Sayfa 80/106 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 633 - 640 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. Yarismayi baslatmak sorun degil kurallari belirkeyelim

1000 tl ile baslanacak.

Alim islemleri sabah acilis fiyati baz alinarak yapilacak.

Tum emirler saat 9 dan sonra soyoenirse ertesi gunun acilis fiyatina kalir gun ici emir soylediginizde saat 9 u gectigi icin ertesi gun acilis fiyatina kalir.

Satim islemi soylenin gunun kapanis fiyatindan yapilir seans kapanmadan saat 5 den once satim emrinin soylenmesi lazim.

5 ten sonra soylenen satis emri ertesi gunun kapanisina kadar sarkar.

Bu kurallarda bir sikinti varmi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Yoksa devam ediyorum alim ve satim yaparken herkes kisa bir aciklamayla su sebeple aliyorum su sebeple satiyorum derse daha iyi olur yarismacinin modelini anlamis oluruz.

Yarisma sonunda tiyolarla islem yapan cennet yolu getirisi su filan diye modelini soylerek sunalim diyorum.

Aselisinki belli uvy yapacak. Hic satmayacak.

Ben bilancoya bakacagim oda belli

Viper ? Neye dayali alim satim yapacaksin

Cennet yolu sende belirt.

Bir sablon belirtin ki kafasina gore aldi satti demeyelim.

Trade modeli uygulayacamda diyebilirsiniz.

Fakat alim satim yaparken su hisseyi aliyorim cunku teknik anlamda yukselis bekliyorum.

Sunu aliyorum cunku birinden tiyo aldim filan seklinde yapalim diyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3. Boylece tiyo alarak islem yaparsaniz sunu kazanirsiniz.

Sadece teknikle islem yaparsaniz sunu kazanirsin.
    Uvyci olursaniz sunu kazanirsiniz gibi bir cikarimda bulunalim.

Amac kisilerin basarisi degil modellerin basarisi on planda olacak

4. .

Benim Portföy bu : mevcut miktar üzerinden yüzdelik kazanç hesabı yaparız hiç satış yapmayacağım ve sadece yatan temettülerle alım yapacağım.

Twitter @uvyaselis

5. Aseliş Erhan açıkgöz seni geçer bence

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Kisilerin basarisinin ovunulucek bir tarafi yok.

Modeller ovulmeli eger yarismayi ben kazanirsam erhan oldugum icin degil modelimden dolayi kazanmisimdir.

Aselis kazanirsa uvy ile ovunmesli kendisiyle degil.

Amac modellerin testi kisilerle degil modellerle yarisalim

7.  Alıntı Originally Posted by ankarali_omer Yazıyı Oku
    Aseliş Erhan açıkgöz seni geçer bence

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçsin dostum sorun değil burda ki amacımız doğru modeli bulmak

Twitter @uvyaselis

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,741
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Yoksa devam ediyorum alim ve satim yaparken herkes kisa bir aciklamayla su sebeple aliyorum su sebeple satiyorum derse daha iyi olur yarismacinin modelini anlamis oluruz.

Yarisma sonunda tiyolarla islem yapan cennet yolu getirisi su filan diye modelini soylerek sunalim diyorum.

Aselisinki belli uvy yapacak. Hic satmayacak.

Ben bilancoya bakacagim oda belli

Viper ? Neye dayali alim satim yapacaksin

Cennet yolu sende belirt.

Bir sablon belirtin ki kafasina gore aldi satti demeyelim.

Trade modeli uygulayacamda diyebilirsiniz.

Fakat alim satim yaparken su hisseyi aliyorim cunku teknik anlamda yukselis bekliyorum.

Sunu aliyorum cunku birinden tiyo aldim filan seklinde yapalim diyorum
    Erhan ben söyle düşünüyorum. Gün içinde al ve sat isteyen yapabilmeli.(mesela ben bunu da uygulamak istiyorum.)

İşlem hacmi günlük 500 bin yada 1 milyon TL nın altında oluşan hisselerde yapılan alım ve satımlar değerlendirme dışı tutulmalı.Bazı hisselerde 100 bin liralık bile işlem yok. Bunlara göre portföy getiri değerlendirmeleri gerçek hayatta olamayacağı için absürt olacaktır.
    Bunun kuralı eğer o gün o hissede işlem hacmi 999.999TL yı aşmalı şeklinde olabilir.

Kendimi tek bir stratejiye sıkıştırma istemiyorum.

Bu sebeple 3 stratejiyi de uygulamak istiyorum:

1-Bilanço bazlı alım. Portföyün belli bir kısmıyla 6 aylık bilançosu iyi gelmiş karlılığı artmış yada zarardan kurtulup kara geçmiş şirketlere yatırım.

2-Günlük fırsat olduğuna/oluştuğuna inandığım hissede alım ve gerekirse aynı günde satım.
    Bunun da kuralı seans içinde alındığı anda foruma yazmak. Satıldığında da yine hemen yazmak.(Günde en fazla 1 yada 2 kez bu hakkın olması şartı olabilir)
    Bunun da tespiti hissenin günlük hareketlerinden rahatlıkla yapılabilir.

3-Haber(tiyo) bazlı alım. X bir şirketin alacağı ihale hakkında iyimser olmak yada firmada çalışan birinden duyum alarak işlem yapmak.

Bu bakımdan gün sonu kapanış fiyatı yerine işlem yapılan her fiyattan istenildiği zaman alım satım yapıldığı varsayılırsa daha sağlıklı olur kanaatindeyim. Tek şartı işlem hacmi dediğim gibi 1 milyon TL altı hisseler sayılmamalı.Gün içinde alacak olan o dakikalarda foruma mesajını atar yada atmalı. Mesajı atmayan alım yapmış sayılmaz.

Neyse bunlar kendi düşüncelerim. Yazdıklarımdan sana Ters/aykırı gelenleri de sen de paylaşırsan konuşalım tekrar üzerlerinde.

Sayfa 80/106 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •