Sayfa 813/1078 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: Sistem Takibi...

TUPRS sayfasına yazdığım yorumum...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku

TUPRS saatlik grafikte yeşil bar yakmayı başardı..

Günlük ise henüz yakamadı...

Devamının gelmesi kalıcılık açısından önemli. Gap 'li açılış yaparak yeşile döndüğü için temkinli olmakta fayda var...

Yukarı yönde pozisyon alanlar için; tekrar daha önceki 86.90 ve akâbinde değiştinde 86.65 olan seviyenin altına sarkmalar tehlike işaretidir...

Her ne zaman günlük grafik de yeşillenir o zaman içimiz rahatlar...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Tahta yapıcı amcalar mal toplamak için "Almak için sat, satmak için al"
    prensibiyle çalışırlar. Bu maksatla açılış seansında satış yapıp fiyatı
    düşürürler. Eğer kanaatkar davranırsanız yazdığınız alışları karşılarlar.
    Size de o günlük çay-çorba parası bırakırlar.

Ancak hisse brüt takasa tabi ise bunu bilmeniz/uygulamanız bir işe yaramaz.
    Çünkü alım gerçekleşse bile satış için ertesi günü beklemeniz gerekir. O
    nedenle önce Tedbirli Hisseler listesine göz atıp sonra işlem yapmalısınız.

Tedbirli Hisseler

a. Kredili Alım ve Açığa Satış Yasağı Uygulanan Hisseler

https://www.borsaistanbul.com/docs/d....pdf?sfvrsn=89

b. Brüt Takasa Tabi Hisseler

https://www.borsaistanbul.com/docs/d...pdf?sfvrsn=134
    Son düzenleme : Don Kişot; 17-04-2020 saat: 12:09.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    PETKM çok nazlandı...

Bir karın ağrısı var. Yoksa şimdiye eski zirvesine yaklaşmıştı...!
    Cümleten tüm başlık takipçisi abilerime sağlıklı, huzurlu, mutlu bir haftasonu dilerim.

Aslında PETKM kendi başına sorunları var
    Piyasa özsermayeyi 1.5 ile fiyatlıyor. Tahtada hem YKB hemde Meri nin robotu cirit atıyor. Gerçi bu iyi birşey ama adım attırmaya izin vermiyor hemen çatır çatır doğruyo mal alanı da satanı da. Patronlardan Zaur Gahramanov bir yerde açıklama yapmıştı hatırladığımı kadarıyla " Uçuş yasakları sebebiyle jet yakıtı satışlarının çok azaldığını, KOVİD-19 yüzünden birçok projelerinin aksadığından bahsetmişti. Gerçi STAR rafinerisi tam kapasite çalışmaya başladığını söylüyordu. Ayrıca 20-30 dolar bandında seyreden petrol fiyatları da cabası tabi. Ama bu bir taraftan iyi de oldu galiba pek emin değilim ama 2020 sonunda yapmayı planladıkları yatırımları 2021 son çeyrek e ertelediklerinden bahsediyordu. Bu kar rakamlarının ne olacağı meçhul. Zaten asıl bomba da burada galiba.
    Sonra likit kağıt diye elinde parası, grubu olan buraya dalıp çıkıyor. Yani varoğlu var.
    Ama bizim eskilerden kalma derdimiz farklı.
    Geçtiğimiz aylarda başımıza dert olan S-400 meselesi.
    Sahi bu aralar onunla ilgili bir gelişme olması bekleniyordu. bu Turp kafalı haftasonu çıkıpta abuk subuk bişiler söylemez umarım.

Birde abilerim sizden ricam

https://invst.ly/qhh4g

sizce burada obo var mı
    Son düzenleme : selimtogrul; 17-04-2020 saat: 23:40.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Cümleten tüm başlık takipçisi abilerime sağlıklı, huzurlu, mutlu bir haftasonu dilerim.

Aslında PETKM kendi başına sorunları var
    Piyasa özsermayeyi 1.5 ile fiyatlıyor. Tahtada hem YKB hemde Meri nin robotu cirit atıyor. Gerçi bu iyi birşey ama adım attırmaya izin vermiyor hemen çatır çatır doğruyo mal alanı da satanı da. Patronlardan Zaur Gahramanov bir yerde açıklama yapmıştı hatırladığımı kadarıyla " Uçuş yasakları sebebiyle jet yakıtı satışlarının çok azaldığını, KOVİD-19 yüzünden birçok projelerinin aksadığından bahsetmişti. Gerçi STAR rafinerisi tam kapasite çalışmaya başladığını söylüyordu. Ayrıca 20-30 dolar bandında seyreden petrol fiyatları da cabası tabi. Ama bu bir taraftan iyi de oldu galiba pek emin değilim ama 2020 sonunda yapmayı planladıkları yatırımları 2021 son çeyrek e ertelediklerinden bahsediyordu. Bu kar rakamlarının ne olacağı meçhul. Zaten asıl bomba da burada galiba.
    Sonra likit kağıt diye elinde parası, grubu olan buraya dalıp çıkıyor. Yani varoğlu var.
    Ama bizim eskilerden kalma derdimiz farklı.
    Geçtiğimiz aylarda başımıza dert olan S-400 meselesi.
    Sahi bu aralar onunla ilgili bir gelişme olması bekleniyordu. bu Turp kafalı haftasonu çıkıpta abuk subuk bişiler söylemez umarım.

Birde abilerim sizden ricam

https://invst.ly/qhh4g

sizce burada obo var mı
    Hayırlı geceler Selim...

Bu robotlar benim peşimde desem mi acaba? da değildirler herhalde...!!!

Milyar lot içinde benimkinin ne kıymeti olaki...!!!

Az kaldı göreceğiz nasılsa...

Duyduğuma göre varantta 3.55 oynayan varmış. O nedenle sanırım bir kaç gün daha kasacaklarmış. Belki de bu hafta sonu falan biter. Duyduğum salı günü idi. 12-14 gün diye bahsediliyordu...

Senin TUPRS grafiğinde şu anda OBO yok ama çizdiğin gibi gelişirse olabilir...

Orada daha farklı bir durum var. Haftaya zayıf girerse yeni bir düşüş dalgası gelebilir...

Sıkı takipteyim. Sattıklarımın bir kısmını yerine koyabilirim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

5. Herkese merhaba,
    evde sıkılanlar müze gezintisine çıkabilirler,
    https://sanalmuze.gov.tr/

6. Hafta'da bir sefer buraya uğrayıp kaçıyorsun Selim, burayı takip etmiyorsun, Tüpraş ile ilgili sn.T/A nın ve benim çizdiklerim var arka sayfalarda.
    Petkimin tek derdi binlerce küçük yatırımcı olması başka izahı yok.
    Turp kafadan bişey çıkmaz o zaten salgının ilk anlarından beri hedefi koymuş vaziyette 200.000 ölü diye.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Hafta'da bir sefer buraya uğrayıp kaçıyorsun Selim, burayı takip etmiyorsun, .
    Hafif bir serzeniş sezdim sevgili Dandanakan abim. Aslında gün içinde bakış atıyorum. Sadece yeni bir dalga için kendime hedef arıyorum. Şöyle yüklüce alıp arkama yaslanacak yeni bir macera arıyorum sevgili abim. Malum elimde GLRYH vardı ve epey uzun zamandır da taşıyordum. Sözün özü aranıyorum. petkm için yaklaşık 20-25 gün kadar önceydi sevgili üstadım T/A yla da bu konuyu görüşmüştük. Kenardan kıyısından alıyorum. Satıyorum. Benimde PETKM için beklentim yüksek, ancak benim bir sorunum var üstadım kadar sabırlı olamıyorum. Bunu aşabilmek için eğitim almak şart
    Bu vesileyle sevgili abim az yazıyorum ama asla unutulmasın yoklama yapılırsa ben burdayım..
    Rabbim hepinizden razı olsun. Hepinizin çok emeği var üzerimizde, sevgiler, saygılar sunarım
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

8. O zaman Tüpçüye gelirsek senin saatlikte öyle obo olmaz,yukarıda 4 saatlikte bir obodan bahsedilirse onuda halletmiş zaten.
    Şimdi ne olabilir sorusuna gelirsek test sorusu olarak,
    a- boşluğu doldurup yukarı devam eder.
    b- yukarı açılır sonra boşluğu doldurur.
    c.boşluğu doldurmadan yukarı gider.( kırmızı trende tikkat )
    d.boşluğu doldurup aşağı süzülmeye devam eder
    e. hepsi.

Sayfa 813/1078 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •