Sayfa 82/645 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 649 - 656 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Benzer görüşüm vardı sahol satıp Akbank almıştım bile bile riski görerek sahol % 13 düşerken Akbank % 35 düşmüştü bankalarda ciddi spek oyunları var maalesef şubat sonu temettü kadarı çıkana kadar ilk karar İş bankası çıkarsa bayram 23-28 Şubat haftası temettü kararı çıkar ise ? 2 tavan gelebilir de minimum , Ytd

Xbank tüm bankalarda malum spekler nerden döndürecekler , 10.50 -10,80 tl filan mı ? … test edip yüksek oranlı temettü kararı ile % 10 ve üstü ——12 -13 tl doğru yönelmemiz , gitmemiz şart umarım bunlar olur . mart başı beklentim bu yönde sonra da seçim rallisi veya temettü rallisi olursa 14-15 tl hayırlısı YTD
    Sn.Deniz Ali kardeşim..bende Akbnk de 28 ay önce almış ve hiç al sat yapmadan bekleyen amatör küçük yatırımcıyım yani em. memurum ve az lotum var gerçi maliyetim 5,in altı.Sizin AKBNK hakkındaki,temettü alacağımız ve kısa vade beklentinizi öğrenmek isterim.Teşekkür ederim..

2. Şu an müsait değilim Yönetim Kurulu Hissedarlarına dost kararlar alır bundan eminim negatif spekülasyon yapanları ciddiye almayın sakın akşama net yazı paylaşırım foruma olan saygımdan dolayı tüm xbank geneli temettü beklentimi yazmak isterim . bedelsiz konusu ile sermaye artışı kararı da Akbank özelinde olasılıklar arasında olacaktır .

3. Cephaneyi harcamamak için Akbank düşük geri alım açıkladı gibime geliyor ki parasal bazda İşbankasının 3 te 1 i kadar geri alım yapacak Akbank. Enteresan olan ortalama geri alım fiyatının Akbank için 19.23 yani spotun %20 üzerinde olması. Öte yandan İşbankasının ortalama geri alım fiyatı 9.10 ve spotun %20 altında. Daha fazla temettü ödemek için Akbank böyle bir karar almış olabilir. Net karın %30 u kadar yani hise başına 3.5 TL temettü öderse Akbank şaşırmam. %92 3 lük bir bedelsiz açıklayıp sermayeyi 5.2 milyardan 10 milyara çıkarırlarsa hisse için çok olumlu olur. Darısı İşbankasının başına.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. İSATR
    İSBTR
    İSCTR
    İSKUR
    LONDRA_ADR
    NEWYORK_ADR

Ve bunların ayrı AYRI imtiyazları.

Gerçekten de alfabe sorunu var İşbankasında, bunun acilen çözülmesi gerekiyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    İSATR
    İSBTR
    İSCTR
    İSKUR
    LONDRA_ADR
    NEWYORK_ADR

Ve bunların ayrı AYRI imtiyazları.

Gerçekten de alfabe sorunu var İşbankasında, bunun acilen çözülmesi gerekiyor.
    Sayın TRENDHOUND,

İş bankasındaki mevcut alfabe durumu sizce ne gibi sorunlara sebep olmaktadır?

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Akbank için %15 ila % 25 arası , rekor temettü ve bedelsiz ise 2023 içinde söz konusu olur fikrindeyim.
    İş bankası % 15- 25 arası temettü olabilir .
    Yapı kredi bankası da muhtemelen , temettü yarışına girecek bu diğer bankalarla .

Garant bankası Bbva genel merkezin talimatına bakar yarışa filan girmez ( ytd ,şahsi düşüncem ) ama orda da benzer bir karar beklenebilir . 7 marta kadar temettü ödeme talebi ilgili kapların tümü banka genel kurullarında kararlaştırılmak üzere yayınlanabilir . 28 Şubat 2022 tarihli kaplar buna örnek görebiliriz . Ytd

Depremden sonra % 10 temettü bile zor diyenleri TERS KÖŞE yapacaklarsa şaşırtacaklarsa güzel bir xbank hareketi yaşarız . yok anormal bir kötü sürpriz olur ve finansal ödeme krizi var , ekonomi yavaşlar , enflasyon , şu bu bahaneleri ortaya konursa bu bağlamda BDDK tarafından temettü banka ödemeleri frenlenirse % 10-13 = banka çekirdek sermayesinin belli yüzdesi kararı ile sınırlanması ve üstünden tenzilat da en kötü senaryodur . Kötü senaryonun gerçekleşme olasılığını %10 iyi senaryoyu ise % 90 görüyorum , YTD . Fikirler tamamen şahsi görüşümdür .

Dileyen xbank özelinde , kötü senaryoları da tartışmaya açabilir, amatör veya profesyonel görüşlerini , tezlerini de savunabilir ,hepimizin fikirleri değerlidir ve saygıyı hak eder görüşüne sahibim .

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Cephaneyi harcamamak için Akbank düşük geri alım açıkladı gibime geliyor ki parasal bazda İşbankasının 3 te 1 i kadar geri alım yapacak Akbank. Enteresan olan ortalama geri alım fiyatının Akbank için 19.23 yani spotun %20 üzerinde olması. Öte yandan İşbankasının ortalama geri alım fiyatı 9.10 ve spotun %20 altında. Daha fazla temettü ödemek için Akbank böyle bir karar almış olabilir. Net karın %30 u kadar yani hise başına 3.5 TL temettü öderse Akbank şaşırmam. %92 3 lük bir bedelsiz açıklayıp sermayeyi 5.2 milyardan 10 milyara çıkarırlarsa hisse için çok olumlu olur. Darısı İşbankasının başına.
    Ortalama hisse geri alım fiyatı diye bir şey yok olmaz olamazda.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Sayın TRENDHOUND,

İş bankasındaki mevcut alfabe durumu sizce ne gibi sorunlara sebep olmaktadır?

Selamlar
    İşbankası özelinde değil de genel olarak konuşursam çoklu hisse yapısının ana nedeni şirketteki bir azınlığın oy veya yönetim kurulunu belirleme gibi imtiyazlarla şirketteki kontrol gücünü (hakimiyetini) bırakmak istememesidir. Dolayısıyla:
    1- Çoklu sınıflı hisse senetlerinin en belirgin sorunu, sınırlı bir hissedar sınıfı yaratma eğiliminde oldukları için temelde adaletsiz olmalarıdır.
    2- Çoğunluk hisseleri elinde bulunduran yönetim veya ana (hakim) hissedar ile geri kalan hissedarların hesap verebilirliğinde tutasızlıklar oluşur.
    3- Yönetimin kötü veya kendi menfaatine kararlar verebilmesine ortam hazırlar.
    4- Hakim hissedarın elinde tuttuğu şirketi kontrol etme gücü şirketin aleyhine sonuçlar doğurabilir.
    5- Bu tür bir yapıya sahip şirketler, tek sınıf hisselere sahip şirketlere göre daha fazla borç yüklenebilir.
    6- Bu yapıyı tek sınıfa çevirmek kolay değildir.
    7- Şirketin kaynak yaratma potansiyeli azalır.
    8- Kurumsal Yatırımcılar hisselere rağbet göstermez, yatırım yapmaktan imtina ederler.
    9- Suistimallere zemin hazırlar.

Sayfa 82/645 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •