Sayfa 81/172 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon
Arama sonucu : 1370 madde; 641 - 648 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1. 6 milyar daha ayırmışlar helal olsun beeeeeeeeee
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

2. Yönetim Kurulu'nun 01 Temmuz 2021 tarih ve 1076 sayılı kararı ile başlatılan ve 09 Mart 2022 tarih ve 1108 sayılı kararı ile revize edilen 3.000.000.000-TL toplam fon ile sermayenin %10'una kadar pay alımına imkan veren geri alım programı kapsamında, işbu yönetim kurulu kararı tarihine kadar 2.997.648.371,02-TL fon kullanılarak sermayenin %9,97'sini temsil eden 67.344.433 adet pay borsadan satın alınmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve Şirket'in 23.03.2022 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kuruluna verilen yetki çerçevesinde; mevcut geri alım programı kapsamında sermayenin %10'unu temsil eden payların geri alımının tamamlanmasına ve Şirket paylarının geri alımına devam edilebilmesi amacıyla mevcut programa ilave olarak Şirket'in çıkarılmış sermayesinin %10'una tekabül eden 67.572.820,50-TL nominal değerli payların alımını kapsayan yeni bir geri alım programı başlatılmasına, her iki geri alım programı kapsamında gerçekleştirilecek pay alımları için toplam 6.000.000.000,00-TL tutarında ek fon ayrılmasına ve bu kapsamda yapılacak işlemlerin ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulmasına Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 24.05.2022 tarihli kararı ile karar verilmiştir.

3. bu geri alımla piyasada lot kalmaz 1 lot satan bunda çok pişman olur
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

4.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    bu geri alımla piyasada lot kalmaz 1 lot satan bunda çok pişman olur
    dolaşımda 169 milyon lot var...bunun 73 milyonu patronda.almak istediği lot sayısı 67 milyon....bunu yaparsa dışarıda sadece 29 milyon lot arçelik hissesi kalır.kottan mı çıkartacaklar ?başka bir mantığı yok bu işin.

5.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    dolaşımda 169 milyon lot var...bunun 73 milyonu patronda.almak istediği lot sayısı 67 milyon....bunu yaparsa dışarıda sadece 29 milyon lot arçelik hissesi kalır.kottan mı çıkartacaklar ?başka bir mantığı yok bu işin.

Amaç şirketin değerini korumak, geri alım sürecinde kağıt yükseldiği sürece geri alım yapmadılar, hep düşüşlerde takoz koydular, şirket kağıdın serbest piyasa koşullarında şirketçe uygun olan bir fiyata ulaşmasını ve o fiyatın altında işlem görmemesini istiyor olmalı.

6.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Amaç şirketin değerini korumak, geri alım sürecinde kağıt yükseldiği sürece geri alım yapmadılar, hep düşüşlerde takoz koydular, şirket kağıdın serbest piyasa koşullarında şirketçe uygun olan bir fiyata ulaşmasını ve o fiyatın altında işlem görmemesini istiyor olmalı.
    hesaba göre patron harici mallar yüzde 5 seviyesine düşüyor.burada amaç ,plan farklı.belli olduki fiyat dertleri değil ,net .
    kottan çıkacak bence program sonunda.

7. Arclk gibi şirketleri hak etmiyor bu borsa, çıkmaları isabet olur.

Dolar bazlı 12 yıl önceki fiyatından işlem görüyor...

8.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    3.2 USD den itibaren surekli aldilar. 2 sayfa once 18 nisana kadar yapilan alimlari usd bazli hesaplamistim.

Sayfa 81/172 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •