Onemli Gunler Banner
Sayfa 82/167 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon
Arama sonucu : 1330 madde; 649 - 656 arası.

Konu: TGSAS - TGS Dış Ticaret

1. Bazen böyle düzeltmeler iyidir.
    her düzeltme ardından yükseliş getirir
    umarım bundaki düzeltme de bu yazdığmı haklı çıkarır
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

tgs ye sıra gelmiş olabilir,,psd dinlenmeye çekilecek gibi duruyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

4 ekime kadar bir halt olmaz,,krdili işleme yasak var,,dolayısı ile toplamaya devam ederler gibi görünüyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

4. İşlem hacmi bayağı yüksek maşaallah iyi topluyorlardir biri gelip 10 bin lot alsa tavan olacak sanırım bu hacimle tam terside olabilir tabi

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sayın Zinos,

Ben yeni üyeyim foruma. Buda ilk mesajım.

Bir kaç yazınızı okudum sektör hakında bilginiz var sanıyorum. Ben bir arkadaş vasıtasıyla bu hisseyi aldım. paralel bilgiler eşliğinde çok ciddi ciro yapacağını öngörüyordur. Reno-kur farkı- ihracat. Bu şirketin inanılmaz artacağını 4 5 katına çıkacağını söyledi.

Ama uzun süredir yerimizde sayıyorken aynı işi yapan Psdtc iki katına çıktı.

bİzimle PSdtc farkı nedir? acaba bir sorun mu var? siz ne düşünüyorusunuz.? Arkadaşlar sabretmemizi söylüyor.

Alıntı Originally Posted by zinos Yazıyı Oku
    Merhaba,

Uzun süredir piyasada olan Reneault ile Tgsas anlaştı dedikodusunu bugün kesin olarak teyit ettirmiş bulunuyorum. Mart ayı itibariyle başlamışlar. Hatta buna ek olarak bunu duyan bir çok reneault taşeronuda Tgsas ile çalışmaya başlamış

İhracat verilerine göre Türkiye'nin en büyük 3. İhracatcısı (3Milyar USD) olan Renault'un , Türkiye'nin en büyük 10. ihracatçısı firması olan TGSAS (1 Milyar USD) ile anlaşması TGSAS bilançosuna 9. ay itibariyle çok ciddi yansıyacak görüşündeyim. Borsaya acık olan bir diğer dış ticaret şirketi PSDTC (İzmir Firması) nin yapmış olduğu kar'n bir benzeri burda göreceğiz gibi..

Kur artışı sebebiyle zaten Dış ticaret şirketlerinde halihazırda TL bazında ciddi ciro artışları gözüyoruz. kapılarda tıralar kuyrukta. Bunlar bilinen gerçekler ama asıl Dış ticaret şirketleri vergi iadelerini çok daha hızlı aldığı için tercih edilmekte ve büyük fimaların da artık direk dış ticaret şirketleriyle çalışma sebebi bu. Faiz artışı nedeniyle paranın hızlı geri dönmesi artık birçok firma için çok daha önemli. Reneault tercihi de bu yüzden. PSDTC ve TGSAS da müşteri ve ciro artışları da bu sebeple. Toyota 'nın Tgsas ile görüşmeye başladığı dedikodusu var. Buolursa bu hisse saçmalar.Bir çok firmada Dış ticaret şirketlerinin kapısını bu sebeple aşındırmakta. TGSAS en büyük 10. PSDTC 19. şuan. Ama eminim önümüzdeki 1 yıl içinde ikiside ilk 5'in kapısını zorlayacaktır. Cirolarda 10 kata yakın artışlar görebilirsiniz.

Yakın zaman da çok uçuk ciro ve karlar bu şirketlerde görülecektir.

9. ve daha çok da 12. ay bilançoları bu yazımı haklı çıkaracaktır. B grubu olması sebebiyle şuan cok fazla ilgi görmemkle beraber. Ciro sebebiyle artışlardan sonra değerlenen şirketlerin A grubuna da geçeği görüşündeyim. 9 f,yat üstü TGSAS A grubu başvurusu yapabiliyor.

Tgsas da patronun subat ayında hisselerini dönüştürmesinin sebebinide bu görüyorum.

Genel bilgi vermek istedim.

Tüm yatırımcılara bol kazanç dilerim.

YTD

Hisse şimdilik 5.50-5.94 aralığında hareket ediyor.

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    4 ekime kadar bir halt olmaz,,krdili işleme yasak var,,dolayısı ile toplamaya devam ederler gibi görünüyor.
    Bugün son gün.

8. Endeksin hali perişan. Bu şartlarda hiç ümitli değilim.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma

Sayfa 82/167 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •