olarak 1m TL değerinde alım yapınca ek alım emirlerim gelmiyordu günlük, bu nedenle alımımı birden fazla günde yapabildim. Tek kalemde bu kadar çizen ya kurumun hatası oldu ya da farklı izinlere sahip bir kurumdan değişik işler oldu. Her türlü ben makasın fiziki teslimatı özendirmemek için hep artı gideceğini düşünüyorum, ama bu şekilde % bilmemkaç artı makas olursa yatırımcı soğur.

Ayrıca düşerken de tersine negatif makas oluşabilir.

Piyasa yapıcı atıyorum +10 pips sabit makası hep korumalı bana göre. Yetmezse de ek mal verin.

Borsacı olarak benim arayıp arayıp bulamadığım enstrümandı. Hisse satıyorsum eline TL geliyor dövüz alsan ayrı dert altın alsan ayrı bankaya çeksen ayrı

TL de kalsan apayrı

Borsacı için mükemmel bir parayı saklama aracı olduğunu düşünüyorum naçizane. Özellikle kısa vadede kur şoku riskin yok ons sert hareket etmediği sürece büyük bi riskin yok. Hisse senedi al sat uğraşan tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

Herkese bol kazançlar dilerim.
    Bizim teori çöktü. Dayı bildiğin malı gucaklamış.

hayırlı olsun ne diyelim.

günlü 1 milyon alım limiti olan şeyi,

1. 66 hesapla mı kucakladın?

2. Aracı kurumun limit mi uygulamadı?

3. Ziraat dediler ama PY sen misin ey TEB?

Ne biçim iş bu?

Biz alırken 1 milyona gelince 1 adet bile lot vermeyen sistem TEB e karanlıkta milyonlarca LOT veriyor 6 milyon lira karşılığı.

Hayırlı olsun ne diyek.

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    1 beş ton taha koyar...kaç kişi fiziki teslimat ister???fizki teslimat avantaj yaratması için yapmışlar..şart değil fiziki teslim almak..
    fiziki teslimat olmasa alınmayacak mı? bir 5 ton daha koysa yetecek mi? böyle bir üründe cazibe yaratmaya gerek var mı? ben de böyle bir ürünün çok cazip olduğunu, lakin yeteri arz yapılamayacağı için aşırı fiyatlanacağını söylüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    fiziki teslimat olmasa alınmayacak mı? bir 5 ton daha koysa yetecek mi? böyle bir üründe cazibe yaratmaya gerek var mı? ben de böyle bir ürünün çok cazip olduğunu, lakin yeteri arz yapılamayacağı için aşırı fiyatlanacağını söylüyorum.
    şu anda olanda o dur zaten.. özel bir urun gıbı nıtelenıyor...sankı yenı halka arz edılmıs bır fırma gıbı:
    kademelere baktığımda taleple beraber kademelerde kalın kalın lotlar yok.başka bır avantajıda. çogumuz gıp 200 bınlık 500 binlik altını alıp eve goturmeyız..kuyumcu sahte altınmı verdı. degerımı dusuk, nerde stokluyacagıuz gıbı endıselerle..burda fızıkı almasak bıle, alabılecegimizi bildiğimiz bir ürün var..ilginç ve özel bir ürün olur , fiyatının cok yukselmesı gercek ederinden yukarı gitmesi bana göre oyle kotude bır sey degıl..borsada şişirilmiş bir suru hısse senedi varken degerının 10 misliyle fıyatlanan hisseler varken, borsa dınamıgınde işlem goren altıs1 ın fıyatı gr da 50 tl fazla an ıtıbarıyla.,
    kuyumcuya gitsen işçiliksiz altın alsanız herhalde onlarda burdakı gr altın fıyatından vermez? bu son satır hakıkıdakı gorusum tahmınıdır kuyumculukla ugrasan arkadaşlar daha ıyı bılır.

Aslinda o gün alinan lot ve daha fazlasi emeklilik fonlarinin hesabina geçti. Fon yoneticisinin bilinçli veya bilinçsiz ederinden fazla fiyata umarsizca almasina anlam veremiyorum.
    Buradaki bizi ilgilendiren esas sorun piyasa yapicinin fiyati olmasi gereken yere cekmemesi. Fiziki teslimatı olan bir ürünün bitcoin, hisse senedi gibi sacma sapan fiyatlanmasinin izahı yok

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bizim teori çöktü. Dayı bildiğin malı gucaklamış.

hayırlı olsun ne diyelim.

günlü 1 milyon alım limiti olan şeyi,

1. 66 hesapla mı kucakladın?

2. Aracı kurumun limit mi uygulamadı?

3. Ziraat dediler ama PY sen misin ey TEB?

Ne biçim iş bu?

Biz alırken 1 milyona gelince 1 adet bile lot vermeyen sistem TEB e karanlıkta milyonlarca LOT veriyor 6 milyon lira karşılığı.

Hayırlı olsun ne diyek.

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Aslinda o gün alinan lot ve daha fazlasi emeklilik fonlarinin hesabina geçti. Fon yoneticisinin bilinçli veya bilinçsiz ederinden fazla fiyata umarsizca almasina anlam veremiyorum.
    Buradaki bizi ilgilendiren esas sorun piyasa yapicinin fiyati olmasi gereken yere cekmemesi. Fiziki teslimatı olan bir ürünün bitcoin, hisse senedi gibi sacma sapan fiyatlanmasinin izahı yok

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bence bır muddet sonra aradakı.. marj bellı bır rısk noktasına geldıkten sonra dengelenecektır. sonucta aya gıdecek halıde yok..

8. Piyasa yapıcı atıyorum +10 pips sabit makası hep korumalı bana göre. Yetmezse de ek mal verin.

burda +50 pips cıvarı bugun ıtıbarıyla.. dengelenecektir.

Sayfa 8/35 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •