Sayfa 81/473 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 3779 madde; 641 - 648 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Grafik için teşekkürler. Elinize sağlık... :ok:

Alıntı Originally Posted by gdeniz90 Yazıyı Oku
    Grafigin geregini yapti. Grafik atttik diye suclu olmustuk ama. Neyse herkesin carsisi pazar olsun. Bazen o kadar elestiririz ki duzelmeleri goremeyiz gorsek de hep eskisi gibi olacak gibi gelir. Bu sayfaya son yazim carsiniz pazar olsun
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Alıntı Originally Posted by ikisekiz Yazıyı Oku
    hepimiz topluca kafayı yedik akenr yüzünden :)
    ....

ikisekiz*said:15-02-2021*13:37

tam 4 aydır 2.20 2.40 oyalandı bu saatten sonra 5e de gitsen bist tarihinin en lanetlemiş kağıdı olduğunu değiştirmeyecek*
    bu şirketleri denetleyen birim yok mu Akkök holdingin bütün zararları aknerjiye yazılıyor sanki tuhaf*
    4lü tuvalet kagidi kaç liraydı

hesap makinam da yok 3ten sonra 4 mü geliyordu bir yardimci olun mehmetalibey

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    havalara bak havalara

kardes cok sukur herkesin elinde cep telefonlari bilgisayarlar var. senin attigin grafigi herkes goruyor sen boyle her grafik koydugunda artistlik yapacaksan zahmet etme bir dahaki sefere
    Sanane forumun sahibimisin. Bir grafik attik suclu olduk ya ardina da hisse tavanladi. Hala laf isitiyoruz.

Kendini, etrafında olan güzel şeylerin sebebiymiş gibi görmek !

Böyle düşünür mü insan zaman zaman veya bazı durumlarda?

Düşünür belki de!

Hiç katkısı olmadığı bir durumdan vazife çıkarır mı kendisine?

Çıkarır elbette.

Kendini merkezine koyarsa dünyanın.

Bilgiye, duyguya, düşünceye ve de emeğe saygısı yoksa!

Bütün güzel şeylerin kendisiyle bir ilgisi olabileceğini zanneder.

Kerameti kendinde zanneder.

“Güzelliğin on para etmez.

Bu bendeki aşk olmasa.”*

diyen, Aşık Veysel'i bilmiyor demek ki!

Küçük bir hikaye:

Yıllar önce bir genç delicesine aşık olmuş. Sonunda bir gün sevdiği kıza açılmış ama reddedilmişti.

Aradan seneler geçmiş genç aşkından yazdığı şiirlerle ünlü bir şair olmuş. ismi duyulmuş, namı yayılmış.

Sevdiği kız bir zamanlar kendisini seven gencin namını duymuş ve kocasını da yanına alarak adamın yanına gitmiş ve şöyle demiş;

-Beni tanıdın mı?

-Tanıyamadım

Kadın ısrarla tekrar sormuş

-İyi bak tanımadın mı? demiş

Adam gerçekten de tanıyamamış

-Tanıyamadım

Bunun üzerine kadın:

-Sen, seni şair edeni nasıl tanımazsın!

Adam da bunun üzerine sinirlenerek

-Madem ki keramet sendeydi, yanındaki neden şair olmadı

Hikayedeki gibi kerameti kendinden bilenler hep oldular.

Bundan sonra da olacaklar!

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Kendini, etrafında olan güzel şeylerin sebebiymiş gibi görmek !

Böyle düşünür mü insan zaman zaman veya bazı durumlarda?

Düşünür belki de!

Hiç katkısı olmadığı bir durumdan vazife çıkarır mı kendisine?

Çıkarır elbette.

Kendini merkezine koyarsa dünyanın.

Bilgiye, duyguya, düşünceye ve de emeğe saygısı yoksa!

Bütün güzel şeylerin kendisiyle bir ilgisi olabileceğini zanneder.

Kerameti kendinde zanneder.

“Güzelliğin on para etmez.

Bu bendeki aşk olmasa.â€*

diyen, Aşık Veysel'i bilmiyor demek ki!

Küçük bir hikaye:

Yıllar önce bir genç delicesine aşık olmuş. Sonunda bir gün sevdiği kıza açılmış ama reddedilmişti.

Aradan seneler geçmiş genç aşkından yazdığı şiirlerle ünlü bir şair olmuş. ismi duyulmuş, namı yayılmış.

Sevdiği kız bir zamanlar kendisini seven gencin namını duymuş ve kocasını da yanına alarak adamın yanına gitmiş ve şöyle demiş;

-Beni tanıdın mı?

-Tanıyamadım

Kadın ısrarla tekrar sormuş

-İyi bak tanımadın mı? demiş

Adam gerçekten de tanıyamamış

-Tanıyamadım

Bunun üzerine kadın:

-Sen, seni şair edeni nasıl tanımazsın!

Adam da bunun üzerine sinirlenerek

-Madem ki keramet sendeydi, yanındaki neden şair olmadı

Hikayedeki gibi kerameti kendinden bilenler hep oldular.

Bundan sonra da olacaklar!
    Yoo kerameti kendimden bilmiiyorum. Sadece öngördüm ve aldım bu kadar basit. Sizler gibi sabah akşam şirketin sahibine sövmüyorum. Madem söveceksin ne işin var hissede.

6. Borsada hikayeler önemlidir. Doğru hikayeyi bulursanız mutlu sona ulaşabilirsiniz...

Bir varmış, bir yokmuş, yıllar yıllar önce;

Alıntı Originally Posted by 2015 12 aylık bilanço- Dipnot 4 - Finansal borçlanmalar

Yapı Kredi Bankası A.Ş. ile 30 Eylül 2015 tarihinde imzalanan kredi sözleşmesi (“Kredi Sözleşmesi”) ile kullanılan
    kredinin toplam tutarı 3.136.840.000 TL (520.000.000 TL ve 900.000.00 ABD Doları) olup bu krediye ilişkin,
    33.499.735 TL tutarındaki kredi düzenleme komisyonu ile kapatılan kredilere ait 19.527.422 TL tutarındaki
    düzenleme komisyonu ve 31.990.592TL tutarındaki erken ödeme komisyonu olmak üzere toplam 85.017.749TL
    tutarındaki kredi komisyonları toplam kredi tutarından indirilerek gösterilmiştir. Söz konusu komisyon tutarı,
    kredilerin vade süresi boyunca amorti edilecektir. 30 Eylül 2015 tarihinde imzalanan kredi sözleşmesi, 11 Ekim 2011
    yılında T.Garanti Bankası A.Ş., Yapı Kredi Bankası A.Ş. ve T.Vakıflar Bankası T.A.O.‟dan oluşan bankalar
    konsorsiyumundan kullanılan kredi sözleşmesinin devamı niteliğinde olduğu için, bu sözleşme ile kullanılan kredilere
    ilişkin ödenen kredi kullandırma komisyonlar 31 Aralık 2015 tarihli kredi tutarından indirilerek gösterilmiştir.
    o kerameti kendimden bilmiiyorum. Sadece öngördüm ve aldım bu kadar basit. Sizler gibi sabah akşam şirketin sahibine sövmüyorum. Madem söveceksin ne işin var hissede.
    Derken dere tepe düz gidilmiş, yıllar yılları kovalamış. 4 yıl sonra Yeniden yapılandıralım demişler...

Alıntı Originally Posted by 2019 12 aylık bilanço- Dipnot 2 - Finansal borçlanmalar
    Grup, mevcut 859 milyon ABD Doları tutarındaki kredisini, 11 Kasım 2019 tarihinde Yapı ve Kredi
    Bankası A.Ş. ile imzalamış olduğu Kredi Sözleşmesi ile “Finansal Yeniden Yapılandırma” uygulaması
    kapsamında ilk 1,5 yılı anapara ödemesiz dönem olmak üzere TL ve ABD doları cinsinden uzun vadeli
    olarak yeniden yapılandırmış ve mevcut yükümlülüklerini toplam 13 yıl vadeye yaymıştır. Söz konusu
    Kredi Sözleşmesiyle, kredinin geri ödeme planı Grup’un tahmin edilen nakit yaratma kapasitesine göre
    düzenlenmiş olup, bu durum nakit akışı üzerindeki baskıyı azaltan, dolayısıyla Grup’un finansal
    sürdürülebilirliğini ve rekabetçi gücünü olumlu yönde etkileyen bir faktör olmuştur. Ayrıca, toplam banka
    kredileri içindeki ABD Doları cinsinden yükümlülüklerin payının %87’den %55 seviyelerine düşürülmesi
    de Grup’un maruz olduğu kur riskini önemli oranda azaltmıştır.
    859 milyon doların 460 milyon dolarını 1,5 yılı ödemesi toplam 13 yıl vadeli %7,92 faizle DOLAR olarak, kalan 400 milyon doları ise 2,25 milyar TÜRK LİRASI olarak 5 yıl vadeli birleşik faizli sonunda ödemeli %12,28 faizle yapılandırmış.

DOLAR kısmının sadece faizlerini ödemiş 2020-2021'de. 2022'de ilk defa 2. çeyrekte 20 milyon dolar anapara ödemiş.

400 milyon Dolar karşılığı yapılandırılan TL kısmı ise hiç anapara ödemeden yıllık faizler eklenerek 3.1 milyar TL'ye yükselmiş. 3,1 milyar TL bugünkü karşılığı yaklaşık 170 milyon DOLAR. Yani 4 yılda borç hiç geri ödeme yapmadan, faiz dahi ödemeden 230 milyon DOLAR azalmış....

Enerji krizi de imdada yetişmiş ve ciro ve faaliyet karı uçuşa geçmiş. Kasada 60 milyon dolar civarı nakit para, 15 milyon civarı türev birikmiş 6 aylık bilançoda.. 9 aylıkta bu rakamın 2'ye katlaması, 12 aylıkta 3'e katlaması muhtemel.

2015 te hisse değeri ort. 1,25 TL borç 1,1 milyar dolar, kasa tam takır ... dolar kuru 2,7-- PD 337 milyon dolar
    2019 da hisse değeri ort. 0,60 TL borç 0,85 milyar dolar, kasa tam takır .... dolar kuru 5,6-- PD 78 milyon dolar
    2022 de hisse değer 2,35 TL borç 0,6 milyar dolar, kasada 75 milyon dolar nakit var... dolar kuru 18,2 -- PD 92 milyon dolar

Enerji krizinin süreceği aşikar, ciro artmaya devam edecek, favök'ün hızla artması çok muhtemel, borcun hızla erime potansiyeli var. Herkes hikayenin sonunu kendi yazsın...

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku

Enerji krizi de imdada yetişmiş ve ciro ve faaliyet karı uçuşa geçmiş. Kasada 60 milyon dolar civarı nakit para, 15 milyon civarı türev birikmiş 6 aylık bilançoda.. 9 aylıkta bu rakamın 2'ye katlaması, 12 aylıkta 3'e katlaması muhtemel.

2015 te hisse değeri ort. 1,25 TL borç 1,1 milyar dolar, kasa tam takır ... dolar kuru 2,7-- PD 337 milyon dolar
    2019 da hisse değeri ort. 0,60 TL borç 0,85 milyar dolar, kasa tam takır .... dolar kuru 5,6-- PD 78 milyon dolar
    2022 de hisse değer 2,35 TL borç 0,6 milyar dolar, kasada 75 milyon dolar nakit var... dolar kuru 18,2 -- PD 92 milyon dolar

Enerji krizinin süreceği aşikar, ciro artmaya devam edecek, favök'ün hızla artması çok muhtemel, borcun hızla erime potansiyeli var. Herkes hikayenin sonunu kendi yazsın...

sayın anyoranza bunlar gereksiz detaylar.

grafiğin geregini yaptı mı yapmadı mı sen onu
    söyle

önümüzdeki haftanin grafigini de verseler keşke de maliyet düşürsek.

50kuruş maliyet , 50 daha düşürsem hiç fena olmaz.

şaka bir yana

gayet güzel özetlemişsiniz durumu.

TL olmuş sana venezuela bolivarı , dünyada tl'yi sallayan yok, yerli yatirimci dersen kur korumali mevduata dönmüş...

hala tl grafik cizen arkadaslara belki faydasi olur diyecegim ama... nerdeee

8. Teşekkürler Hocam. Bazı Tazeg.tler anlamak istemese bile gerçekler bunlar. Biz de bu yüzden bu hisseyi aldık ve tutuyoruz...

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Borsada hikayeler önemlidir. Doğru hikayeyi bulursanız mutlu sona ulaşabilirsiniz...

Bir varmış, bir yokmuş, yıllar yıllar önce;

Derken dere tepe düz gidilmiş, yıllar yılları kovalamış. 4 yıl sonra Yeniden yapılandıralım demişler...

859 milyon doların 460 milyon dolarını 1,5 yılı ödemesi toplam 13 yıl vadeli %7,92 faizle DOLAR olarak, kalan 400 milyon doları ise 2,25 milyar TÜRK LİRASI olarak 5 yıl vadeli birleşik faizli sonunda ödemeli %12,28 faizle yapılandırmış.

DOLAR kısmının sadece faizlerini ödemiş 2020-2021'de. 2022'de ilk defa 2. çeyrekte 20 milyon dolar anapara ödemiş.

400 milyon Dolar karşılığı yapılandırılan TL kısmı ise hiç anapara ödemeden yıllık faizler eklenerek 3.1 milyar TL'ye yükselmiş. 3,1 milyar TL bugünkü karşılığı yaklaşık 170 milyon DOLAR. Yani 4 yılda borç hiç geri ödeme yapmadan, faiz dahi ödemeden 230 milyon DOLAR azalmış....

Dil aslandır, yatar eşikte...

Sayfa 81/473 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •