Sayfa 816/1001 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by deviruv Yazıyı Oku
    abd mi? bizin 2 yıllıklar mı?
    onların 2 yıllıklar zaten fezaya bakıyor bizimkileri diyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    DTH ları TL ye çevirmek demek ben dövizi yasaklıyorum demektir. o zaman dolar karaborsada 15-20 TL olur. DTH lar zaten bankada değil kredi olarak dağıtılmış,bunlara el koymak bir şey kazandırmaz ancak paniği körükler.
    Katılıyorum..olmayan bir şeye el koysanız fark etmez..default'a gitmeyi kolaylaştırırsınız ancak..

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    US 2 yıllıklarmı? baktım şiir gibi bir grafik gördüm.
    Kısa-orta vade FED faiz artışını ve enflasyonu fiyatlıyor..Mart faiz artışı olasılığı %76,8..ama spekülatörler EURO'yu fiyatlıyor..

Önemli olan 10 yıllıklar..kritik eşiği geçti ama oralarda oyalanıyor şimdilik..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sn.ayhan53 bizimkilerde çok farklılık yok.aslına bakarsanız 15 e bile gidebilecek durumda bence.abd de de 2 yıllıklar yükselmeye başladı.1989 dan berigelen düşüş trendi yerini tekrar yükselişe bırakmış olabilir.ama 89 bildiğim kadarıyla kriz yıllarıydı. 9,50 lerdeydi.

4. emtia daki yükseliş sona erip dolarizasyon başladığında altına dikkat etmek gerekir.asıl kriz emaresi o olacaktır. algılayamadığım tek nokta kripto paralar böyle bir durumda ne işlev görecek acaba?

5. beni asıl üzen nokta DXY düşer iken türk lirasının 3,70 in altına inmemesi.Bu biraz anlayan için çok kötü bir durum.Ne kadar kötü durumda bulunduğumuzun kanıtı olabilr mi? ne dersiniz? Acemiyim. sadece bilgi amaçlı soruyorum.

yatırım tavsiyesi falan değildir.dediğim gibi acemiyim.

6. sırf bu başlıkta yazabilmek için üye oldum.ama şansıma kimse yok galiba.iyi geceler.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben TR ile ilgilenmiyorum, o yüzden US anladım. sepete bakarsanız TL nin çoktan geberdiğini görürsünüz,o yüzden TL artık istenmeyen çöp para.TL yi yerli KY bile reddediyor artık.

8.  Alıntı Originally Posted by deviruv Yazıyı Oku
    3,7640 dan dolara girdim.umarım pişman etmez.
    bu parite ile etmez,önü açık.

Sayfa 816/1001 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •