Sayfa 810/2241 İlkİlk ... 31071076080080880981081181282086091013101810 ... SonSon
Arama sonucu : 17926 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://eksisozluk.com/entry/123143469
    Wells fargonun incelemesi .... acaba yabancilar niye kaciyor
    Yazının orjinal linki:

https://wellsfargo.bluematrix.com/li...d-f0e5a0f0ee78

https://wellsfargo.bluematrix.com/im...7b384a6ca5.svg

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bugün ABD'den küresel piyasaların günlerdir merakla bekledikleri enflasyon verisi yayınlanacak.

Wednesday May 12 2021 Actual Previous Consensus
    03:30 PM

US
    Inflation Rate YoY APR 2.6% 3.6%

Piyasa analistlerinin beklentisi,enflasyonun yıllık %2.6'dan %3.6'ya zıplaması şeklinde(Ben biraz daha yüksek gelebileceğini hesaplıyorum).
    Veri yayınlandıktan sonra piyasalar nasıl bir tepki gösterecek,veri geldikten sonra programlanmış Fed üyelerinin konuşmaları var onlar ne diyecek, daha da önemlisi ABD'de enflasyon verisinin yayınlandığı günlerde,benchmark 10 yıllık tahvil ihalesi yapılıyor(T.S le 20:00'de),oraya gelen teklifler nasıl olacak.Bunları gördükten sonra değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır.

https://www.cnbc.com/2021/05/11/infl...year-gain.html

All eyes are on this inflation number, which could have the biggest gain in nearly a decade

Consumer inflation data for April is expected to show the biggest year-over-year gain in nearly a decade.

The anticipated 3.6% jump in the headline consumer price index in April would be the largest since Sept. 2011. CPI is expected to be up 0.2% month-over-month, when the data is released Wednesday at 8:30 a.m. ET, according to Dow Jones. That compares to March's 0.6% increase, or gain of 2.6% year over year.
    Wednesday May 12 2021 Actual Previous Consensus
    US
    Inflation Rate YoY APR 4.2%
    2.6% 3.6%
    US
    Inflation Rate MoM APR 0.8%
    0.6% 0.2%

ABD'de enflasyon beklentilerim doğrultusunda,piyasa beklentilerinin ise çok üzerinde geldi,yıllık enflasyon adeta patlayarak %4.2'ye yükseldi,gelecek ay ise ,geçen yılın Mayıs ayı verisi (-)%0.1 olduğu için muhtemelen %4.5-%5 bandına yerleşecek.

Bu başlığı takip edenler daha ABD'de Aralık ayı enflasyon verisi geldiğinde Mayıs verisiyle %4 civarında enflasyon beklediğimi biliyordu,Nedenlerini ise bu başlığa defalarca işledim.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

Wednesday January 13 2021 Actual Previous
    4:30 PM
    US
    Core Inflation Rate YoY DEC 1.6 1.6%
    1.6%
    04:30 PM
    US
    Inflation Rate YoY DEC 1.4
    1.2% 1.3%
    US
    Inflation Rate MoM DEC 0.4
    0.2% 0.4%
    US
    Core Inflation Rate MoM DEC 0.1
    0.2% 0.1%

https://tradingeconomics.com/united-...ation-rate-mom

Son 7 ayın enflasyonu %2.4,bu trend devam ederse -baz etkisiyle- ABD Mayıs ayında %4 civarında enflasyonu görebilir.

ABD'de 2020 ocak ve şubatta %0.1,Mart ayında (-)%0.4,nisan ayında (-)%0.8,Mayıs ayında ( -)%0.1 enflasyon olmuştu.

Enflasyon %4'e gelince bakalım Fed hala politika faizini sıfırda tutabilecek mi!..

Degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler Deniz bey
    Bir adim ondeyiz sayenizde
    Mutlu saglikli bayramlar dilerim
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Bugün Fed başkan vekili Richard Clarida,ve üyeleri Raphael Bostic ve Patrick Harker'ın enflasyon verisinden sonra programlanmış konuşmaları vardı,ne söyleyecekleri ilginç olacak!...
    T.S ile 20'de de benchmark ABD 10 yıllık Hazine tahvil ihalesi var,bakalım oraya verilen teklifler nasıl olacak.Fed çok fena sıkıştı ve öngörüsüzlüğüyle prestiji büyük darbe aldı,halbuki mutfağında dünyanın en iyi ekonomi fakültelerinden doktoralı çok geniş bir kadro çalışıyor.Muhtemelen mutfaktan doğru raporlar servis ediliyordur ama Fed üyeleri siyası seçim ile gelmiş,görevlerinin gereğini yerine getirmekten aciz ,o basireti gösterecek cesaret ve donanıma sahip değiller.

müthiş öngörü tebrikler deniz hocam millet nihavent makamından çalmaya devam etsin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Benden de kocaman teşekkürler Deniz hoca
    İyi ki varsınız
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    müthiş öngörü tebrikler deniz hocam millet nihavent makamından çalmaya devam etsin
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler Deniz bey
    Bir adim ondeyiz sayenizde
    Mutlu saglikli bayramlar dilerim
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Benden de kocaman teşekkürler Deniz hoca
    İyi ki varsınız

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben de nezaketiniz için teşekkür ederim.

Ben düşüncemi öbür başlıkta yazmıştım.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Birçok kişiye anlamsız gelebilir ama bu konuda bir tek kişiye güvenirim.
    Sn deniz43.

Özellikle 10 yıllık faizler konusundaki analizlerini takip etmenizi öneririm.
    Hoş, forumda böylesine kaliteli bir yorumcuya bile söylenmedik laf bırakmadı birileri, isimleri önemli değil. Bu yüzden burada yazmanın gerçekten anlamı yok bunlar gönderilmeden.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 810/2241 İlkİlk ... 31071076080080880981081181282086091013101810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •