Onemli Gunler Banner
Sayfa 81/147 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Buyukler kesınlıkle kucuklerın trade yapmasını ıstemez.Yukarı cekıp gel gel der sonra yukardan elıne verır.Asagılardan yıne trade eder ufaklardan yukardan aldıklarını tekrar gerı alır.
    Trade buyuklerın en buyuk kazanc sıstemıdır
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

hkm nın dedıgı gıbı bu boluıme uygun değil yazdıklarım gerekırse ısteyene ozeldenn yazarım.
    hkm arkadasın ıstegı uzerıne bır kerelıgıne mahsus cezamı kaldırdım.
    tekrar herkezden ozur dılerım topıgın kuralına uygunsuz yazılarımdan dolayı

Ya ceza ne demek ,bu kadar bilgi verdiniz,kendi adıma teşekkür ederim.Benim açımdan sizin sistemin sıkıntılı tarafı zarardayken trade edecek psikolojınızın olması,ben genelde sisteme inanırım,benim sistemimde zarara satış yok.Paçal da yaparım.Bir ton analist dinledim paçal yapılmaz şu bu,yahu kağıdı almaya karar vermişim ,misal kağıt 10 dan 5 e düşmüş ,analizime güveniyorsam bu fırsatdır lotumu artırırım.Ha borsanın çöküş zamanlarına denk gelirsem geçmiş olsun tabi)))))))Şimdiki kağıdımda 6 aylık bilanço sonrası kesin artıya geçerim,komisyonum yüksek olmasına rağmen borsa hayatımda ilk kez günlükçü gibi işlem yapacağım,kimbilir belki de acemi şansım tutar.

Tabi aramızdaki fark,benim hep tek kağıda ve yüklü girmem.O zaman trade etmektense pusuya yatmak daha mantıklı oluyor.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ya ceza ne demek ,bu kadar bilgi verdiniz,kendi adıma teşekkür ederim.Benim açımdan sizin sistemin sıkıntılı tarafı zarardayken trade edecek psikolojınızın olması,ben genelde sisteme inanırım,benim sistemimde zarara satış yok.Paçal da yaparım.Bir ton analist dinledim paçal yapılmaz şu bu,yahu kağıdı almaya karar vermişim ,misal kağıt 10 dan 5 e düşmüş ,analizime güveniyorsam bu fırsatdır lotumu artırırım.Ha borsanın çöküş zamanlarına denk gelirsem geçmiş olsun tabi)))))))Şimdiki kağıdımda 6 aylık bilanço sonrası kesin artıya geçerim,komisyonum yüksek olmasına rağmen borsa hayatımda ilk kez günlükçü gibi işlem yapacağım,kimbilir belki de acemi şansım tutar.
    Dusen kagıdı zararına satarken aslında zarar değildir yenı fıattan trade edıp malıyetı dusurerek zaman kazanmaktır.Elımden cıkartmıyorumkı malıyet dusuroyorum.
    asagıdan alarak lotu artırmak benım hesabıma gore top yekun o hıssenın esırı olmak demektır.

Valla benim borsa hayatımda ilk yıllar dışında genelde zarar yoktur.Hep aynı sistem,topla topla topla,sonra sat sat sat:))))))) Zarardayken topla kardayken sat.

Tabi aramızdaki fark,benim hep tek kağıda ve yüklü girmem.O zaman trade etmektense pusuya yatmak daha mantıklı oluyor.
    O cesaretı ben bazen nadır olarak yapıyorum. bu cesaret bende olsa daha ıyı trade yapardım.Yarıyla trade eder yarısıylada beklemede kalırıdım.Boylece trade ettıgım hısse lotlarımı kaptırsam bıle yukarı cıktıgında elımde hala var dıye yınede sevırıdım.
    hele bırde malıyetımı trade ederek cok cok altına cekebıldıysem degme keyfıme.
    Bunu bır defa becerdım.Nthol de
    4.25 e aldıgım lotları 5.10 dan sattıgımda malıyetım 2.60 lardaydı
    Ama sonradan tırsttım bu hısseden 20 yıllık deneyımımle bu hısse borsanın en lanet hıssesı oldugunu bılıyorum
    Bırde dohol

Valla benim borsa hayatımda ilk yıllar dışında genelde zarar yoktur.Hep aynı sistem,topla topla topla,sonra sat sat sat:))))))) Zarardayken topla kardayken sat.
    O zaman en dogru sey en ıyı bıldıgındır.

Sayfa 81/147 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •