Sayfa 807/1017 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 8134 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Jim Rickards çokca söyler bu lafı:

"Gerçekllik her zaman kazanır. Hemen olmasa bile zaman içinde."
    Gerçekleri doğru tayin edebilenler de aynı şekilde kazanan tarafta olurlar.

Gavurların videolarını seyrediyorum,yok altın gümüş sikke al,tarım arazisi al ,kendi yiyeceğini kendin üret,suyunu elektriğini kendin sağla falan.Bence saçmalık,o çaplı karanlık bir dünyada bunlar da işe yaramaz ki,sonuçta bir sistem olacak insanlar sistemsiz yaşayamaz,o sistem de maalesef 1984 tarzı bir şey olacak.Google da eski bir filmi var isteyenler için kitabı okumadıysanız (çok başarılı bir produksiyon) filmi çekilmiş.Kaç yıl önceden adamlar nasıl bir dünya tahayyül ettiklerini yazmışlar,filmini çekmişler,bunlarla nasıl başedilecek.Şimdiki aptallaştırılmış nesil bunların elinde tamamen oyuncak olur.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Gerçekleri doğru tayin edebilenler de aynı şekilde kazanan tarafta olurlar.
    Valla bizim kazancımızdan ne olacak,hadi biz yırtalım,adamlar bir nesil sonra nakitsiz toplum diyor,eviniz arabanız olmayacak sistem zaten size bunları verecek ayağına kişisel mülkiyeti bitireceğiz diyorlar ki bu adamlar dediler mi yaparlar.Bizim üç beş yıllık finansal zaferimiz ne işe yarayacak ki ,bu işlerin sonu tatsız.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla bizim kazancımızdan ne olacak,hadi biz yırtalım,adamlar bir nesil sonra nakitsiz toplum diyor,eviniz arabanız olmayacak sistem zaten size bunları verecek ayağına kişisel mülkiyeti bitireceğiz diyorlar ki bu adamlar dediler mi yaparlar.Bizim üç beş yıllık finansal zaferimiz ne işe yarayacak ki ,bu işlerin sonu tatsız.
    Bir bok yapamazlar.

Mike Tyson'un da güzel bir lafı var gibi durumlar için:

"Herkes ağzının ortasına yumruğu yiyinceye kadar bir plan sahibidir."

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bir bok yapamazlar.

Mike Tyson'un da güzel bir lafı var gibi durumlar için:

"Herkes ağzının ortasına yumruğu yiyinceye kadar bir plan sahibidir."
    ))))))))))e direneceğiz tabi,nasıl olacak bilemiyorum ama direneceğiz.Benim kişisel direnişim uzun süredir sisteme gereksiz yere bir kuruş kaptırmamakla başladı.Gereksiz hiç bir şeye beş kuruş vermiyorum,yaşlı tutucu alman misali.

Ha bir de hiç tarzım olmadığı halde fiziki gümüş işine sırf redditçilere destek olsun diye düzenli alımlarla devam ediyorum.Yanlış anlaşılmasın altın gümüş çok severim de hiç fiziki almazdım,redditçilerden beri düzenli alıyorum.

FED: RİSK İŞTAHI DÜŞERSE VARLIK FİYATLARI KIRILGAN HALE GELEBİLİR..

Ehhh tabi o zaman US bonoların faizlerinin yükselmemesi ve aynı zamanda doların güçlenmemesi gerekiyor..

10 yıllıkların faizinin ve doların güçlenmesinin olağanüstü durumlar haricinde pek mümkünatı yok..bu olağanüstü durumalara gidiş olduğunda ise FED ve saz arkadaşlarının devreye girmesi çok normal gözüküyor..

Yani ara sıra piyasalar yoklama çekecek olsada, buralardan altına gelecek ciddi bir tehdit görmüyorum ben..

YTD..

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ege cansen sistemin adamıdır,tam bir kapitalisttir,benim gördüğüm her zaman patronların yanında bir adam.Altına dayalı sınırlı bir para sisteminin felaket olacağı düşüncesi para baronlarının bilinçli yaydığı bir saçmalık.Neden öyle olsun ki.Bu parasal genişlemenin geldiği noktayı düşünürsek bence asıl sınırsız para sistemi felaket bir şey.Hepimizin dertlerinin temelindeki enflasyon olgusunun temelinde bu sistem yatıyor.
    Altın sisteminde bankaların havadan para yaratarak borçla gelecekten çalma işlevi yok, ondanır..

Sayfa 807/1017 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •