Onemli Gunler Banner
Sayfa 820/1017 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon
Arama sonucu : 8133 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Benim altın maliyetim 1200$ ortalama.

Siz çok erken uyanmışsınız. Tebrik ederim.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Maliyet ort. 900 dolar civarında..her sene Abd enflasyonu nisbetinde artsa yeter bize..zengin olmaya gerek yok..

2019 dan bu yana azar azar topluyorum.. İlk aldığım Ata lira 900 tl idi.. Bugün Ata piyasa açık olsa 3400 civarı olabilir.. Her sepette bulunmalı.. Çok büyük kazançtan ziyade korunuyoruz.
    Son düzenleme : Alidelta; 14-05-2021 saat: 12:28. Sebep: hata

3. Bence her evde 10 kilo fiziki gümüş bulunmalı. İleride tüm elektrik ve pil teknolojisi Gümüş ile inşa edilecek. Bu sebeple Gümüşü olmayan Güneş veya Rüzgar enerjili cihazının bakımını yapıp çalıştırmayacak. Petrol sistemi 5 sene içinde etkisini kaybedince Elektrikli Bataryalar devri başlayacak. En temel hammadde fiziki Gümüş bakım için. Yatırım için olmasa bile hayatta kalmak için bile Gümüş hayati önemde olacak. Aynı buğday arpa şeker gibi lazım olacak.

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    2019 dan bu yana azar azar topluyorum.. İlk aldığım Ata lira 900 tl idi.. Bugün Ata piyasa açık olsa 3400 civarı olabilir.. Her sepette bulunmalı.. Çok büyük kazançtan ziyade korunuyoruz.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Benim altın maliyetim 1200$ ortalama.

Siz çok erken uyanmışsınız. Tebrik ederim.
    Est., net ortamında yanlış anlaşıldım yada yanlış ifade ettim sanırım..benim bahsettiğim altın çıkartma ort. maliyetin 900 dolar olduğu idi..Amacım NŞA ort. 900 dolar maliyeti olan bir maddenin 1800 dolar civarında fiyat oluşumuna dikkat çekmekti..ancak malum normal şartlarda değiliz, saklanacağımız başka yer yok..

Ben ilk almaya başladığımda ons 800 civarlarında ve ata lira 230 lar civarında idi..ancak 2011 de 1800 lerden almışlığımda vardır..çok çeşitli zamanlarda aldığım için ortalamamı bilmiyorum ama 1300-1350 lerden aşağı değildir..bu durumda esas sizi tebrik etmek lazım..

Maliyet ort. 900 dolar civarında..her sene Abd enflasyonu nisbetinde artsa yeter bize..zengin olmaya gerek yok..

Fiziki altın tutanların zaten faizden yana bir dertleri yokta, fiziki dolar tutanların bundan sonra oluşan/oluşacak yüksek enflasyondan dikkate değer sorunları olacak..hani bankada tutsalarda zaten dolara alınan faiz pek işe yarayacak faiz değil..bundan sonrası için minumum senelik %4-5 dolar enflasyonunu hesap etmek gerekecek bence..malum biliyoruz Abd de yıllık enflasyon en son 4.2 çıktı ama muhtemelen burada durmayacak, dahada artacak..

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Fiziki altın tutanların zaten faizden yana bir dertleri yokta, fiziki dolar tutanların bundan sonra oluşan/oluşacak yüksek enflasyondan dikkate değer sorunları olacak..hani bankada tutsalarda zaten dolara alınan faiz pek işe yarayacak faiz değil..bundan sonrası için minumum senelik %4-5 dolar enflasyonunu hesap etmek gerekecek bence..malum biliyoruz Abd de yıllık enflasyon en son 4.2 çıktı ama muhtemelen burada durmayacak, dahada artacak..
    Ben bir kısmını bozup İngiliz tütün şirketlerine yatıracağım sanırım. Sigara içmeyi uzun süre önce bıraktım ama içenler bu dönemde artacaktır işsizlik ve sıkıntıdan. :d

ytd

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben bir kısmını bozup İngiliz tütün şirketlerine yatıracağım sanırım. Sigara içmeyi uzun süre önce bıraktım ama içenler bu dönemde artacaktır işsizlik ve sıkıntıdan. :d

ytd
    Ben bozmayacağım..altın ister artar, ister artmaz..çünkü zarlar hileli..

Abd de son tüketici fiyatları 4.2 , üretici fiyatları ise 6.2 çıkmış, Abd 10 yıllıklar 1.70 den aşağı doğru gevşemeye devam ediyor, 1.64 e gelmiş..FED in saz arkadaşları her zamanki gibi durumdan vazife çıkarmış anlaşılan..

8. Doları kısa vadeli kamu bonoları alan bir ETF ya da TEFAS fonu olarak büyük bir kamu bankasında tutmak mantıklı olabilir. Dolar faizi artarsa buna göre kısa vadeli olduğu için o fonda artar. Bunu haricinde uzun vadeli EuroBond veya özel döviz bonosu tutanlar faiz artarsa katmerli zarar yazabilir.

Benim önerim fiziki tutmak yerine kısa vadeli dolar reposu yaparak kamu bankalarında veya sadece kısa vadeli EuroBond alan döviz tabanlı alınabilen TEFAS fonları almak olabilir.

Dolar Euro GBP faizleri artacak ve artmak zorunda. Yoksa yatırımcı bulamazlar. Enflasyon var ortada.

Ben FIBA KİRAZ da USD tutuyorum ama getirisi kötü, tavsiye etmem. FibaFx alış satış kurları iyi olduğu için kullanıyorum.

Ben bozmayacağım..altın ister artar, ister artmaz..çünkü zarlar hileli..

Abd de son tüketici fiyatları 4.2 , üretici fiyatları ise 6.2 çıkmış, Abd 10 yıllıklar 1.70 den aşağı doğru gevşemeye devam ediyor, 1.64 e gelmiş..FED in saz arkadaşları her zamanki gibi durumdan vazife çıkarmış anlaşılan..

Sayfa 820/1017 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •