Sayfa 805/1002 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Gecen gun yiginla sattim ben ondan alirsiniz dostuma

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Siz ppz alabildinizmi.
    Ben bi hafta once alamadim.
    Pay adedi yetersiz sanki.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    birikim de kalmadı eridikçe eridi, hisse ve hisse fonların durumu çok kötü hem ana paradan, hem enflasyondan dolayı zarar o kadar çok ki, hepsini satıp kalanı yiyeyim desem yiyecek keyif de kalmadı.
    zararın bu kadar çok olması ucuzdan alım için bir fırsat işareti aslında. bugün %10 ekledim ben bakalım. aylık kaybımız %10'du zaten geçen ayki rakama tamamlamış olduk. borç alaraktan..borç dediğim de parası hep faizde duran annematikten. bugün dip yaptığımıza dair bi öngörüm var ama haftaya 4200 yaparsa bi %10 daha ekliycem. eski zirveyi geçince geri ödiycem.

öyle yada böyle eski zirveleri geçecek, bistin uzun süreli grafiğine bakarsak da çok uzun sürmeyecek. oluyor bazen böyle yapacak birşey yok. krediye falan bulaşmadan uzun vadeli borç bulabilen yada satacak arsası arabası olan her düşüşte ekleme yapmalı. dipsiz kuyu değil bu, kripto gibi değil. mala yatırımın bir çeşidi. %50 ucuzlamış bir mal. nereye kadar düşeceğini kesin söyleyemem ama bugünlerde kademeli alanın birkaç yıl içinde güzel karlar edeceğini kesin söylerim.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    zararın bu kadar çok olması ucuzdan alım için bir fırsat işareti aslında. bugün %10 ekledim ben bakalım. aylık kaybımız %10'du zaten geçen ayki rakama tamamlamış olduk. borç alaraktan..borç dediğim de parası hep faizde duran annematikten. bugün dip yaptığımıza dair bi öngörüm var ama haftaya 4200 yaparsa bi %10 daha ekliycem. eski zirveyi geçince geri ödiycem.

öyle yada böyle eski zirveleri geçecek, bistin uzun süreli grafiğine bakarsak da çok uzun sürmeyecek. oluyor bazen böyle yapacak birşey yok. krediye falan bulaşmadan uzun vadeli borç bulabilen yada satacak arsası arabası olan her düşüşte ekleme yapmalı. dipsiz kuyu değil bu, kripto gibi değil. mala yatırımın bir çeşidi. %50 ucuzlamış bir mal. nereye kadar düşeceğini kesin söyleyemem ama bugünlerde kademeli alanın birkaç yıl içinde güzel karlar edeceğini kesin söylerim.
    aslında düştükçe alıp durmasaydım zarar bu kadar çok olmazdı ama katlandıkça katlandı, elde nakit kalmayınca dün zararda olmayan fonları bozdurdum, bir miktar da boşta dolar ve euro da var ama bunları 8 hissenin hangisine paylaştırsam pek faydası olmaz, iki tane de %20 zararda fon var.
    haftaya bakacağım artık 4.200 civarı gelirse kalan nakitin tamamını paylaştırıp son kozumu oynayacağım, daha da düşerse satılık evleri acil olarak vereceğim artık.

4. Borsada yatırımcı sayısında tarihi rekor
    Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun açıkladığı verilere göre, Borsada yatırımcı sayısı tarihinde ilk kez 5 milyonu aştı.
    https://www.bloomberght.com/borsada-...-rekor-2331011

Yatırımcı arttıkça borsa düşüyor.
    Bunlar parasız gariban yatırmcı demekki. Halka arzdan 1 lot alıyor, ilk tepede çıkıyor, bu da yatırımcı oluyor.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Borsada yatırımcı sayısında tarihi rekor
    Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun açıkladığı verilere göre, Borsada yatırımcı sayısı tarihinde ilk kez 5 milyonu aştı.
    https://www.bloomberght.com/borsada-...-rekor-2331011

Yatırımcı arttıkça borsa düşüyor.
    Bunlar parasız gariban yatırmcı demekki. Halka arzdan 1 lot alıyor, ilk tepede çıkıyor, bu da yatırımcı oluyor.
    Smitci kahveci gazoz cu misali , geçen yazmıştım , cepten herkes borsacı oldu

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Smitci kahveci gazoz cu misali , geçen yazmıştım , cepten herkes borsacı oldu
    Onlardan çok çarpılan var ama

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    aslında düştükçe alıp durmasaydım zarar bu kadar çok olmazdı ama katlandıkça katlandı, elde nakit kalmayınca dün zararda olmayan fonları bozdurdum, bir miktar da boşta dolar ve euro da var ama bunları 8 hissenin hangisine paylaştırsam pek faydası olmaz, iki tane de %20 zararda fon var.
    haftaya bakacağım artık 4.200 civarı gelirse kalan nakitin tamamını paylaştırıp son kozumu oynayacağım, daha da düşerse satılık evleri acil olarak vereceğim artık.
    hocam düştükçe almanda sorun yok almaya başladığın yerde sorun var senin. kademeli alım zirvede değil dipte başlar. misal bende öyle çok derin zararlar yok. her zaman yıllık faizden öndeyim. aynen öyle bir şekilde nakit bulup takviye yapmaya mecburuz artık.

diğer seçenek dayanamıyorsan dipte satıp lanet edip borsayı tamamen terketmek. yoksa burdan satıp 5 bini geçince tekrar alanlar farkında olmadan zirveden al-dipten sat gibi bir süper aptallık sarmalına girmiş oluyor. acı gerçek bu. düşüşte satmaya bir kere alışan zaten bir mucize gerçekleşip borsa 3700'lere düşse bile yine alım yapamaz korkudan. tekrar almak için 5 bin üstünü illaki bekler.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Onlardan çok çarpılan var ama
    Carpiliyor kar ama düzeni de bozuyorlar , 100 TL için al sat vs

Sayfa 805/1002 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •