Sayfa 820/899 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Abi öncesi sonrası kalmadı. 30 gün içinde her şey netleşecek. Netlesmezse birleşme iptal demektir . Yine bize yarar .
    Kaç ay oldu ....Güvenli iyi diye çakılı kaldık.6.39 maliyetle bekleye bekleye bu güne geldik.0.2 temettü aldık.Ama bu kâğıda ve şişe gurubuna hiç yakışmayan filimleri seyrettik....Hala bir belirsizlik ve baskı insanı çok yıpratıyor..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by fellucede Yazıyı Oku
    Kaç ay oldu ....Güvenli iyi diye çakılı kaldık.6.39 maliyetle bekleye bekleye bu güne geldik.0.2 temettü aldık.Ama bu kâğıda ve şişe gurubuna hiç yakışmayan filimleri seyrettik....Hala bir belirsizlik ve baskı insanı çok yıpratıyor..
    Kurumsal. ... Yatırımcı dostu. .. Uluslararası şirket. ... profesyonel .... Üstelik Atatürk 'ün partisi yönetim kurulunda ....

Abidik gubidik hisseler girsek daha çok kazanmıştık.

3. Herkese merhaba........
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

4.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Sn çorbacı golden lardan gross trakya da avrmı acaba?
    Gördüğüm fincan kulp ve tobo var ama,

Tekniğe pek inanmam,özellikle şişe grubunda ,her olumlu tekniği iç ettiler

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yanlış anlaşılmasın soda daha yukarıya kesmedi ramak kaldı. golden gross 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarıya kestiği yerdir. bu bazen tepeye yakın yerlerde de kesişiyor onu ayırt etmek lazım.

trakya da 8 haziranda fiyat 3.35 civarı iken kesmiş. yani o golden lardan gross olmuş. fibo ya göre 1.direnç 3.61 sonra 3.76 3.92 4.41 5.22 diye gidiyor.

hisse yi nerden satacağın biraz bunlara bağlı. bu direnclerde sıkıntı yaşarsa ve 21 günlük ortalamayı aşağıya keserse düşünmeye başlamalısın. 50 günlüğü aşağıya keserse......

tekniğe bende inanmıyordum önceden ama teknik haberden önce geliyor bu artık kanıtlanmış gibi bişey. mesela soda düşeni 6.03 ler civarında kırdı. ve golden gross olmak üzere. peki haber varmı şu an temel anlamda yok.ama teknik önceden alarm verdi .bu bile yeter kanıt için.
    ikincisi teknik bilinmiyorsa nereden satacaksın çok uzun vadeciyim dersen bilmem 3 4 yıl mesela. ama 1 yıl ci isen nereden satacağını kestirmek için temel bilgin hiç bir işe yaramaz. zarar gelince zaten hisse düşmüş olur sen bilmeden.
    en iyisi şudur bence. ilk tekniğe bakmak böyle düşeni kırmış golden olmuş veya 200 günlük ortalamasının üstüne atmış veya çok sağlam direnci hacimli kırmış vs. sectigin hisselerden sektöre bakmak güzelse hisse seçmek arasından. sonra o hisselerin temel analizini yapmak borcu ozkaynagi falan. sonra da yapışmak hisseye. bu kadar basit.

ben 5 aydır deli gibi teknik çalışıyorum. baya yol katettim uzman olmadım ama pandemi de evde baya kafa yordum.zaten 9 yıldır bu terimlere alışkın olduğum için çok zor olmadı. kötü komşu ev sahibi yaparmış bu soda ile eregl beni teknik sahibi yaptı. 31 ocakta teknik bilseydim asla bunu almazdım yada zamanında satardım.

neyse çok uzadı....YTD deyip bitireyim ÷)
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

5.  Alıntı Originally Posted by ÇORBACI Yazıyı Oku
    yanlış anlaşılmasın soda daha yukarıya kesmedi ramak kaldı. golden gross 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarıya kestiği yerdir. bu bazen tepeye yakın yerlerde de kesişiyor onu ayırt etmek lazım.

trakya da 8 haziranda fiyat 3.35 civarı iken kesmiş. yani o golden lardan gross olmuş. fibo ya göre 1.direnç 3.61 sonra 3.76 3.92 4.41 5.22 diye gidiyor.

hisse yi nerden satacağın biraz bunlara bağlı. bu direnclerde sıkıntı yaşarsa ve 21 günlük ortalamayı aşağıya keserse düşünmeye başlamalısın. 50 günlüğü aşağıya keserse......

tekniğe bende inanmıyordum önceden ama teknik haberden önce geliyor bu artık kanıtlanmış gibi bişey. mesela soda düşeni 6.03 ler civarında kırdı. ve golden gross olmak üzere. peki haber varmı şu an temel anlamda yok.ama teknik önceden alarm verdi .bu bile yeter kanıt için.
    ikincisi teknik bilinmiyorsa nereden satacaksın çok uzun vadeciyim dersen bilmem 3 4 yıl mesela. ama 1 yıl ci isen nereden satacağını kestirmek için temel bilgin hiç bir işe yaramaz. zarar gelince zaten hisse düşmüş olur sen bilmeden.
    en iyisi şudur bence. ilk tekniğe bakmak böyle düşeni kırmış golden olmuş veya 200 günlük ortalamasının üstüne atmış veya çok sağlam direnci hacimli kırmış vs. sectigin hisselerden sektöre bakmak güzelse hisse seçmek arasından. sonra o hisselerin temel analizini yapmak borcu ozkaynagi falan. sonra da yapışmak hisseye. bu kadar basit.

ben 5 aydır deli gibi teknik çalışıyorum. baya yol katettim uzman olmadım ama pandemi de evde baya kafa yordum.zaten 9 yıldır bu terimlere alışkın olduğum için çok zor olmadı. kötü komşu ev sahibi yaparmış bu soda ile eregl beni teknik sahibi yaptı. 31 ocakta teknik bilseydim asla bunu almazdım yada zamanında satardım.

neyse çok uzadı....YTD deyip bitireyim ÷)
    Sn Çorbacı detay yazın için eline koluna sağlık,
    Hem bilgirendirici hemde öğretici oldu,

Dediğin gibi tekniğe inanma ama tekniksizde kalma diyorsun aslında,doğru diyorsun,

2 3 kritere bakmak bile inanmasanda kurtacı olduğuda net

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. rica ederim sn toibek. inşallah daha yukarılardan satarız

7. Sayın Çorbacı. teşekkür bilgiler için. Soda özelinde tekniğim gösterdiği dirençleri de paylaşabilir misiniz. Dün 6.20 ye yazmıştım gitmedi. Yurt dışı bozdu. sBir miktar satıp alttan alttan alma mantığı ile dirençleri paylaşabilir misiniz. Birleşme rasyou 1.16 iken baskı ile 1.09 a kadar düşürdüler. Sinir bozmak için. Şişe 5.62 görürken , Soda 6.14 de idi.
    50 günlük ortalamanın 200 günlül ortalamayı kestiği nokta neresidir ? Yani 200 günlük ortalama kaçtır ? 50 günlük kaç. Bu adamlar ısrarla 6.12 de tutuyorlar..Dün Şişeyi satarak 1.13 lere getirdiler. Teşekkür

8.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Sayın Çorbacı. teşekkür bilgiler için. Soda özelinde tekniğim gösterdiği dirençleri de paylaşabilir misiniz. Dün 6.20 ye yazmıştım gitmedi. Yurt dışı bozdu. sBir miktar satıp alttan alttan alma mantığı ile dirençleri paylaşabilir misiniz. Birleşme rasyou 1.16 iken baskı ile 1.09 a kadar düşürdüler. Sinir bozmak için. Şişe 5.62 görürken , Soda 6.14 de idi.
    50 günlük ortalamanın 200 günlül ortalamayı kestiği nokta neresidir ? Yani 200 günlük ortalama kaçtır ? 50 günlük kaç. Bu adamlar ısrarla 6.12 de tutuyorlar..Dün Şişeyi satarak 1.13 lere getirdiler. Teşekkür
    bu soylediklerin için saatlik veya 30 dk lık grafiklere bakmak lazım ki biraz zor öyle al sat bence. soda da 6.73 e kadar öyle zor bi direnç yok. bi 6.27 var fibo da 382 oranına geliyor .sonra 6.50 var oda 0.50 oranina denk geliyor. ama önemli direnç 0.618 e denk gelen 6.73 var.orayi geçerse 7.48 . sonra 8.69 sonra 9.44.

şimdi dirençler ı çoğalatabilirsin. fibo da 236 382 0.50 618 786 414 gibi birsiru direnc var. hepsine takılırsan ayrıntılarda bogulursun. ben 618 leri alıyorum. o yüzde çok kısa dirençlere bakmıyorum

şuan 200 günlük 5.82 50 günlük ortalama 5.80 yani ramak kaldı bekleyip göreceğiz. yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 820/899 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •