Sayfa 813/1230 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Ve altın fonlarını da hesaba katmak gerekir.

2. Tüpraştan sonra ,
    paçal yaparak almaya başladığım pegasusuda sattım. Bu seviyeye pek anlam veremiyorum vardır bir sebebi ama ben sebep bulamadığım için saldım.

Yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by xseaplus Yazıyı Oku
    Ülkede ve dünyada işler süper gidiyormuş gibi borsa şaha kalktı, suni midir tepki midir acaba arkadaşlar ne dersiniz? Yeniden bir düşüş bekleyen var mı?

ONEPLUS A6000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borsa 105k ya gidebilir, cok sert olmayan 92k ya bir duzeltmede yapabilir. Hersey amerika borsalarina bagli

Ama hisse bazli buyuk duzeltmeler bekliyorum. Kumara donen hatri sayili miktarda hisse var. Ve bunlarin arasinda derinligi olan buyuk hisselerde var. Dikkatli olmak lazim. Kagit bazli iyi dusunmek gerek

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Kim nasıl ölçmüş bunu.
    Tahmin sadece, yastıkaltındaki dövizi ve altını kimse net olarak bilmiyor, bilemez.
    Ancak sistemde kayıtlı olanlar bilinir, üstüne de tahmin yapılır.
    TCMB ile görüşebilirsiniz. Muhattap bulursanız anlatırlar nasıl ölçmüşler. Ben grafiği Atilla Köksal'ın yatırım üzerine yazdığı kitabından aldım.

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Adamı elinde altın vardır değerlenmiştir onu harcamaya ve yatırıma döndürebilir. Geliri arttığını hissederse harcarken kendini daha motive hisseder.

Türk halkında da bu oranım grafik olarak daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

YTD
    O altını yastık altında tutanlar zaten bozdurup yatırım yapacak kişilikte insanlar değil. (Ayşe Teyze). O yüzden gram altının artmasının bizim ekonomimize bi etkisi olacağını sanmıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Adamı elinde altın vardır değerlenmiştir onu harcamaya ve yatırıma döndürebilir. Geliri arttığını hissederse harcarken kendini daha motive hisseder.

Türk halkında da bu oranım grafik olarak daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

YTD
    o altınlar harcanmak için biriktirilmiyor; olası çok kötü günler için saklanıyor... ev almak için harcanırsa harcanır, bir de çok ciddi sağlık sorunu olursa en son kaynak olarak... yoksa altın kolay kolay bozulmaz...

benim 11 sene önceki evlilikte takılan altınlar bilezikler duruyor kasada, keza hanımın ayrıca tuttuğu gram altın fonuna aldıkları da... ki ben 10 senedir sadece home office trade ederek geçinen bir insanım, bu ben bile bu altınları bozmuyorum bu kadar piyasa işlemleri içindeyken... normal bir işte çalışan, o şekilde geçinen ve 3-5 kuruş altın birikimi olan hiç bozmaz, yazdığım sebepler mustesna...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Covit-19 vakalarının yakında iyice yayaya geçeceği ve ekonomik aktivitelerin de başlayacağı fiyatlaniyor.Ancak ekonomide ve özelliklerde harcamalarda yaratacağı hasar tam olarak fiyatlanmadi bana göre.Bazi büyük şirketler ile ilgili kötü bir kaç haber bu g

8. Benim için yazın altının 400 yada 250 olması benim yaz tatili harcama anlayışımı çok değiştirir.
    Türk insanının portföyünde yüksek yer tuttuguna inandıgım için cogunlugunda böyle yapacağını düşünüyordum.yanılmış olabilirim.

Kötü gün için 300 ayıran adamın elindekinin 200e düşmesi durumunda tasarrufunu artırıp tüketimi düşürüp tekrar 300e çekme içgüdüsü göstermesini anlarım da 400 olunca, dur bunu 500 yapayım anlayışı farklı geliyor.

YTD
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    o altınlar harcanmak için biriktirilmiyor; olası çok kötü günler için saklanıyor... ev almak için harcanırsa harcanır, bir de çok ciddi sağlık sorunu olursa en son kaynak olarak... yoksa altın kolay kolay bozulmaz...

benim 11 sene önceki evlilikte takılan altınlar bilezikler duruyor kasada, keza hanımın ayrıca tuttuğu gram altın fonuna aldıkları da... ki ben 10 senedir sadece home office trade ederek geçinen bir insanım, bu ben bile bu altınları bozmuyorum bu kadar piyasa işlemleri içindeyken... normal bir işte çalışan, o şekilde geçinen ve 3-5 kuruş altın birikimi olan hiç bozmaz, yazdığım sebepler mustesna...

Sayfa 813/1230 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •