Sayfa 82/992 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 649 - 656 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgilendirme için. Google'a sorunca şöyle bir form buldum. Sadece imzalı bir beyan gerekiyor. Dediğiniz gibi döküme gerek yok. https://www.google.com/url?sa=t&sour...HAijrmRJi2H7Gc
    Yıllar önce bu form muydu yoksa başka bir metin mi hatırlamıyorum böyle birşey imzaladım sanırım.Sonuçta döküm yapıp kanıtlamak zorunluluğu yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,504
     Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    İcbc'den hafta başında 3.80 aldım sayın Dudu!
    Hic calismadim bu banka ile..
    Miktar kucuk ugrasmaya degmez dedim acikcasi...
    Bu arada cdsler 400 uzerinde geziniyor.. 2029 vadeli eurobondun getirisi 8% e dayanmis..
    Bi baslangic yapsam mi acaba diyorum, 8.xx% gibi getiriler gorursem dayanamayabilirim.
    Beyan da etsek, vergi de versek cok guzel getiri bence.
    10 yillik US hazine bonosu 2.50% verirken bizim 10 yillik 8% e dayanmis..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgilendirme için. Google'a sorunca şöyle bir form buldum. Sadece imzalı bir beyan gerekiyor. Dediğiniz gibi döküme gerek yok. https://www.google.com/url?sa=t&sour...HAijrmRJi2H7Gc
    Ben şartları karşılamıyordum. Yatırım danışmanım imzalayabilirsiniz dedi. Ben devletten tırsmıştım. Nitelikli yatırımcıyım dersem devlet olmayan paranın peşine düşer diye.

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben şartları karşılamıyordum. Yatırım danışmanım imzalayabilirsiniz dedi. Ben devletten tırsmıştım. Nitelikli yatırımcıyım dersem devlet olmayan paranın peşine düşer diye.
    İlgili formda ''alınan riskler hakkında bilgi sahibi olduğunuzu'' beyan ediyorsunuz böylece aracı kurum ya da banka sorumluluğu üzerinden atmış oluyor yoksa ''milyonlarım var'' diye bir bildirimde bulunulmuyor.Masak paranızın miktarından bağımsız olarak peşinize düşer isterse ,kuşkulu bir durum veya şikayet durumunda.

5. Ercan Gocmen
    @ercangocmen

Kimi zaman vadeli ve spot arasındaki fiyat farkı, sıfır riskle güzel getiriler sunuyor. Örneğin #AKBNK'ı 6,19TL den alıp aynı anda AKBNK Nisan VİS'İ 6,33TL den satarsanız 31 gün için elde edeceğiniz getirinin mevduat eşleğini %30 biraz üstü olur. Risk sıfır, getiri mevduat üstü.
    Risk sıfır çünkü 6,19 TL den aldığınız #AKBNK ı Nisan sonunda 6,33 TL den satmayı garantilemiş oluyorsunuz. Spot'tan 1.000 AKBNK almışsanız 10 AKBNK Nisan VİS satmalısınız ki risk tam olarak kapatılsın. Her an değişen bu fırsatları müşteri temsilcileriniz ile konuşun.

6. Yarın burger TL dönüşüm var, 185K, %21 güncel digital oran, yenilemeden paramı alıp az Benjamin az da PPF lere kayacağım.

7.  Alıntı Originally Posted by mevduat Yazıyı Oku
    Ercan Gocmen
    @ercangocmen

Kimi zaman vadeli ve spot arasındaki fiyat farkı, sıfır riskle güzel getiriler sunuyor. Örneğin #AKBNK'ı 6,19TL den alıp aynı anda AKBNK Nisan VİS'İ 6,33TL den satarsanız 31 gün için elde edeceğiniz getirinin mevduat eşleğini %30 biraz üstü olur. Risk sıfır, getiri mevduat üstü.
    Risk sıfır çünkü 6,19 TL den aldığınız #AKBNK ı Nisan sonunda 6,33 TL den satmayı garantilemiş oluyorsunuz. Spot'tan 1.000 AKBNK almışsanız 10 AKBNK Nisan VİS satmalısınız ki risk tam olarak kapatılsın. Her an değişen bu fırsatları müşteri temsilcileriniz ile konuşun.
    bu işlem güzel fırsat veriyor fakat tespit ettiğim riskler, yada bilinmesi gerekenler;
    1- Viop işlemleri konusunda mutlaka bilgi sahibi olunmalı mesela, mevduat da olduğu gibi tüm parayla işlem açılmamalı. Margin call (teminat tamamlama çağrısı) olduğunda hesapta ekstra para olmalı.
    2- Temettü veren şirketler için temettü dönemini bilmek çok önemli vadeli işlem fiyatında farklılığa neden olacaktır, bu da baştan yaptığınız hesabın şaşmasına yol açar.Zarar edebilirsiniz
    3-Aracı kurum işlem komisyon oranlarınız çok önemli çünkü 2 kez hisse alsat işlemi,2 kez viop alsat işlemi yapmanız gerekecek, komisyon gideriniz, karınızı düşürecek.eğer komisyon oranlarınız yüksekse mevduat ile kıyaslandığında avantajı kalmayabiliyor.
    4-Hisse alım işlemi yapılıp, karşılığında viop açığa satış (short) işlemi yapılmalı, burada viopu bilmek yine çok önemli, eğer sığ bir tahtada işlem yapıyorsanız,istediğiniz miktarda hisse vadeli açığa satış yapamayabilirsiniz yada kademeler sığ olacağından fiyat avantajı kaçar. Örn :Sahol hissesi sığ bir hisse olmamasına rağmen viop işlemi oldukça sığdır.

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    ICBC'te CNY (Yuan) vadeli mevduat hesabı var.
    %3,75 veriyor.
    Alternatif olarak bunuda düşünüyorum.
    Aktifde döviz repo 32 günlük net % 3,40 ile devam.
    --
    Bu arada Özel sektör tahvilleri ile ilgili aracı kurumlarla konuşuyorum.
    Doğrudan yatırım yapan var mı?
    Osmanlı menkul sitesinden aldım listeyi. Ayrıca İş Yatırımın günlük SGMK listesinden de bakılabilir.
    Oranlar ateş gibi..

Sn Tradeshark aktifin dolar fonu var haftalık fiyatlıyor MK 4.5 larda idi son bol kazançlar

Sayfa 82/992 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •