Sayfa 823/1002 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Afganistan'i içinde 8 milyon Türk var. Kabil'de bir Türk Merasal var: Raşid Dostum.

Afganistan'i çevresinde ise 100 milyondan fazla Türk var.

Bugün yapılan açıklamada; Türk askerinin Afganistan'da orada yaşayan 8 milyon Türk için orada olduğu
    söylendi.

Görüldüğü gibi şayet Afganistan kontrol edilecekse, bunu Türkiye'den başka hiç bir devlet kontrol edemez.

Ilk hareketin Taliban'dan gelmesi isteniyor.

O hareket Taliban'dan gelecektir.

"Türk Koridoru" konusu uzun yıllardır kafa yordugum bir konudur.

Bu konu ile ilgili pek çok mesaj da yazdım.

Olaylar düşündüğüm şekilde ilerleyecek.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Abi meraktan
    İnşallah olur tabi
    Ama
    Bunu yaparken hangi dünya gücü bize destek vercek?

3. Dolar daha epey düşer abi...Bu düşüş hiç bir şey değil.

Hulusi Akar'in görüntülerini seyredin, Genel Kurmay Başkanı ve diğer komutanların karşısında nasıl durduğunu, nasıl tekmil verdiklerini, elinde telefon Tayyip Ağanın konuşmasını nasıl dinlettigini, Tayyip Ağanın ses tonunu.

Ben bunlara bakarak alım satım yapıyorum.

Düşer.

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Abi meraktan
    İnşallah olur tabi
    Ama
    Bunu yaparken hangi dünya gücü bize destek vercek?
    Yumuşak karnı radikal Islam olan bütün güçler destek verecek.

Mesela Rusya. Niye Rusya ve Hindistan ilişkileri mukemmeldir? Cunku; ikisi de radikal Islami hareketlerden çekmiştir.

Dolar düşer. Faizler düşer. Başlıkta yazmaya devam edeceğim.

Türkiye için "DINGONUN AHIRI" benzetmesi yanlış, çünkü Dingonun ahırına Bizanstaki tramvay atları girip çıkıyordu yâni atlar ve sayısı belli, bizim ahıra ise giren çıkan belli değil.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6. https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...mpression=true

Ben bu yazarı daha önce hiç referans vermedim. Doların ederi 5,4 TL demiş. Oraya kadar düşmez ama ciddi bir düşüş bekliyorum. Yazdiriyorlar bu yazıları, kriz kahini vardı, krizi bilince senelerce pek çok platformda konusturuldu. Bu yazarı da gelecekte böyle kullanabilirler.

7. Bakıyorum da yine meydanı boş bulan atışlara başlamış; yok USD çok düşecekmiş, dolar alanın eli yanarmış Bi ara da bu başlıkta jackalav'lar vs vardı; USD 2'ye düşer, yok 1'e düşer vs... )

Bu ülkeyi yönetenler USD'yi 5,4'e düşürebilecek siyasi irade ve disiplini gösterebilseler o noktadan bütün birikimimi TL'ye çevirirdim. Ama malesef bütün ülke bir şahsın ağzına bakıyor; adam bir gecede kafasına göre bakan, MB başkanı vs değiştiriyor. Böyle bir ülkede doların bir gecede 10 TL'ye sıçrama ihtimali, 5,4'e inmesinden kat ve kat yüksektir bana göre...

P.S. Biraz realiteye döndüreyim istedim forum ahalisini, çünkü şu durgun yaz günlerini fırsat bilip bu kadar da uçup kaçmamak lazım bana göre;)

8. Dolar 6,xx fiyatlara düşsün, bu ülkeden kaçacak yerli sermayeyi siz düşünün. Neymiş ... dolar çok düşecekmiş hahaha !!

Sayfa 823/1002 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •