Sayfa 80/628 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 633 - 640 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

Marbaş Menkul, Emek Elektrik için teknik analizde bulundu

EMKEL:

DİRENÇLER: 1.42 – 1.60
    DESTEKLER: 1.29 – 1.17

EMKEL hissesini incelediğimiz zaman ilk dikkat çeken özelliği endekse göre aşırı derecede ucuz kalması, endeksin 100 binlere yaklaştığı şu tarihlerde EMKEL hissesi bir türlü beklenen yükselişi gösteremedi. Son günlerde ise hissede bilanço beklentisi ile yükselişler görüldü ancak bilançonun açıklanması sonrasında gap yaparak 1.4’lere kadar çekilen hisse haftayı 1.34 seviyesinden kapattı. Son günlerde bolca konuşulan hisseyi teknik acıdan baktığımız zaman fiyatların 1.28 ve RSI indikatöründe 42 seviyesi üzerinde kalınması halinde hissenin yükseliş potansiyelini koruduğunu görüyoruz ancak yükselişlerin hızlanması için yukarıda verilen grafikteki mavi yükseliş trendi çizgisinin kırılması ve RSI indikatöründe 53 seviyesinin aşılması gerekebilir. Bu seviyelerin aşılması halinde fiyatlar 1.60 seviyelerine doğru tekrar atak yapabilir. Aksi halde ise yaşanabilecek sarkmalarda 1.28 aşağıya kırılır ise fiyatlarda 1.17’lere kadar geri çekilmeler yaşanabilir.

http://www.borsagundem.com/haber/eme...nalizi/1198566
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2. defter değeri: 2.37
    Kişisel görüşlerim dışında alıntı alınan yazılarım benim görüşlerimi yansıtmaz. Forumdaki Hiç bir yazım yatırım önerisi değildir.

3. Kişisel görüşlerim dışında alıntı alınan yazılarım benim görüşlerimi yansıtmaz. Forumdaki Hiç bir yazım yatırım önerisi değildir.

4. Kişisel görüşlerim dışında alıntı alınan yazılarım benim görüşlerimi yansıtmaz. Forumdaki Hiç bir yazım yatırım önerisi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Osman Bey Yazıyı Oku
    Marbaş Menkul, Emek Elektrik için teknik analizde bulundu

EMKEL:

DİRENÇLER: 1.42 – 1.60
    DESTEKLER: 1.29 – 1.17

EMKEL hissesini incelediğimiz zaman ilk dikkat çeken özelliği endekse göre aşırı derecede ucuz kalması, endeksin 100 binlere yaklaştığı şu tarihlerde EMKEL hissesi bir türlü beklenen yükselişi gösteremedi. Son günlerde ise hissede bilanço beklentisi ile yükselişler görüldü ancak bilançonun açıklanması sonrasında gap yaparak 1.4’lere kadar çekilen hisse haftayı 1.34 seviyesinden kapattı. Son günlerde bolca konuşulan hisseyi teknik acıdan baktığımız zaman fiyatların 1.28 ve RSI indikatöründe 42 seviyesi üzerinde kalınması halinde hissenin yükseliş potansiyelini koruduğunu görüyoruz ancak yükselişlerin hızlanması için yukarıda verilen grafikteki mavi yükseliş trendi çizgisinin kırılması ve RSI indikatöründe 53 seviyesinin aşılması gerekebilir. Bu seviyelerin aşılması halinde fiyatlar 1.60 seviyelerine doğru tekrar atak yapabilir. Aksi halde ise yaşanabilecek sarkmalarda 1.28 aşağıya kırılır ise fiyatlarda 1.17’lere kadar geri çekilmeler yaşanabilir.

http://www.borsagundem.com/haber/eme...nalizi/1198566
    ben de bunu söylemeye çalıştım..ama insanların inanması için aracı kurum olması gerekiyormuş..

6. [QUOTE=trail;461736]ben de bunu söylemeye çalıştım..ama insanların inanması için aracı kurum olması gerekiyormuş..[/QUO

Hisse 1300 e düşerken bu hisseyi alanları mal olmakla suçlayıp göreceksiniz bu hisse çok düşecek deyip hele 1100 e gelsin o zaman alırım yazdın..Yazıların orda duruyor..Bu hisse 1100 e bile düşse ordan alanları bile mallıkla suçlar hele bir 097 e gelsin ordan alırım yazardın..Ben bir şirketi beğendiğimde senedini uygun bulduğum bir yerden alırım,senedi aldıktan sonra senet hemen yukarı fırlarsa bu beni haklı çıkarmaz ya da senet düşerse bu beni haksız çıkarmaz..Borsada çoğu zaman çok iyi bir senet %20-%30 aşağı yönde düşede bilir..Ama şirketin gidişatı mali yapısı iyiye gidiyorsa er geç yönü yukarı olur..Senin cümlelerinden bu işle bir ilgin varsa da bir bilgiye sahip olmayan biri olduğun anlaşılıyor..Ben bu senedi aldığım gün bu sayfada aldığım fiyattı da yazdım..Öyle kıvırmaya gerek yok...Almadığın bir senedi millete ben sizi koruyorum daha çok düşecek deyip insanlara akıl verme yol göstermeye soyunmak cehalletten başka bir şey değildir..Belki sana uyup da 1300 den almak isteyen vaz geçti...Hesabını verebilir misin?Aklın varsa kendine sakla...

7. EMKEL'in piyasa değeri 32 milyon halbuki sadece bir gayri menkulunun değeri 33 milyon. Üretim iyi. ABD'de tamamlanmış ve faaliyetini sürdüren bir fabrika var. Sadece yöneticilerine güven yok zannediyorum. Şirketin karını bilançoda yapacakları hile ile aktarabilirler endişesi var. İlk çeyrekte yüksek kar beklerken zarar açıkladı. Bunun makul nedenlerinin olabileceğini arkadaşlar açıklamaya çalıştı. İkinci çeyrekte kar açıklaması durumunda iyi bir yükseliş sergileme potansiyeli kendini gösteriyor.

Bu durumda şimdi bize düşen sabırla beklemek. YTD

Kar payı dağıtacağıni açıklayan şirketler, ödeme tarihi ve miktarları ( son güncellenmiş hali )

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 80/628 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •